Sve vezano za drift !

Sve vezano za drift !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav kolege

Posto nisam veliki poznavalac drift discipline!
Zamolio bi kolege koje imaju znanje da nam naprave malu skolu drifta, kakvo vozilo morate imati i sl...

I sami vidimo da je ta disciplina sve popularnija i popularnija! A neprica se toliko na ovom forumu... ajte ljudi napisite nesto da nam bude intresantnije :D

Sta mislite???!
 

LSD

Član
RE: Sve vezano za driift!!

ev od mene za pocetak treba imati auto sa zadnjom vucom!:D:D:D
ja toliko znam :lol:
 
Član
RE: Sve vezano za driift!!

evo nekoliko lekcija o driftu od cika Keiichi Tsuchiya:icon_smile:

Part 1:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WYlj1WRj9s0&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WYlj1WRj9s0&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Part 2:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Lkd-eIaJt-Y&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Lkd-eIaJt-Y&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
Drift u off topic :(

Ev i da ja kazem par rijeci o driftu.

Gospodin sa videa postanog by srdjo je inace poznat kao DK ili Drift King. Jedini drift king! Ostalo su sve plagijati.. Naziv DK-a je dobio jer je neke godine, neznam tacno koje, cijelu super lap ili time attack trku odrzanu na Ebisu stazi u Japanu driftao i opuhao ostale. Video koji je srdjo postao je inace Drift Bible by bestMotoring. Samo ime kaze Biblija za driftere. DK pokazuje sve tehnike koje se koriste za uspjesan drift. Pokazuje razlike u voznji kada su upitanju FR, FMR i RR auti kao i auti sa dovoljno i sa malo konja. Pokazuje kako poceti trenirati i uciti drift.

Definicija drifta ima more, ali meni naj bolja je da se auto vozi na samoj granici kontrole.

Et ako mi admini dozvole postoji i drift klub kod nas i za sada jedini. Drift Klub Sarajevo. web site bi trebao da bude jako brzo dostupan i tamo ce biti price o driftu do mile volje.
 
Član
Šta je DRIFT?

Drift podrazumeva zanošenje automobila tokom vožnje, a govori o sposobnosti vozača koji na krajnje atraktivan način, bočnim proklizavanjem i zanošenjem zadnjeg dela prelazi stazu. Poenta je da se drift nadovezuje iz jednog u drugi. Zato se u svetu na takmičenjima on najčešće izvodi na brdsko-planinskim putevima, jer su takvi putevi sami po sebi strmi i imaju puno povezanih oštrih krivina, ali ne izostaju i trkačke staze. U srži dobrog drifta jeste moć da se spoji pet ili šest povezanih „okreta“ bez ikakvih smetnji ili zaustavljanja u toku drifta. Tehnika ima dosta: od tehnike sa kvačilom pa do one sa ručnom kočnicom. Drift trke, zbog svoje vizuelne atraktivnosti polako uzimaju primat u svetu. Jedan od glavnih razloga za to je da u njoj mogu učestvovati ljudi sa manje talenta ali i profesionalci.

POGODNI AUTOMOBILI ZA DRIFT TAKMIČENJA

Drift, poznat već godinama, tek u poslednjem periodu uživa u velikoj popularnosti. Prvo u Japanu (gde je i nastao) a zatim i u celom svetu. Ne samo da je reč o nesvakidašnjoj formi motor sporta, nego i o veoma atraktivnom prizoru za publiku, kompletiranom škripom guma, vriskom motora i oblacima dima koji ostaju za automobilom koji svaku krivinu prolazi bočno. Dakle, praznik kako za oči tako i za uši, svakog pravog ljubitelja.

Sve to rezultovalo je brojnim mladim vozačima koji žele da se oprobaju u ovoj disciplini. Za razliku od ostalih, već poznatih auto sport kategorija, za drift takmičenja nije potrebno toliko novca ali dobar deo uspeha leži i u izboru pravog automobila. Ostatak je u vozačevim rukama i umeću. Naime, veoma je važno da pravi drift automobil ima dve osnovne stvari: malu težinu i snažan motor koji može da dostigne visoke obrtaje. Sa druge strane, najbolji drift automobilu su oni sa pogonom na zadnjoj osovini (radi lakšeg zabacivanje repa) mada se sreću i AWD modeli.

Bodovanje kvalifikacije:

- max 30 poena - preciznost (u svakoj krivini ima zastavica pored koje treba prici sto blize)

- max 30 poena - ugao
- max 30 poena - brzina
- max 10 poena - dim,mahanje,blicanje...

Twin drift

- sto blize onom ko vozi prvi,ili ako ides prvi da napravis sto vecu razliku
- ukoliko mozes da ga obidjes u driftu (kada ides iza),pobedjujes u tom krugu
- ukoliko se okrenes - 0 poena za taj krug
- zastavica koja se nalazi u krivini kada su kvalifikacije,vise ne vazi,odnosno nema je.



najbolji i najeftiniji auto za drift kod nas je bmw e30 ,uzeti 325i 2500cc i 170ks sasvim dovoljno za sve nase staze i nasa takmicenja za evropu slabo naravno ..Taj auto bez ikakvih prepravki ako ima sper fabricki moze na stazu ,vecina nas je i vozila takve automobile na pocetku drift scene kod nas .Za taj auto ima najvise delova i jako su povoljni npr. amortizeri novi koni set kosta oko 300e ,opruge 100e set ,felni ima gomila i kostaju 4 kom od 50e do 200e ,sediste kosta oko 180e novo sparco ,polovni pojasevi do 100e i tako po meni to je najeftinije za jedan dobar drift auto kod nas i nase uslove ..Posle toga polako vremenom nadogradnja postojeceg isto "nije skupa" sve zavisi dali bi isli postepeno ili sve od jednom , evo recimo i to da pojasnim za prelazak na mnogo jaci motor treba oko 1000e znaci kupiti 3.5 motor nosace za njega i sve sto treba sa sve ubacivanjem u auto ,naravno ovo zavisi od cene nabavke motora mislim da takav jedan motor kosta oko 500e nosaci oko 100e mozda i manje ubacivanje oko 200e sve zavisi od majstora i kako zelite da bude uradjeno u ovih 200e racunam prepravku kardana..Sve ovo moze i jeftinije naravno zato postoje i forumi i treba prvo potraziti sve i raspitati se na vise mesta negde je nesto skuplje negde jeftinije .ovde recimo na ovom forumu mozete pitati za sve toliko ljudi ima da je ne moguce ne naci nesto sto vam treba .....

evo sto sam naso pa vidi
 
Član
RESPECT ADMIN :icon_smile:

Nije vise u OFF-u :D

Super tekst ;) Mislim da je ovo od kolega Driftera iz Srbije. Oni vec tamo imaju svoj sampionat. Ove godine je otvoreni sampionat tako da moze ucestvovati svako. Za sada znam jednog koji ce na njemu ucestvovati ;) Ndam se da ce nas uskoro biti vise.

Ovo su pravila koja vaze na sampionatu i razlikuju se od takmicenja do takmicenja. u principu su ova.

U svim takmicenjima ocjene daju sudije + publika kada je twin drift u pitanju.

Na takmicenjima se voze kvalifikacije gdje se vozi pojedinacna voznja i to jedan trening + 3 vozenje i naj bolje skorovana voznja se uzima kao referenca. Voze ih svi prijavljeni takmicari. NAkon kvalifikacija se u drugi krug takmicenja prolaze prvih 16 vozaca nakon ceka voze tvin drift.

Sudije gledaju tri polja koja su gore navedena.

LINIJU - sto je gore receno kao ugao. Osim ugla bitna je i linija kao i u ostalim auto moto sportovima. svaka krivina ima svoju centralnu tacku (nekad i dvije) Apex na eng. U driftu je cilj pogoditi apex sto blize i pod sto vecim uglom. Naj cesce ja apex oznacen zastavicom. U driftu se ova tacka zove Clipping point i neznatno se razlikuje od standardne Apex tacke jer se moze desit da sudije postave tacku na spoljasni dio krivine pa se mora proci sto blize ali zadnjim dijelom auta.

BRZINA - Ne gleda se u smislu ko ce prije proci od starta do cilja vec naj cesce sudije gledaju brzinu ulaska u prvu ili neku od krivina kojoj predhodi ravnica. U 90% slucajeva je to samo prva krivina jer cim se auto zanese brzina opada i u driftu ju je tesko vratiti na ulaznu brzinu.

IMPACT - ne znam kako ovo da prevedem, naj grublje receno uticaj. Ovo je nesto sto gledaju sudije i publika. Na IMPACT uticu i prve dvije tacke jer sto brze udjete u krivinu i sto ste blize taci ili spoljasnjem zidu to je svima draze. Impact se povecava mahanjem kroz prozor u toku drifta, blicanjem, i dobrim dimom, kako rekose gore.

O tvin driftu drugi put.
 
Član
Obrati se nasem Dejanu drifteru
jedini momak ja mislim na nasim prostorima koji se bavi driftom

a uskoro treba i stranica da se podigne

www.drift.ba
 
Član
Ha sta pricat vise ;)

Pakujte torbe, punite rezervare i pravac Zagreb da navijate i gledata :D

A poslije Zagreba taman sto se raspakujete ponovo se zapakujte jer je 19. Pozarevac.

Drifta ko u prici ;)
 
Član
koja nam korist i od drift kluba i od driftalica kad nema staze za drift u cijeloj BiH bar kolko ja znam a inace volim drift i to mi je najveci gust sto postoji hebo 402 ovo ono ali drift tu je adrenalin samo za sklapanje dobre driftalice trebas brdo novca cak recimo za dobru kockaru trebas da zines fine pare prerade na uscvrscivanju sasije su neizbjezne ojacavanje podvozja sa dijelovima koji nisu nimalo jeftini motor koji nesmije da bude slabasan a samim time nije ni jeftin i samo odrzavanje driftalice pojede para godisnje vise nego sto neko moze da zamisli osobno sam pokidao brdo diferencijala 3 motora i jedan sleper guma samo nocu po praznim ulicama i zapustenim cestama uceci se driftu i jos nisam naucio nista jer bez adekvatne staze nema price o driftu a kod srbije je dosta solidnma ekipa
savic , mirko fabri , gox i naravno boki sve dobra ekipa i ekipa sa dobrim majstorima koji im slazu cudesa od auta ove godine gox vozi sa turbo kockom od preko 400 konja a boki ima V8 zvijerku tako da ce mrsiti racune na king od europe
 
Administrator
ni malo jeftin sport potrebno puno novca i ulaganja, zna Dejo najbolje, a uslovi tj prostor nikakvi, u najboljem slucaju kaznu zaradis
 
Član
Lično mislim da je za drift Alfa 75.ica ubila se :icon_smile:, svaka čast bembari ali je alfa bolja za to ;)
 
ma joj za realni drift gledo sam ludjake u japanu tamo po brdima i planinama se trkaju a fakat u nas ima malo brda i planina hahah naravno na cesti a ne bukvalno po brdima...ali opet sto nismo rece kazne zaradit samo tako haha...sport premocan za prave auto fanove naravno ulaganja ogromna...evo za deju mozda ga zanima mada neznam dali se moraju registrovat ta auta koja ulaze u trke ili mogu ne registrovana...ugl evo ti jedna straniza za uvoz auta iz japana...cijene smijesne a auta bole glava...tipa tvoj, supra, RX-7 itd...samo mislim da su na skoro svim volani na suprotnoj strani mozda da pogledas cijene za premocno auto nabrijano konja reximo rx-7 do 95god. po 3000 eura smjesno...pa eto vidi ugl sretno...da je meni para definitvno bi i ja u ovaj sport uso naravno s intenzivnim treningom hehe...pozzz http://www.tradecarview.com/
 
Član
Sto je najgore auto mora biti registrovano ako hoces da predjes granicu... Kada se odrzavao KOE u Srbiji, jednog Holandjanina su vratili sa Srbijanske granice jer mu auto nije registorvano...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top