Sudije Tuning Show - Prijedlog.

Sudije Tuning Show - Prijedlog.

Evo da i ja nesto predlozim nisam odavno :D Ako sam fulio temu prebacite je negdje. Uglavnom moj prijedlog da za citavu sezonu ili kako je vec nazivate da za svaki tuning show event koji se odrzi budu fixne sudije tj iste sudije na svakom eventu. Dosta ljudi govori da je Gradiska najbolja pa mislim da bi bilo dobro ta Ekipa koja tamo sudi da sudi i citavu sezonu , momci su iskusni , stariji i u ovome su duze i sude zajedno odavno i poznaju scenu i teret. Iskreno stalno mjenjanje sudija dalje i razlicite rezultate , neko je vise neko manje iskusan i da se neko ne uvrijedi bude i sudija momak koji je tek poceo sa ovim a treba to bar malo prvo prozivit da bi znao ocjeniti sta se trazi i sta da se gleda.
Eto to je moj prijedlog znaci da Fixne sudije budu za citavu 2014. sezonu budu:

Dalibor Grubesic - Gradiska - d@llygti
Rajko Damjanovic - Banja Luka - ak Crankshaft
Nermin Ligata - Sarajevo - amk Carbon - Liga

Znaci nije neki trosak ljudima platiti corbe Liga i tako gostuje gdje stigne :D

Idemo

A: Slazem se
B: Ne slazem se
 
Član
"A"

Samo treba gledati da su sto iskusnije sudije, da ne gledaju na brendove nego na to kako je auto uradjeno nebitno koje je, yugo, pegle, ferrari :D dosta auta bude zakinuto jer je neki brend koji nije bas kod nas popularan, a auto uradjeno vrhunski, znaci da se bavi s tim profesionalno a ne onako odokativno ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Mislim da o tome trebaju odlucit autoklubovi koji i biraju sudije a ne mi sa foruma jer se 90% nas ovdje ne takmici.

Ako ce piti vode moj odgovor je : A: Slazem se
 
Član
da se ukljucim opet, mada sam rekao da necu.

moj je izbor A jer znam ljude i vjerujem u njih. eto toliko
 
Član
Evo i ja svoje misljenje da napisem...Po meni,treba da glasaju ljudi koji se takmice u stylingu,a ne svi da se javljaju i ostavljaju svoje komentare...Druga stvar,to je sve na organizatoru...Da li mu se isplati da dovede nekog sa strane da bi radio taj posao...I ja sam za to da jedna ekipa odradjuje taj posao,ovaj predlog ove trojice indijanaca mi se svidja,posto znam da su dugo u ovome,slagali su i svoja auta i pomagali u pripremi drugih projekata i da nemaju predrasuda prema nekoj vrsti automobila i jako su objektivni,a to je ono sto se trazi...
 
Znaci i tebi pase pod A , pa dobro ja ne znam ko je ovde ko ja sam cisto to napisao jer je ovo BH tuning a vidim da se slabo javio iko od takmicara i organizatora
 
Član
Dragon-e slazem se po pitanju sudija da navedeni Dalibor Grubesic,Rajko Damjanovic i Nermin Ligata budu sudije na svakom eventu jer su fakat objektivni i nemaju razlike kad se ocjenjuje neki Golf I ili Passat CC, Opel, Yugo itd nije im bitno koje je auto u pitanju bitne su prerade i to gledaju, ali isto tako pisem sa druge strane kao organizator ispred AK 69 TEAM-a prosle godine kad smo organizovali Styling show imali smo namjeru da sudci budu: Dalibro, Rajko, Liga i Ljuboje. Eh sad Dalibor nije mogao iz privatnih razloga, Rajko je bio na putu tako da smo morali naci treceg sudca a to je bio: Samir Corrado. Sto se tice Ljuboja on je takodje objektivan imao je projekat iza sebe i AK 69 TEAM na svakom narednom takmicenju racuna na njega. Dalje ovo nije nimalo losa ideja ali je pitanje dali ce ova tri sudca moci otici na svaki event i imati vremena za to.
 
Član
poznajem sve trojicu i jako ih cijenim, nisam ucesnik stajlinga nikad bio ali tim ljudima skidam kapu, jer, danas kad je sve u ku*cu, kad su svi
iskvareni i zlobni oni se ipak trude da odrze taj neki nivo, neznam otkud im volja i dokad ce oni moci to gurati tako jer zivot namece 28h obaveza u danu koji ima 24h,
pa to se nemoze vise izdrzati.
mislim da je pitanje samo dana kad ce jedan po jedan od njih poceti dizati ruke od svega, jednom ce jednostavno
obaveze postati prece od TS i to je to.
 
Legend
mislim da sva trojica imaju znanje i kvalitete da prepoznaju dobro / lose , da razlikuju stilove , kvalitet / fuš i da su jako fer i korektni ... a i bez dlake na jeziku bas kako treba i da bude
sa sukiem se slazem u potpunosti , sve to vremenom blijedi , ali ko voli bilo koji od auto sportova uvijek ce to ganjati za svoj cejf
sanse su 50 50 da budem u gradisci , to 28h nije nikako bolje moglo biti receno
 
Legend
Tema stoji... ideja isto tako... samo sto to nije nova ideja, o ovome se vec pricalo na nekim sastancima,
al to pokrece milion nekih drugih tema...

Da budem konkretan...
SVI MI PRAVIMO AUTA SEBI I PO SVOM UKUSU... rijetko ko ga sklapa prema pravilniku,
pa onda na kraju trazi razloge u sudijama i organizatorima i td. isl. Nema osnove prema kojoj bi se
sredjivalo auto za takmicenja... mislite da su neka auta smijesna???
to je stvar Vaseg licnog ukusa, a trebali bi da prelistate pravila i sve Vam bude jasno...

Dugo smo u ovome i da me niko ne shvati pogresno, dok je raja hodala, izlazila i gledala svoja posla,
nas nekoliko je sjedilo i istrazivalo, uporedjivali, googlalo, te na kraju sagledali potrebe nase scene
i tako preko zime su nastali ovi pravilnici koji se sada koriste za Styling, osnova je recimo jedan veliki elaborat
koji smo posudili od kolega iz HR, te ga izmjenili i prolagodili nasoj sceni...
Trenutno organizatori koriste 1 i 2 ili 3 osnovne klase pravilnika koji smo radili...
mi smo razradili misim 5 osnovnih i jos ne znam ni sam koliko popratnih specijalnih nagrada...
I svake godine se nesto dopuni i prepravi prema potrebama i propustima koje smo primjetili u toku sezone...

Da budem direktan...
ja sam recimo za to da ne bude 3 sudije, nego 6, 8 sudija minimalno koje ce u toku jedne sezone
da rade posao... pa da se nadopunjuju kako koji gdje moze da stigne... isto tako...
Ja sam za to da klubovi sjednu koji organizuju evente i dogovore se jel to tako im odgovara,
jer na kraju oni to placaju... znaci oni i odlucuju... jel se to moze ispostovati i podnijeti finansijski...
jel to u interesu pojedinih klubova koji ne zele da pehari idu tamo gdje bi trebalo jer su mozda
dovoljno zeleni pa da te nagrade podijele raji...

Da iznesem svoje zapazanje...
Naslusao sam se svega i kad sam sudio i kad sam obilazio anonimno oko takmicara i sudija koji su radili...
Od: "Jooj ja sam ga zvao, moramo mu nesto dati", do " Ma lik je debil, ne dam mu nista..."
pa sami takmicari, izvuku auto za koje su dali i zadnji dinar i koje je u njihovim ocima najvece i najbolje i najstraznije...
ne dobiju nista... pa ne valjaju sudije... pa dovuce auto od 45000e pa ne dobije nista, pa i tu sudije krive...
pa nece da postuju pravila eventa, pa onda ne valjaju organizatori... pa onda sami organizatori,
dijele pehare bratskim klubovima, da bi im dosli OPET... e..................................................
Kad se te stvari rijese... onda mozemo razgovarati o svemu...

I jos jedna stvar... ovo sto se trazi je velika odgovornost... i uvijek ce biti nezadovoljnih...
Sudije imaju svoje troskove, a to trebaju organizatori da ispostuju, a s obziRom na opcu situaciju,
sve ovo sto sam napisao pada u vodu... ;)

Ova tema namece jednu sasvim drugu stvar, a to je nesto sto smo vec planirali ako bude VOLJE KLUBOVA...
a to je UDRUZENJE klubova organizatora i strucnjaka u istim... a ja koliko sam vidio od prosle godine,
svi su najpametniji, svi su najboljni, svi SERU jedni po drugima, nema uzajamnog pomaganja ni postovanja...
Svi su mnogo jaki i kad treba da se kuca po tastaturi i svi sve znaju...
a na takmicenjima ili ne dodju ili dodju s rusakom iz skole... ccc... uz duzno postovanje prema mladjoj raji... ;)

pa et... umorio sam se... ne mogu kucati vise... hahaha... ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Kao sto Liga rece prvo klubovi treba da se dogovore sta i kako. jel tuning scena gubi svoj smisao "postavljanjem kuka" jedni drugima. nema uzajamne pomoci onako prijateljski. poceli smo sebe da precjenjujemo a druge podcjenjujemo. kao sto rece tastatura tjuneri su najjaci. nadam se da cemo se osvjestiti i upraviti da bude malo bolje i da podrzavamo jedni druge.
tako da je i moj glas A
 
Ovde izgleda mozemo katanac , klubovima ne ide u korist izgleda ovo bas zbog ovoga sto je Liga naveo da se kao "ispostuju" svi , par ljudi se javilo i na tome je ostalo , da beze ne pisemo u prazno zakatancite vi ovo :)
 
Top