subaru libero-bagi ili nesto drugo

subaru libero-bagi ili nesto drugo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav
Namjeravam da od subaru libera
wskby0.jpg

napravim nesto ovako.
2ir3l09.jpg

34y2po6.jpg

Mada to nije pravljenje vec unistavanje ali sad to nije ni bitno.
lim cu srediti sam jer to i nije neki veliki problem.
Treba mi pomoc u vezi motora. Posto ne mogu da ga pronadjem ni na jednom otpadu u bih odlucio sam da ubacim motor od nekog drugog auta. Kako "uglaviti" drugi motor u ovu masinu a da ostane isti mjenjac jer mi se on ne skida posto je povezan sa reduktorom za dvije vuce?
Evo kako izgleda njegov postojeci
2je8tqa.jpg

Koji motor staviti u ovako mali prostor-mjenjac mu je sa desne strane ako to ima kakve veze
Ako neko ima informacija gdje mogu kupiti motor (EF10 ili EF12) bio bih mu veoma zahvalan jer onda ne moram izvoditi egzibicije sa drugim motorima ili ako neko prodaje stranca to bi bilo jos bolje.
 
"Ajte momci sta cekate bolan" raspisite se dajte koju informaciju.
Dok ne nadjem motor ne pocinje mi se sa radovima.
 
Član
LSD je napisao(la):
pa sta je s tvojim motorom..:icon_question:

Mislim da bi bio preslab, ma sta, preslab, malo je reci! Pocni sa trazenjem tockova, krkaj limariju, a neko ce ti vec dati savjet i za motor!
 

LSD

Član
pokusaj se raspitati kod ovih iz teslica za auto otpad-proajni salon i restoran čikec....
ja sam od njeg kupio motor 1,8 od L serije :icon_biggrin:
 
Imam 2 motora 1.0 i 1.2 oba neispravna.:icon_sad:
Na 1.2 se otkacila radilica i polupala blok pa ga nisam ni otvarao da vidim sta je unutra. Uzrok je bio nestanak vode i pregrijavanje motora.
Kod 1.0 otslo sve: karike leyajevi dihtunzi itd. To nebi bilo strasno da mi nije crkao i razvodnik paljenja. Pokusavao sam da ga kupim ali nisam imao uspjeha.
Motor 1.2 je sasvim dovoljan za ovu masinicu, a jos i kad joj skinem deo lima ili mozda sve bice i prejak. Za taj motor od 1.8 sam siguran da bi bio ekstra :cool: samo nisam siguran da li moze da se uglavi izmedju tockova jer ako ne moze to bi onda zahtjevalo pomjeranje u sirinu citavog zadnjeg dijela sto ne bih bas radio iz sigurnosnih razloga, a i pitanje je kako bi se uklopilo sa mjenjacem i reduktorom (ako se tako zove ona budza za 4*4).

Imas li broj telefona od tih ljudi iz Teslica? Mozda imaju neki motoric koji bi odgovarao.
 
Član
slavisa je napisao(la):
Imam 2 motora 1.0 i 1.2 oba neispravna.:icon_sad:
Na 1.2 se otkacila radilica i polupala blok pa ga nisam ni otvarao da vidim sta je unutra. Uzrok je bio nestanak vode i pregrijavanje motora.
Kod 1.0 otslo sve: karike leyajevi dihtunzi itd. To nebi bilo strasno da mi nije crkao i razvodnik paljenja. Pokusavao sam da ga kupim ali nisam imao uspjeha.
Motor 1.2 je sasvim dovoljan za ovu masinicu, a jos i kad joj skinem deo lima ili mozda sve bice i prejak. Za taj motor od 1.8 sam siguran da bi bio ekstra :cool: samo nisam siguran da li moze da se uglavi izmedju tockova jer ako ne moze to bi onda zahtjevalo pomjeranje u sirinu citavog zadnjeg dijela sto ne bih bas radio iz sigurnosnih razloga, a i pitanje je kako bi se uklopilo sa mjenjacem i reduktorom (ako se tako zove ona budza za 4*4).

Imas li broj telefona od tih ljudi iz Teslica? Mozda imaju neki motoric koji bi odgovarao.

Obrati se momku na forumu "sreto" mislim da ima i pogone i mjenjace i motore sto bi tebi moglo odgovarat... ;)

pozz.
 

LSD

Član
EF12 ima isto kilovata kao i ovaj 1,8....malo nelogicno ali tako je...EF12 blok je izradjen od celika.kovani klipovi i glava je od neke cvrste legure......tako da je izvuceno tih 66kw cini mi se.....ispravite me ako grijesim
a sto se tice ovog 1,8i L on je cio aluminiski...izdrrzljiv motor ali se treba voditi dosta racuna o ulju....ne smije da bude ispod maximuma nimalo.....staro ulje ce ga unistiti....malo pregrijavanje ga ubija.....znaci veoma osjetljive kompponente motora imaju svi Subaruovi motori starijih generacija...od mog jedino sto je ostalo dobro su bregaste i pumpe..sve ostalo je otislo u qurac:D
a raspitacu ti se ja o ovim dijelovima pa da prepakujes svoje motore:icon_twisted:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top