Super lijepak

Super lijepak

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Darko_GT je napisao(la):
Ljudi pomagajte, kako ukloniti super lijepak sa akrilne farbe ???

probaj acetonom, ali ne alkoholnim nego uljnim, meni je uspjelo...
mada ne prihvacam nikakvu odgovornost, jer ne znam o cemu se radi...
i zavisi koliko je dugo ljepilo bilo na povrsini, obicno super ljepila rade na principu topljenja i uvlacenja u podlogu na koju se nesto lijepi... i obicno ostavlja bjelu fleku kad se skine, odnosno ostavlja izgorenu podlogu...

Sretno...
 
Član
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!! NE , NE I NE ....!!! nemoj druže , uljnim razređivačem na farbu , zaj*aćeš se ... NEMOJ!!!! ....ni slučajno, ko god ti to kaže , laže te , naime uljni razređivač kad se nanosi na farbu , vrši nekakav hemijski proces , i na farbi ostaju fleke od kapljanja ....ne vidi se iz daljine , al kad priđeš vidiš tačno gdje je nanošeno i kako je kapljalo....i ne može se skinuti ničim...
govorim ti iz sopstvenog iskustva....
 
Pa pokusaj ovako, ako imas u blizini nekoga ko radi poliranje auta neka matira tu povrsinu gdje je pao lepak
vodobrusnim papirom P 2000 pa ispolirati u dva navrata grubom i finom polir pastom. Ne pokusavaj strugati niti koristiti razradjivace jer ces ostetiti lak.:icon_question:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Darko_GT je napisao(la):
Ljudi pomagajte, kako ukloniti super lijepak sa akrilne farbe ???

probaj acetonom, ali ne alkoholnim nego uljnim, meni je uspjelo...
mada ne prihvacam nikakvu odgovornost, jer ne znam o cemu se radi...
i zavisi koliko je dugo ljepilo bilo na povrsini, obicno super ljepila rade na principu topljenja i uvlacenja u podlogu na koju se nesto lijepi... i obicno ostavlja bjelu fleku kad se skine, odnosno ostavlja izgorenu podlogu...

Sretno...

Ljepilo je od nedelje na povrsini , meni ne stvaraju problem kapljice koje su ostale nego povrsina koju sam pokusao da izbrisem dok je lijepak bio jos tecan nije to nista strasno ali me nervira povrsina je nekih 2 cm sa 3 cm i to na krovu kod antene aaaa, samo da mi je ukloniti podlogu koja je u vidu magle ostala , je si mislio mozda na uljni razredjivac a ne aceton ????
Bedak :( dali pomaze nafta ili benzin ??? To mi je palo na pamet da preletim vodenim smirglom i popravim polir pastom ali pre toga mozda ima neka druga metoda .
 
Druze ovako, nanosenjem bilo kakvog razredjivaca na povrsinu laka i samim zadrzavanjem duze od nekoliko sek,
omeksat ces sam lak i izazvati jos vece ostecenje. ako je ostala ta kako kazes izmaglica od lepka.
To moze ukloniti jedino lagano brusenje i poliranje kakao sam ti gore objasnio.
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Druze ovako, nanosenjem bilo kakvog razredjivaca na povrsinu laka i samim zadrzavanjem duze od nekoliko sek,
omeksat ces sam lak i izazvati jos vece ostecenje. ako je ostala ta kako kazes izmaglica od lepka.
To moze ukloniti jedino lagano brusenje i poliranje kakao sam ti gore objasnio.

Znaci nista bez poliranja, jbt jesam baksuz. sve je pocelo od glupog masinskog pranja i ona četka mi je otkinula antenu koju sam pokusao da zalepim i onda naravno nisam sacekao da se dovoljno osusi a stavio sam malo vise lepka i to se razlilo ja pokusao da izbrisem i izbrisao koliko je to bilo moguce i nastavio da vozim a kasnije su nastale i kapljice koje su se tokom voznje rasule bas idiotski nacin da sebi napravim posla i da se nerviram bzv . :icon_mad:
 
Član
zato se antenica odvrće na mašinskom ... to ti je trebao odvrnut onaj što pere... tako da su oni krivi...;)
 
Član
druze uzmi malo benzina na krpu i obrisi onda samo suhom krpom prebrises jer benzin ispari ja sam brisao i nije nista bilo mada je kod mene Golf sav saren pa nisam mogo' zaj*at.Ti opet vidi
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
druze uzmi malo benzina na krpu i obrisi onda samo suhom krpom prebrises jer benzin ispari ja sam brisao i nije nista bilo mada je kod mene Golf sav saren pa nisam mogo' zaj*at.Ti opet vidi

Pokusat cu sa benzinom probao sam sa naftom ali nije bas islo , samo mi je frka da ne ostetim farbu jer sam skoro farbao auto ali i ja imam isto misljenje da bi to mogao benzin da resi ipak to nije tako debeo sloj lepka nego skroz tanak ako nista morat cu na poliranje :(
 
Član
Bokili je napisao(la):
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!! NE , NE I NE ....!!! nemoj druže , uljnim razređivačem na farbu , zaj*aćeš se ... NEMOJ!!!! ....ni slučajno, ko god ti to kaže , laže te , naime uljni razređivač kad se nanosi na farbu , vrši nekakav hemijski proces , i na farbi ostaju fleke od kapljanja ....ne vidi se iz daljine , al kad priđeš vidiš tačno gdje je nanošeno i kako je kapljalo....i ne može se skinuti ničim...
govorim ti iz sopstvenog iskustva....

Boki prvo procitaj post pa se onda deri!!!!:icon_mad:
nisam ni spomenuo uljni razređivač, rekao sam "ULJNI ACETON"
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Bokili je napisao(la):
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!! NE , NE I NE ....!!! nemoj druže , uljnim razređivačem na farbu , zaj*aćeš se ... NEMOJ!!!! ....ni slučajno, ko god ti to kaže , laže te , naime uljni razređivač kad se nanosi na farbu , vrši nekakav hemijski proces , i na farbi ostaju fleke od kapljanja ....ne vidi se iz daljine , al kad priđeš vidiš tačno gdje je nanošeno i kako je kapljalo....i ne može se skinuti ničim...
govorim ti iz sopstvenog iskustva....

Boki prvo procitaj post pa se onda deri!!!!:icon_mad:
nisam ni spomenuo uljni razređivač, rekao sam "ULJNI ACETON"

izvinjavam se...al uljni razređivač nikako...:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top