Sve o LAKIRANJU !

Sve o LAKIRANJU !

Član
Hmm , previse koraka pravis u brusenju laka druze . Da bi uklonio praske koje ti se naprave u laku dok radis se vrlo jednostavno skidaju . To sto ti radis rade amerikanci kad imaju 150 mikrona laka na autu . Procedura koju bi trebao da radis je papir P1500 na slajfericu i to na suho , poslije toga Trizact P3000 kojeg radis sa vrlo malo vode , i na kraju poliranje . Greska je sto se cijelo auto slajfa , potrebno je uraditi samo dijelove koji su ti "zapraseni" , svako prekomjerno brusenje dovodi do stanjivanja laka i nakon nekog vremena na tim mjestima se lak "zamuti" . Posebno je to cest slucaj kod nekvalitetnih lakova i samog rada na njima.
Mislim da moj problem lezi u ovome dijelu teksta ;) Sto se tice pripreme, valovitosti i svega ostalog nemam problema. Jednostavno, ja nemam komoru, farbam u garazi i normalno je da mora biti cestica prasine, pa zato i moram brusiti/polirati. Ne brusim nikada cijelo auto, jer nema potrebe za tim, samo odredjena mjesta koja su ''zaprasena''. Znaci druze, iskljucivo na suho da brusim sa P1500 masinom i onda sa P3000 i to je to?
Zahvaljujem se na odgovoru!
 
Član
šta mislite o einhel i sličnim špricama što imaju po bingu, za lakiranje felgi ili nekih manjih površina, lajsne i sl??? ili neki bestbuy šprice, amaterske naravno, ništa profinjeno :D Davno bi mi se isplatilo dat 200KM i kupit neki kompresor i neku bezveze špricu, toliko sam para dao na sprejeve. A u svakom slučaju šprica je bolja x puta, sprej se lahko skida, nije kvalitetan i kada dođeš do pola izgubi pritisak i rezultat lakiranja je sve lošiji i lošiji...
 

MTR

Član
Mislim da moj problem lezi u ovome dijelu teksta ;) Sto se tice pripreme, valovitosti i svega ostalog nemam problema. Jednostavno, ja nemam komoru, farbam u garazi i normalno je da mora biti cestica prasine, pa zato i moram brusiti/polirati. Ne brusim nikada cijelo auto, jer nema potrebe za tim, samo odredjena mjesta koja su ''zaprasena''. Znaci druze, iskljucivo na suho da brusim sa P1500 masinom i onda sa P3000 i to je to?
Zahvaljujem se na odgovoru!

Drug , sibni mi broj na poruku , ja sam jednom mjesecno U Trebinju pa ti mogu naletit pokazati kad budem dolazio . Budem ja kod Loketa cesto , a ako ti treba sta od 3M-a ili Standox-a slobodno me kontaktiraj
 
Član
Ima blize , momak u Visokom , ako kupis alat napravi ti obuku , nije neko sveto slovo to radit . Vecinom svabe dolaze zato sto se ne lakira a to drzi cijenu gore . Nedavno je radjen jedan Q7 koji je bas zeznut zbog unutrasnjih oplata , perfekcija

imas li kakv broj telefona ili web stranicu ?
 
Član
Da li je neko radio sa airbrush-om sitne popravke ogrebotina i slicno?

Послато са 8079 уз помоћ Тапатока
 
Top