Swap 1.3 na 1.6 Honda eg

Swap 1.3 na 1.6 Honda eg

Član
E ovako ljudi,imam neku opciju da vratim eg-a svog nazad, u njemu je 1.3 karburator motor,e sad kad bi ga vracao isao bi na opciju da ubacujem drugi motor. Treba mi savjet,pomoc,sve moguce.. Mislio sam da ubacim motor d16z6 vtec od 125ks ili d16a9 iz crx-a 130ks koji mi je jeftinija varijanta ali opet nisam pametan sta uraditi. Uglavnom problem je sto ne znam sta bi mi sve trebalo osim motora i koliko tu ima posla,da li znate nekoga ko bi mi to mogao odraditi? Jedan od problema je taj sto bi morao i rezervoar mjenjati zbog pumpe a samim tim i sprovesti cijevi za odvod i dovod goriva,zatim kompletna instalacija od farova do stopki ako se ne varam,i naravno motor i mjenjac. Recite mi koliko mi se ovo isplati raditi i ko to moze uraditi da valja? i usput ima li ko kakav dobar motor ili zna koga da prodaje? hvala
 
Član
najbolje ti je naci kompletnog stranca s tim motorom koji ti trazis i prebaci sebi na skoljku sve sto ti treba i onda vrati ove djelove na sto si skinuo na stranca i opet ga prodaj jeftinije malo. jest da u startu ti treba odmah malo vise para ali na kraju moze da te dodje skoro pa dzabe
 
061 881 444, Adel, nazovi covjeka i objasni mu sta te zanima. On ce ti to sve uradit, cak i motor nabaviti, tvoje je samo da platis, dodjes za par dana i zavrsen posao. Sto posto ti garantujem za covjeka, ja idem kod njega i samo kod njega vec 3g, a udaljen je 80km od mene.
Reci da sam te ja uputio. Poz
 
Član
Cuo sam se sa njim vec,trazi mi 1600km za d16a9,znaci da mu dovezem auto,on odradi i ja dodjem po gotov auto,njegov je motor i sve,ali ne znam sad ne razumijem se bas ali kontam da to nije bas ni mala cifra,ispravi me ako grijesim. i hvala na odgovoru
 
Član
druze nije to mala cifra. ako mislis da jeste podji da radis pa ces da vidis. nije to klasicna izmjena motora. to je super cjena za te pare sa motorom i ostalim prikljuccima nije strasno. go motor ko lipa je najmanje 500km plus prateci elementi alnaser alternator, itd da ne nabrajam pa ubacivanje. tako da ti je realno rekao dobru cifru
 
Član
moze li mi neko reci sta bi sve od dijelova trebao nabaviti osim motora,mjenjaca,instalacija i rezervoara jos da se moze odraditi to?
 
Član
jel uz motor misli i alnaser i alternator jer kad kupujes motor to ti posebno naplacuju? imas poluosovine pa pitanje je dal su i glavcine iste? da kupujes pojedinacno tesko jer nemas racunice
 
Član
Pa za 1600 KM radije prodati to svoje auto pa kupiti drugo sa adekvatnim motorom :p
Računaj da moraš i papire srediti, nova saobraćajna i još sitnica nekih usput se nakupi +200 KM na tu cifru
 
Član
@lauda_bc druze pitao sam fino za savjet,nisam trenutno planirao uloziti 3000km u motor ako ti mozes svaka ti cast,samo pitam i raspitujem se,ne moras me pokusavati ismijati ili bilo sta slicno jer niko se pametan nije rodio,da znam sve ovo sto pitam ne bi nista ni pitao. u svakom slucaju hvala na odgovorima.
 
Član
po mom mišljenu razmisli kakav ti je auto, baza kakva je, ako je dobar, što se tiče laka, enterijera itd isplati ti se uradit i motor, ali ako je to ostalo loše onda ne isplati... jedino ako misliš da ga čitavog uradiš...
 
Član
radio sam prosle godine komplet limariju,auto je kao novo sto se toga tice,unutrasnjost je odlicna takodje,dosta sam ulozio u auto i samo iz tog razloga bi ovo radio.. ali poslije bi vjerovatno morao i kocnice raditi i sve vuce jedno drugo i onda kontam mozda mi je jednostavnije naci drugo auto koje je vec ajnspric i na kojem bi bilo manje posla oko zamjene motora,ali to drugo auto bi morao onda sve nanovo jer je tesko naci to auto da je u dobrom stanju i onda nisam pametan sta uraditi uopste..
 
Član
Naravno da vuče jedno drugo... ako je fabrički crx imo diskove nazad, glupo je ubacit njegov motor u civica, a nazad ti doboš... Neko bi to uradio tako, ja ne bih... Jesi gledo po piku kompletne motore, sve dođe spremno za ubacivanje ili neki stranac, udaren, nisu oni skupi...
 
Član
gledao sam,izgleda da bi mi se najvise isplatilo uzeti stranca,ali i njih je tesko naci sa tim motorima da nisu preskupi a opet da nisu ubijeni ili da nemaju po 300000 predjenih, ima za 600km motor i mjenjac d16z6 vtec,ne znam u kakvom je stanju,momak kaze da je u super stanju,presao 190+ hiljada pa zato i pitam sta mi tacno sve jos treba,pa da vidim jer on ima stranca mozda bi mogao sve od istog covjeka uzeti ali opet i to je kupovanje macka u vreci...
 
Član
@lauda_bc druze pitao sam fino za savjet,nisam trenutno planirao uloziti 3000km u motor ako ti mozes svaka ti cast,samo pitam i raspitujem se,ne moras me pokusavati ismijati ili bilo sta slicno jer niko se pametan nije rodio,da znam sve ovo sto pitam ne bi nista ni pitao. u svakom slucaju hvala na odgovorima.
druze izvini moj komentar nije bio u cilju ismijavanja ni najmanje vec sam hteo da kazem samo da hoces da tjuniras jer to ima neku posebnu notu i draz i auto ti je milije. a da bi uradio auto iole da valja sa ozbiljnim prepravkama kosta te ko i auto to sam hteo da kazem a ne da to bude neka ironija. tjuniranje je skup sport i svi to znamo i velika vecina se od nas pati da bi sredjivala auto. slabo ko ima lovu na kamari da bi to mogao da uradi odmah. to je poenta mog pisanja bila ali nazalost pogresno protumacena
 
Top