SUZUKI SAMURAI-da ili ne?

SUZUKI SAMURAI-da ili ne?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://www.pik.ba/artikal/140421/suzuki-samurai/

treba mi neki terenac, ono do vikendice kad je snijeg, posto ima malo brda, s mercedesom nema sanse... treba mi malo po konjuhu da se ganjam... i treba mi zbog psa... svaki dan moram na vikendicu zbog njega...

eh sad koliko je ovaj dzip zahvalan za toga, koje su mu mane:icon_question:

motor je 900 cccm benzin...kolika je potrosnja otprilike...


ko ima vise iskustva sa ovim dzipovima volio bi da cujem vasa misljenja:icon_smile:
 
Član
pa gdje ćeš to, na sve liči samo ne na auto, a čisto sumnjam u te neke njegove offroad mogućnosti,

bolje zaganjaj neku ladu nivu, bar je ona pravi terenac,
 
Član
e ako je lada pravi terenac onda jbg:lol:

najbolji je mercedes G klasa, al nema se kesa za to...
a ja cak mislim da je ovaj suzuki odlican terenac...koiko ih je bilo u tuzli u ASD VIBA...
a meni i ne treba nista extremno, nego eto samo da ne idem s autom po losim cestama..
 
Član
Elmo ne pricaj gluposti ako ne znas vec nesto pametno reci!

samuraj je odlican terenac,kolega mi ima 1.3 benzinca auto je zivotinja,nema po kakvim svrtacama ga nismo vozali i izivljavali se auto je nepoderiv.
Edit:evo i klip od druga sa K&N gljivom:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=l0LeoTiQIKE
 

MTR

Član
teretanas je napisao(la):
Elmo ne pricaj gluposti ako ne znas vec nesto pametno reci!

samuraj je odlican terenac,kolega mi ima 1.3 benzinca auto je zivotinja,nema po kakvim svrtacama ga nismo vozali i izivljavali se auto je nepoderiv.

upravo tako - zivotinja , ima bolji prenos od Nive , manje trosi uduplo , penje se ko divokoza , prijatelj mi je imao isto vozilo ( ovaj na piku je ladja za pomenutog ) , penjali se uz stepenice , kroz grmlje hahaha , ma zamislis gdje ces i opleti
 
Član
suzuki je poznat po ppristupacnim i kvalitetnim terencima,odlicnim prenosom... mana im je limarija al ovaj odlicno izgleda,vjerovatno se neces pokajati ako ga uzmes
 
Član
ma kakva lada njiva:lol:nema od nje nista...
ovaj suzuki mi se ucinio sasvim dovoljan za ono za sta meni treba, znaci nista extremno... vidit cu ovih dana, pogledati par tih dzipova..
a evo i jedan iz zenicem lijepo izgleda..
http://autopijaca.ba/index.php?vozilo=40&page=0&view=71780

:icon_question:
 
Suzuki ti je odlican kao terenac,u mene stari imao prije 5-6 godina,i stvarno kao terenac je odlican,mnogo bolji od lade nive,jedino sto nije nesto udoban al jbg,i kao potrosac nije los,samo sto je u njega bio 900ccm
 
Član
Pravi izbor ako ti treba samo vikendom za vikendicu....Sasvim solidan terenac, preporucujem ti suzuki vitaru ako imas malo vise kesa, ako ne i ovo ce zavrsiti posao....takodje mislim da ti je za malo kinte kao mlad `terenac` odlilcan izbor fiat panda 4x4 ona kockasta....jeftina, a gde prolazi niva tu prolazi i panda....
 
Član
dellas je napisao(la):
Pravi izbor ako ti treba samo vikendom za vikendicu....Sasvim solidan terenac, preporucujem ti suzuki vitaru ako imas malo vise kesa, ako ne i ovo ce zavrsiti posao....takodje mislim da ti je za malo kinte kao mlad `terenac` odlilcan izbor fiat panda 4x4 ona kockasta....jeftina, a gde prolazi niva tu prolazi i panda....

pa vec sam rekao znaci zima kad dodje svaki dan idem na vikendicu po dva puta zbog psa... isto tako otac ima par prijatelja sto idu svaki vikend na planinu, jedan ima Mercedesa G300, drugi WILLYS-a, tako da bi i on isao s njima po planinama se malo penjao:icon_biggrin: a i ja isto tako...
pogledao sam par clipova na youtube-u, ne izgleda mi lose uopste...


a sto se potrosnje tice, ovaj je 900ccm, ne znam kolika bi otprilike potrosnja bila....ne bi trebala biti velika...al opet ne znam, tako da svaki savjet je dobro dosao;)

cera-fiero je napisao(la):
Suzuki ti je odlican kao terenac,u mene stari imao prije 5-6 godina,i stvarno kao terenac je odlican,mnogo bolji od lade nive,jedino sto nije nesto udoban al jbg,i kao potrosac nije los,samo sto je u njega bio 900ccm

i ovaj na piku je 900 ccm, znas li kolika je potrosnja bila?
i jos koje su mu mane, prednosti itd, djelovi...
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Pravi izbor ako ti treba samo vikendom za vikendicu....Sasvim solidan terenac, preporucujem ti suzuki vitaru ako imas malo vise kesa, ako ne i ovo ce zavrsiti posao....takodje mislim da ti je za malo kinte kao mlad `terenac` odlilcan izbor fiat panda 4x4 ona kockasta....jeftina, a gde prolazi niva tu prolazi i panda....

pa vec sam rekao znaci zima kad dodje svaki dan idem na vikendicu po dva puta zbog psa... isto tako otac ima par prijatelja sto idu svaki vikend na planinu, jedan ima Mercedesa G300, drugi WILLYS-a, tako da bi i on isao s njima po planinama se malo penjao:icon_biggrin: a i ja isto tako...
pogledao sam par clipova na youtube-u, ne izgleda mi lose uopste...


a sto se potrosnje tice, ovaj je 900ccm, ne znam kolika bi otprilike potrosnja bila....ne bi trebala biti velika...al opet ne znam, tako da svaki savjet je dobro dosao;)

cera-fiero je napisao(la):
Suzuki ti je odlican kao terenac,u mene stari imao prije 5-6 godina,i stvarno kao terenac je odlican,mnogo bolji od lade nive,jedino sto nije nesto udoban al jbg,i kao potrosac nije los,samo sto je u njega bio 900ccm

i ovaj na piku je 900 ccm, znas li kolika je potrosnja bila?
i jos koje su mu mane, prednosti itd, djelovi...



Pa pazi , realno, delovi ce ti predstavljati problem....a i ipak je 25 godina star auto sto nije malo....Ja bih ti preporucio pandu jer je za te pare oko 2000-tog god. a delove imas i na trafici...:)
 
Član
sto se motora tice, ako on bude problem, ubacit cu dizel iz golfa mk2, to moze 100%...
a ostalo ne znam, bitno je da je prednji trap u dobrom stanju, a sve ostalo se moze napraviti,naci...
;)
 
Član
Ground clearance: 210 mm (8.3 inches)

Odlican clearance,makar si siguran da neces probiti karter...:) Ako moze dizelaca od dvojke to je odlican posao, samurai ima samo 900 kg diesel ce odlicno da ga nosi, jos je pun obrtnog momenta sto je jako bitno za terence...Samo ne znam kako ces to da pokrijes u papirima....:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top