SVAKI SAVJET DOBRO MI DOSAO-HVALA

SVAKI SAVJET DOBRO MI DOSAO-HVALA

Poz svima.. trebam pomoc oko kupovine auta. Vozio sa uvjek audi ili vw.. zadnje mi je bio golf 6 tsi 1.2 2012g i bio sam pre zadovoljan. E sad bi nesto uzeo do max 19000-20000 km cijene. Vidim da se dosta prodaju citroen c4 novije godine i peugeot 308.. posto nisam vozao francuze ne znam kako su pouzdani isl. Renault megane mi je malo zaostaje dizajnom za ova dva.. sam ne znam sta.. jer ako gledam opet vw ili audia za tu lovu ne moze se naci mladje od 2009g i manjom kilometrazom od 200000..
 
Član
Koji motor u tom 308, i koje godište ?
Ne može se reći da Francuzi nisu pouzdani, samo kažu da su 1.6 THP motori (benzinski) problematični
 
Nisu problematicni 1.6 thp (ne svi ) novije godiste manje problema jer su oni prvi imali baybe problemcica koji se nemogu izbjec,nije dokazano da je do motora nesto problematicno ako ga neko siluje,dobit ces sigurno visw opreme I udobnosti u peugeota,mada ja vozim uvjek 2.0 hdi I s njim mozes sta te volja :) podnosi sve,jeau malo skuplji al jebi ga... bar si siguran
 
Ma gledam ove novi 308 i c4 od 2013g dizele. Vidim da su 92ks ili 115ks.. stvarno ne znam sta kupiti.. kad je sve to sad udruzeno.. svak za svakoga radi.. npr koliko sam cuo u mercedes b klasu novu manji dizel motori su renaultovi...a kupujes mercedes i plati ga
 
Ma gledam ove novi 308 i c4 od 2013g dizele. Vidim da su 92ks ili 115ks.. stvarno ne znam sta kupiti.. kad je sve to sad udruzeno.. svak za svakoga radi.. npr koliko sam cuo u mercedes b klasu novu manji dizel motori su renaultovi...a kupujes mercedes i plati ga
Jeste tako je 1.5dci imo sam ga u Renaultu Megane i u novom Mercedes B Klassi.
Dalje ga stavljaju i u Nissan, Suzuki i Dacu. Mislim da jet to naj savrseni Motor.

https://mlfree.com/renault-1-5-dci-dizel-motor/
 
Poslednja izmena:
Da. Zato sad vise ne znas sta kako i tko za koga.. renaul mi malo dizajn los osim sad novih iz 2017g.. vidim da francuzi imaju vece gepeke po nekih 50l vise od golfa ili audia..moje misljenje da se u zadnjih par godina ime samo placa a ne kvaliteta... jer opet se vracam platis mercedesa b klasu nekih 60tisuca a u njemu renault motor...
 
Član
Ako je 308 1.6 HDI 110-15 ks, taj je OK. Sredili su veliku većinu manjih mana kod tog 1.6 HDI motora
 
Da to sam negdje pocitao.. ali vise hvale od 90-92 ks.. jer gledam npr. Audi a3 sport back 2009 dizel sa nekih 20000km predjenih oprema standard dodje oko 18000 do 20000 maraka.. za tu lovu moze se uzeti npr peugeot 308 2014 dizel sa dosta opreme i sa manjom kilometrazom.. ali koko nasi kazu svabo je svabo... samo ne znam jel to vise tako jer npr... svi danas imaju svoih mana.. jesino sto mozda svabe drze bolje cijenu..
 
Da. Zato sad vise ne znas sta kako i tko za koga.. renaul mi malo dizajn los osim sad novih iz 2017g.. vidim da francuzi imaju vece gepeke po nekih 50l vise od golfa ili audia..moje misljenje da se u zadnjih par godina ime samo placa a ne kvaliteta... jer opet se vracam platis mercedesa b klasu nekih 60tisuca a u njemu renault motor...
Ja sam tu B Klassu novu kupijo bas zbog tog 1.5 dci motora od Renaulta.
Jesi mozda znao da najvece inovacije u Autoindustri poticu od Francuza a najvise od Citroena.
Kad je Citroen imao zdracne amortizete, klimu ili osvjetljenje za okuke, grijanje u sjedistima, Mercedes nije imo ni elektricne prozore.
A sto se tice Co-Marketinga, svi to rade.
Kupis Mercedes X a vozis ubiti Nissan Navara.
Moj Touareg i Porsche Cayenne 40% djelova ista.
 
Da.da... zato se pitam sta kupiti da da se ne pogrijesi puno.. znam da oko 20000 km nije neka lova ali u danasnje vrijeme je.. sta god ukucam na forum sami problemi haaa.. 22tisuce mi je vec preko mog budzeta
 
Da.da... zato se pitam sta kupiti da da se ne pogrijesi puno.. znam da oko 20000 km nije neka lova ali u danasnje vrijeme je.. sta god ukucam na forum sami problemi haaa.. 22tisuce mi je vec preko mog budzeta
Izvali 20 I vozi :) na nasim je tablama,al imas Ih I na nasim tablama,ja znam da kolko god 1.6 bio dobar nije blizu 2.0 na svjetlosnu god.
 
Član
Meni se strasno svidjaju ovi DS4 a o DS5 da i ne pricam...strasan auto.
Imas po piku ovih DS4 do 20k da biras
 
Pa nije bas da ih biras ali ima koji... obicni c4 ima ko u prici kod nas na putevima.. sad jel ljudu kupuju sto za ok cijenu nude dobru opremu i godinu ili su stvarno dobri
 
Član
Svi su oko 20k na piku, a i ovi koji su preko te cifre se daju spustiti ako kupujes za kess. O pouzdanosti ne znam nista ali bih volio saznati, ako ima neko sa iskustvom nek podijeli sa nama
 
Top