svjetla po noci nerviranje

svjetla po noci nerviranje

Član
da li i vas nerviraju idioti koji nekako uspiju zeznut sebi farove da mu bacaju na sve strane osim na cestu i dignu ih ko da ti gadjaju retrovizore da te zaslijepe sta uraditi????? :icon_question:
 
Obicno retrovizor izvrnem da ne reflektira toliko, ako je iza mene... ali postoje slucajevi kada me iznervira toliko da stanem i pustim ga da prodje, kao kadet neki, samo mu radi desni far, i u lijevom pozicija, a taj desni toliko visoko baca da moze komotno avione u nebu obasjavati... e takvom sam stao da me prodje jer nisam mogao trpiti... Za one seljacine koji imaju xenone koji bacaju na sve strane, i jos upale maglenke (jos gori sa xenonima i u njima), obavezno uzvratim i dugim svjetlima... legnem na sirenu i sjetim mu se familije...
 
Član
pa dobro u susret al iza tb kad je, to je najgore ja iskreno imam malo glup obicaj maglenku zadnju upalim jer sam vidio kolika joj je jacina i odma ide usporavanje tog idola iza :icon_mad:
 
Ma to iza mene kad je, moze i maglenka, ali kad me bas iznervira, kad se lijepi za mene, onda samo retrovizor izvrnem da nikako ne vidim preko njeg... kad neko navaljuje, pustim ga, i onda mu se prilijepim, ma nema tu neke pomoci, samo zivce izgubit sa seljacinama ;)
 
Član
veceras mostar ljubuški jedno 5-6 vozaca cca 50 kmh idu duga raspalili svijetli do zvijezdja oriona samo po cesti ni dlake oci mi ispale
 
Super Moderator
ne mora ih zeznuti meni svakako smetaju
oci me zabole poslije 20 minuta kakva god svjetla bila ovom iz suprotnog smjera
 
Član
svjetla su najmanji problem... gori su seljaci za volanom,

danas ja izlazim s autom na glavnu cestu gdje je ogranicenje 30 zbog skole...nigdje auta, i ja izlazim, kad strasni kadet s racing trakama na stopovima ne da ide, nego leti, i naravno ja mu zasmetam, pa je morao malo prikociti, al je uspio dignuti ruke i nesto mi spomenuti, a otvoren mi prozor bio, ja onako u trenutku " sta je bilo, j*em ti selo"... i ja lagano krenem.. gledam u retrovizor, seljak stao, okrece se za mnom... pa ljudi tog seljakluka nema nigdje osim kod nas u Bosni... to mi najvise smeta, sve sami seljaci, nigdje kulture.. da ti neko stane da predjes cestu pjeske.. ma kakvi...

neki dan opet izlazim s parkinga, ispred mene neki s golfom stoji na izlazu, otvorio prozor prica s curom, ne mogu proci.. ajde reko minutu nek se ispricaju, mogu sacekati... ma ovaj ne osjeca da ima auto iza.... ja svirnem ... on glavu kroz prozor, kaze sta sviras, reko skloni se da izadjem... kaze on pa ovo je parking.. pa kretenu nije parking nego izlaz s parkinga.. seljak klasicni, 6 kg gela na glavi, plave sijalice za tablicu, golf 2 ili kadet, i on glavni u gradu.... kako se iznerviram..
 
Član
imao sam situaciju nedavno vozim se kroz selo cisto lagano malo prije ponoci vracam se kuci a posto ima bas kratera po asfaltu nemogu sa zakucanim autom brze od 5 kmh na nekim relacijama iza mene farovi i blicaju ja do prvog prosirenja sklonim se da prodje kad staje lik nesto podje galamiti kako vozim bla bla da mi ebe ovo ono ko jesam li normalan ometam promet
ja reko bola okani me se idi dalje vidis da nemogu lomiti auto po rupama on rece ko da ce me slomiti ako opet budem tako vozio ispred njega
ja lagano krizni kljuc sa sica ( taj dan se sarafalo po autu pa alata na sve strane bilo ) i lagano iz auta slupam mu haubu i da mu mamu ebem da izadje iz auta kad samo ful gas u rikverc i ode na drugu stranu sela nikad ga vise nisam vidio
a nekakav pasat stari raspao se jadan nema nijedno staklo od svjetlosne grupe citavo ni tablica dan danas neznam ko je da znam jos bi mu ga malo demolirao pri prvom susretu
kako me to zivira to nepostivanje pogotov na losim cestama dje se stvarno nemoze voziti sa nikakvim autom ako oces da sacuvas karter gumu ili cak da te u krovu ne uvije ako upadnes u krater na asfaltu od 30 cm dubine :)
svak nekakav nervozan eben u materi neznam ni ja kakav sve ne
a vecinom ljudi sa nekim odrpinama od auta koji su ljuti izgleda prvo na sebe pa na cijeli svijet okolo
 
Član
upravu si, sve nesto nervozno, brate dragi opusti se malo, uzivaj u voznji...

a ne sve nadrkano, samo ceka da mu neko zasmeta ili nesto kaze, ma to bi odma izaslo s puskom iz auta.... seljacii sve
 
Član
istina kod nas nema apsolutno nikakve saobracajne kulture i tolerancije...za razliku od evropskih zemalja gdje su takve stvari netrpeljivosti i seljakluka nepojmljive...
psovke su normala cak i pozeljne..
npr.cekam na semaforu i ako ne krenem iste mili sekunde neki hajvan iza se natovari na svirenu...svi negdje zure niko nista ne radi..
ili ako se u saobracaju nadje neka zena manje spretna ili neki neiskusan vozac i ugasi joj/mu se auto ili nesto slicno to se svira vristi galami...
takoder duga svijetla iz suprotnog pravca..
jos smo mi jedno velko selo;)
nije to 'saobracajna kultura' nego kultura uopce , odgoj , ponasanje i dr.
 
Član
ja neki dan kroz grad-irac (Tz), guzva na cesti al ide se 60 sto je super obzirom na grad i guzvu , neki usljo sa A6 iza mene svirnu i blica blica bliaca, gledam nema upaljena sva cetri zmigavca, ma reko ko ga j*be..posle 30metara ja gledam frajer blica li blica, ja mrtav ladan :)) kljuc od tockova na sjediste i lagano stadoh na semaforu-crveno i cekam da vidim hocel izac...sreca nije :))...,ja cu sebi ugraditi reflektor nazad i zalijepiti na zadnje staklo il karambolku il pored tablice negdje, nece mi biti zao xenon sijalicu jednu ubaciti, mamu im pa kad upalim ima da im oci ispadaju, uhhhh oci bi im vadio,...
 
Sto se svjetala tice, ako mi dolazi u susret, onda jednostavno duga upalim, a u zadnje vrijeme je sve vise frajera, barem ovdje gdje ja zivim koji konstantno voze sa upaljenim dugim, i obicno kad su iza mene, vozim sporo do te granice da me moraju obici, ogranicenje 50-60 km/h, ja vozim drugom 20 km/h, onda se podju nabijat nazad, a nece obici, i onda odustanu i preticu, i nakon toga ja lijepo na gas i upalim duga.. Takva je situacija na putu da i ti moras biti budala pored ostalih, a ovi sa rastelovanim farovima, koji bacaju na sve strane osim gdje treba samo palim duga..
 
Član
...kao što je neko spomenuo ljudi vazda voze pod dugim svjetlima, nevjerovatno, pa čak i po gradu gdje nemaš potrebe da pališ duga uopće, +maglenke, jao kako me to nervira, nekontam fazon palit maglenke bez potrebe, i još jedna stvar je katastrofalna Xenon svjetla koja amateri ugrađuju i rade nema dugo kratko ubija u oči bio iza bio ispred, ja im vazda blicam :D, nebili skontali da nisu sami na cesti:D
 
Član
šta ja znam nemam problema sa svjetlima drugih, ako netko naidje sa dugim ja mu blicnem on ugasi, a ako netko ide iza mene s dugim isto mi nesmeta jer imam folije na zadnjoj a retrovizori su na 8ici tako napravljeni da te odsjaj od retrovizora ne udera u oči i tako da nemam problema... a inače slabo tko da ide iza mene xD
 
Član
Zato baba ima b-xenon na kratka i duga kad mu uzvratim jadnicak zaplese.. :D a iza mene :lol: ma daj :lol::lol:
 
Top