Subwoofer u rezervnoj gumi?

Subwoofer u rezervnoj gumi?

Član
Imao bi volju poboljsat bas u autu ali bez klasicnih subwoofera u gepeku, jer treba mi taj prostor.
Posto imam Megana 2 koji nije imao nikakvu izvedbu sa nekim ozvucenjem (bose, harman kardon,..) pa tako da se ne moze nabavit tako neki subwoofer koji vec ima predvidjeno mjesto.
I poceo sam razmisljati da ga smjestim u rezervnu felgu, jer gledao sam da ljudi to rade, ima i onih koji je skroz izvade pa spakuju tu u cijeli onaj prostor, ali ja ne bi da ostajem bez rezervne gume.
http://www.meganeboard.de/viewtopic.php?f=14&t=5796&sid=a4aa1541f1f06bbd6547271538fd1f84&start=60 Na ovom forumu je neko bas radio to za megana, samo ne znam njemacki, a google translate mi to ne prevede najbolje pa se ne mogu snac :)
U nekim autima to serijski tako dolazi, mazda 3 sa bose ozvucenjem ima takav subwoofer.


Da li neko zna ima li gdje da se kupi gotovo ovako neso, ja gledao na piku i ne mogu da nadjem, ili ako nista napravio bi ja sebi samo bi mi trebala pomoc nekog strucnijeg da mi da malo savijeta kako i sta. Da li je bolje sve od drveta ili kao sto je onaj pravio od poliestera, koje dimenzije, koliki zvucnik,...

 
Član
Sve se moze rijesit al me zanima kakav ce bit zvuk kroz tepih i natovaren gepek? Bolje nadji osmicu il desetku woofer i napravi plitku kutiju bocno u gepeku nego to izvodit...
 
Član
Sve se moze rijesit al me zanima kakav ce bit zvuk kroz tepih i natovaren gepek? Bolje nadji osmicu il desetku woofer i napravi plitku kutiju bocno u gepeku nego to izvodit...
E to ne znam, al vidim da je isto to radjeno u nekim autima sa bose ozvucenjem, pa vidio sam da pioneer, blankupt, kenwood imaju takve gotove subwoofere i valjda to zvuci koliko toliko dobro.
Moze se tepih isjeci ako bude puno pravio probleme, a i nece mi uvijek bit natovaren gepek.
Razmisljao sam ja i o tome da ga smjestim sa strane, al ovo bi mi bilo bolje rjesenje jer nece prostor zauzimat.
 
Član
Drugar...samo poliester dolazi u obzir...jer bi iverica ili drvo tu stradalo od vlage...veliki su sudari temperatura i kondez bi radio posao. Narocito zimi..
Tepih nista dirati bass se cuje odlicno a to je poenta...da grmi a ne da se cuje cist zvuk. Al edoze ti je dao odlican prijedlog i ja bi prije ovo odradio. Jeftinije i po meni bolje rjesenje zbog rezervnog tocka.
 
Putovanja.ba
Administrator
A šta imaš od komponenti vec u autu? Moras li ici uopste na ovu opciju?
 
Član
Drugar...samo poliester dolazi u obzir...jer bi iverica ili drvo tu stradalo od vlage...veliki su sudari temperatura i kondez bi radio posao. Narocito zimi..
Tepih nista dirati bass se cuje odlicno a to je poenta...da grmi a ne da se cuje cist zvuk. Al edoze ti je dao odlican prijedlog i ja bi prije ovo odradio. Jeftinije i po meni bolje rjesenje zbog rezervnog tocka.

Sad sam se sjetio da je kod mene dizalica, kljuc i jos nesto ja mislim smjesteno ubrezervnom tocku, a i podloga ispod tepiha je udubljena i ona upada u tocak tako da bi nju morao izvadit napolje ili iskruzit taj dio.
Slikacu ja danas bocnu stranu u gepeku pa da vidimo sta bi se tu moglo napravit.
 
Putovanja.ba
Administrator
Imam naprijed 2 jbl zvucnika, nazad su fabricki, skoro sam ubacio novi player i on je dosta poboljsao zvuk al opet fali mi basa pa takonda moram negdje nekako uubacit neki subwoofer i pojacalo naravno.

Trebao si neke sisteme uzet naprijed, vjeruj da ti nebi trebalo to cudo u gepeku onda :) razmisli o tome. Ako napravis panele kako valja u vrata dobit ces finog bass-a
 
Putovanja.ba
Administrator
Ovako nešto :)

productpic_SPX17REF_01.jpg
 
Član
Ne znam sad kako je u renaulta,ja sam u svog golfa ugradio bass gdje stoji prva pomoc sa lijeve strane,vidio sam tako da je uradeno kod audi a4 2004 karavana pa i meni palo na pamet,velika se razlika primjeti,tocnije grmi kao ludo s tim da moras imati dobar player ako nemas pojacalo
 
Top