Supercharged Chevrolet Camaro Z28

Supercharged Chevrolet Camaro Z28

Član
Sinoc je stigla jedna ozbiljna masina, a u pitanju je Chevrolet Camaro Z28, 1995g, V8, LT1 motor od 5733ccm sa manuelnim menjacem 6 brzina i ono najbitnije, Vortech supercharger-om :) Auto sam sasvim slucajno pronasao preko kolege sa posla, a inace kupio sam ga od prvog vlasnika i presao je samo 27850 milja, odnosno 44820km. Dobio sam dva originalna kljuca, treci kljuc samo za vrata za slucaj nekog slepanja ili tako nesto, da slepadzija ne mazne auto :), service manual knjizurinu, dve boce ulja za zadnji diferencijal...

Ima ugradjen kompletan 3" Borla izduvni sistem sa opcijama promene zvukova i usmerenja izduvnih gasova, koji kosta oko 900$ u USA:



Auto cim je kupljen u USA odmah mu je ugradjen Vortech supercharger (cena oko 4000$ u USA) i auto sada ima oko 450KS i 600Nm.


Zvuk je vise nego brutalan, sinoc sam odmah imao okrsaj sa komsijom kada sam ga isparkiravao sa prikolice u ponoc :) Opruge i amortizeri su takodje menjani i auto je spusten, a u pitanju je cini mi se Eibach, mada iskreno, nije me ni zanimalo. Muzika je takodje neka mnooogo placena, 8 Infinity zvucnika, CD sarzer, dva pojacala... Auto je bukvalno kao nov, jedino sto je vlasnik dao komsijinom sinu da se malo vozika sa autom i ovaj naravno po snegu sleti sa puta i udari u drvo, tako da je prednji levi kraj ostecen, kao sto se vidi na slikama. Nije nista specijalno osteceno, sto je najbitnije. Uslikacu auto lepo kada ga budem oprao, posto ovako deluje kao da je bio na frontu :) Inace, toliko snage ima da smo ga jedva navukli i spustili sa prikolice, otima se cim pomislis da pustis kvacilo.
Felne su fabricke 16" 8J sa jos uvek fabrickim gumama 245/50/16 starim punih 17 godina. Uglavnom, evo i malo slika na brzinu od jutros, a nadam se da cu stici danas da ga operem i uslikam kako treba.







 
Legend
strasan je , neka bude sa srecom , i da to dovedes u red , nebi bilo lose neki clip bar sto ze zvuka tice ....mogu misliti samo
sretno u nastavku ;)
 
BHT Ovisnik
kraljuuuu:icon_eek::icon_eek::cool::cool:
imas li sestru il koga blizeg za udaju,samo da sam blizu ove zlatne kolekcije:D:icon_twisted::cool::cool:
kapa do poda,jednom cu upalit auto za Beograd samo da osjetim svakog od ovih zmajeva:icon_twisted:
 
Cole, svrati do Brckog, idemo zajedno :)

Fantazija, ti si pametan covjek, kupis, sredis, uzivas, izvozas, prodas i tako ukrug, a sve brija do brije, ne zna se koja vise egzoticna :cool:
 
Član
brutalan motorcina, treba mu sredjivanja vani da bi bio tip top, ali ima super liniju
otkud ta ljubav prema americkim masina, to inace kod nas nije cesto :icon_question:
 
Član
Nisi normalan!!

Sretno u nastavku s radovima. Takve aute kao što ti imaš bi SVATKO poželio!
 
Član
:icon_eek: kakav stroj, gdje nadjes sve ove unikatne masine,ovo je bas rijetkostt da ko ima jos da je u ovakvo dobrom stanju ;)
 
Član
Sreca pa su krila pravljena od neke gumirane plastike tako da je krilo "pocepano" na dva dela i ne bi trebalo biti tesko da se sastavi :)

 
Top