Suad Hota - Onboard - Brdo Skradin 2011

Suad Hota - Onboard - Brdo Skradin 2011

Legend
nikad nisam pratio njegove voznje,a i uopsteno brdske trke,pa ne znam,ali s obzirom da je toliko navikan,ocekivao sam dosta bolje,mada vidim cesto nekontrolisano proklize auto u krivini ali opet...
 
RESPECT za vozaca!!! a auto je moć,bas sam prosle god na brdskim trkama na ostrozcu gledao ga. :icon_smile: Super je i autic a i vozac odlicno kontrolira auto.Na ostrozcu rekord drzi neki Audi a4 te godine kad je postavio rekord bio je sive boje,sada je crven.Jel neko zna sta o tom vozacu??? p.s nezz da li je sa nasih prostora:123:
 
Početnik
renault_fan je napisao(la):
RESPECT za vozaca!!! a auto je moć,bas sam prosle god na brdskim trkama na ostrozcu gledao ga. :icon_smile: Super je i autic a i vozac odlicno kontrolira auto.Na ostrozcu rekord drzi neki Audi a4 te godine kad je postavio rekord bio je sive boje,sada je crven.Jel neko zna sta o tom vozacu??? p.s nezz da li je sa nasih prostora:123:

Taj Audi je nekada vozio Franjo Kuncer koliko ja znam,pa ga iznajmio nekom francuzu De Roch tako nekako,mozda je taj i postavio rekord.??
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
ovo mi se opasno svidja , cisto informativno koji su uslovi za prijavu ovog tipa trke ,tj koje preprade moras imati na autu?
Neznam sve uslove za prijavu na brdsku osvrnuo bih se samo na Hotinu klasu auta.
Pisao sam vec da je na Krstulovicevoj Vectri samo ovjes 6000Eurica,kompletno podvozje oko 20 000 oira :icon_smile: to je Hotina klasa auta mislim.Jbga ovi auti na brdu jednog serijskog Ferarija peru ko tamo se,totalno bi bio izvan klase.
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
meni niko ne odgovori koji su uslovi da se vozi ovako nesto?

samo osiguranje ti kosta 10 000 km evo ti neto o tome http://bihamk.ba/dokumenti/sport/pravilnici/Pravilnik%20o%20stazama%20za%20auto%20trke%20na%20brdskim%20stazama%20%28AO2%29.pdf
 
Član
Esmir_crx je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
meni niko ne odgovori koji su uslovi da se vozi ovako nesto?

samo osiguranje ti kosta 10 000 km evo ti neto o tome http://bihamk.ba/dokumenti/sport/pravilnici/Pravilnik%20o%20stazama%20za%20auto%20trke%20na%20brdskim%20stazama%20%28AO2%29.pdf
Dobar link,ima li nesto o samim uvjetima za vozace i aute,gdje si nasao da je osiguranje 10 000 km?
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Esmir_crx je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
meni niko ne odgovori koji su uslovi da se vozi ovako nesto?

samo osiguranje ti kosta 10 000 km evo ti neto o tome http://bihamk.ba/dokumenti/sport/pravilnici/Pravilnik%20o%20stazama%20za%20auto%20trke%20na%20brdskim%20stazama%20%28AO2%29.pdf
Dobar link,ima li nesto o samim uvjetima za vozace i aute,gdje si nasao da je osiguranje 10 000 km?
Uslovi za vozače
Član 10.
Pravo učešća na trci imaju svi uredno prijavljeni takmičari, a koji posjeduju :
• vozačku dozvolu “B” kategorije,
• vaţeću člansku iskaznicu BIHAMK – a,
• takmičarsku licencu odgovarajućeg ranga vaţećeg za tekuću takmičarsku sezonu,
• zdravstveni karton ovjeren za tekuću godinu od strane nadleţne zdravstvene komisije,
• potvrdu o uplaćenoj startarini u iznosu koji odredi Komisija za auto, moto i karting sport za tekuću godinu. Ukoliko se startarina uplati nakon predviĎenog roka propisanog u Posebnom pravilniku iznos startarine se uvećava za 100%.
• polisu osiguranja u slučaju smrti na 10.000 KM i trajnog invaliditeta na minimalni iznos od 25.000 KM.
 
Član
Ovo gore je samo jedan od pravilnika za brdo. Imate i pravilnik za sam automobil za brdske trke, mora imati rollbar, pozarnu zastitu i jos nekih stvarcica. Plus vozac mora imati homologirano odjelo i kacigu, samo ovo dvoje kosta oko 1.500 KM. Nije to bas jeftin sport...
 
Član
A sto ljudi mogu pisati netacne informacije,
ne treba 10.000 za osiguranje vec treba osigurana suma da bude 10.000,
a to je nekih 50ak maraka za godinu dana ili tako nesto!
Radije nemojte pisati ako niste sigurni!

Dragone,treba ti oko 1500KM za opremu kao sto je Boki rekao i trebas sebi kupiti ili napraviti auto za odredjenu klasu,koje mora imat rolbar,kadicu,pojaseve vatrozastitu i jos neke sitnice!
Moras biti clan nekog AMK pa onda moras kupiti licencu od BIHAMK-a.
Hajmo reci da bi usao u ovaj sport treba ti minimalno oko 5000KM pa nadalje! I to je da kupis auto s kojim najvjerovatnije neces biti ni blizu konkurentnog! Ali navozas se sta te briga :)
 
Top