Svjetla vw Golf 4

Svjetla vw Golf 4

Pozz, samo da pitam informativno, na golfu 4 sam skinuo obicne halogene sijalice i zamjeno ih hid xenonima jer me je ona zuta svjetlost nervirala i slabo se od njih vidjelo, sa xenonima sam zadovoljan bolje se vidi a i ljepsa je svjetlost ali me i oni nerviraju, svakih par mjeseci mi pocne crkavat sijalica tj pocne mijenjat boju pa jedna strana bude 8000 k plavkasta a druga promjeni boju u neku zelenkastu, ljubicastu i ostale pm boje i mijenjaj odmah zarulju. Pitanje, Imaju li kakve halogene sijalice kod nas i gdje da se kupe i h7 i h1 da svijetle 5000 k ili vise radi estetike da imaju pribliznu boju kao xenoni, jest da ce se manje vidjet od njih ali ugodnije su za oko, necu one kineske, nego imali sta od philips kao diamond vision, nesto od osrama itd, bar da mi ne mijenjaju boje svako malo a valjda nece cesto otkazivati? Hvala na odg
 
Deyo je napisao(la):
Pa jedino da si kupovao fušeraj xenone... Meni poslije 2 godine sve isto...

Kupovo sam u banjaluci u audio electronic, 210 km bile sa garancijom 6 mjeseci, ja sam trazio da budu sto kvalitetnije ali sta znam sta su mi turili, jedna odma sijalica crkla za par mjeseci pre isteka garancija pa sam sreca dobio drugu. Nemam sad sliku da postavim kutiju od tih xenona koji su kod mene. Koje si ti kupovao? Poz
 
Član
svi xenoni se prave u dvije tvornice u kini, samo se drugacij pakuju i neki kao eto malo vise prekontrolisu radel... al u sustini tu ti je 98% cista sreca kakve ces dobiti i eto kakva je instalacija u autu, a ti ih jedino mozes pazit da ne verglas i palis auto sa upaljenim svjetlima, ... ak te potrefe dobri radit ce ti barem 2 godine... isto tako mogu losi i da rikavaju svako malo ...
 
Član
Sve se pravi u Kini ali nije sve istog kvaliteta.

http://xenon.pik.ba/ ili edo_16v na forumu, imam 2 seta, i oba rade savršeno.
 
imas halogene osramove sijalice h7 night breaker i cool blue ja mislim da je kom 30 KM kupovao u FIS-u ....;)
 

mm3

Član
night breaker bas i nije bojom prema 5000k ali je osramova najjaca sijalica, a cool blue ide prema bjelom mozda najvise od svih ali opet nije ni blizu bjeloj cistoj kao sto je xenon 5000k. Ali ako hoces da nije halogeno-zuta a zelis kvalitetnu sijalicu onda ti je Osram cool blue ili Phillips Blue vision jedini izbor kao sto kolega elektricar rece
 
Član
night breaker je daleko od ksenona, ali svijetli zato momacki, trazi ovaj noviji plus, stari je imao problema sa trajnoscu... 28-30km je par, cool blue slabiji nesto, malo vise vuce na bijelo, pogotovo u faru sa lecom... mada je opet daleko od pravog ksenona...;)

al po iskustvima sa foruma, philips su najslicnije ksenonu, tj. najmanju su zute a fino bacaju... samo su skuplje i tesko ih je naci ovdje...
 
Član
nije ti se posrecilo druze ..ja evo evo godinu vec bez problema kineski Jingwei tako nesto na balastu pishe...recimo ostane mi pozicija upaljena-izadjem na trafiku da kupim cigare, vratim se upalim odmah autro prekine pa opet zasvijetle... tako X puta sam postupio..... mozda im sakracujem zivot mozda ne ali godinu vec bez problema, i to kineski.. sijalica je 15-18km, balaste placao oko 35km po komadu ( nemogu sjetiti tacno cijene seta uglavnom bilo je ispod 100km sve)... night breker jaran upio set i posle nepunih 48 sati od kupovine rikne jedna(mozda su radile pola sata ukupno)...mozda je bash naletio na loshu,.. kupi xenone i nikakvih problema .. p.s. jesi li upratio to kad pocne mijenjati boju? na oba balasta -fara ti se to desava ili uvjek samo na jednom je taj problem oko sijalice???

ev' guglo sam..nadjoh sliku ovakav set je kod mene i bez problema radi http://www.pik.ba/artikal/921748/xenon-hid-kit-/
 
Hvala na odgovorima. Izgleda da onda nisam ja potrefio set da valja, ja inace nikad ne palim pod upaljenim svjetlima, plus palim ih tek par sekundi nakon sto upalim auto, dok alternator pocne puniti tj dok se napon stabilizije :icon_smile: A to mi se desavalo i na jednom i na drugom faru da posle odredjenog perioda pocne boju mijenjati, e sada da li moze do auta nesto da bude, mada sumnjam jer halogene rade ko doksa nikad nije pregorila dok je svijetlila u faru ? Znaci ipak philips u odnosu na osram ima bolju boju, sad je pitanje gdje da nadjem philips sijalice blue vision ili diamond vision ili neke trece?

Elem, ja imam osram night breaker (nisu plus) H1 dugo svjetlo, kupio ih preko pik-a od momka iz orasja, mocno sjaje tj osvijetle dobro i bolje su od obicnih, malko manje svijetle zuckasto od obicnih ali tu su negdje sa bojom i evo vec godinu dana super ferceraju.

Adams, takav set cini mi se u toj kutiji dali je ista sto posto neznam vidio sam na pijaci, kineski je, neznam tacno koliko kosta ali sam kupovao rezervnu sijalicu za svoje ksenone, bile 15 KM:lol:
 
Top