Strujanje zraka na stisak kocnice

Strujanje zraka na stisak kocnice

Pozdrav
Imam jedan cudan problem. Kad kocim u voznji, osjetim kao strujanje zraka ispod noge, kao da negdje pomalo pusta zrak. Kad je auto ugaseno i kad stiscem kocnicu, kao da stajem na probijenu ispuhanu gumu pa ono kao da izbacuje zrak. Auto inace koci super, ABS radi savrseno. Dakle nikakvih problema s aspekta funkcionalnosti. Kad sam se sageo ispod i pogledao pedalu kocnice, primijetio sam da se iza nje nalazi kao neki amortizer. Auto je Pezo 308 2012. Neko imao slicno iskustvo ili zna u cemu je kvaka?
 
Član
ako se samo cuje zrak tj taj zvuk kao ssss, to ti nije nista, to ti se cuje servo kocnice koji ti omogucava kad auto radi da ti bude mekana kocnica...
 
ako se samo cuje zrak tj taj zvuk kao ssss, to ti nije nista, to ti se cuje servo kocnice koji ti omogucava kad auto radi da ti bude mekana kocnica...

Mekana jest, ali ne ono skroz da propada. Sjedao sam ja i u bolja auta, pa je mekana kočnica a nije bilo pirenja ovog zraka. Kontam da nije šta na ovom amortizeru iza pedale kočnice :/
 
Nije moja, jes od kuma, i nije samo jedna takva, sve su dvice takve, bezze se ljudi tjese...

Eh sada o temi, strujanje zraka, jesi li probao da vidis da nije slucajno gdje neka zastitna guma pukla pa ulazi zrak. I jos jedno pitanje, je li osjetis to strujanje zraka i kad auto stoji?
Napisao sam vec u postavci teme, auto kad stoji, tj kad je ugaseno, kocnica je naravno tvrdja i isti zvucni efekat, samo malo jaci. Kao da stajem na probijenu malo ispuhanu loptu pa ono kao pljuje zrak. Kad je upaljen i u leru, ista stvar kaoi kad vozim, samo se malo manje cuje. Inace nema ama bas nikakvih problema s kocenjem.
 
Član
To sto cujes je normalan zvuk serva od kocnice koji je zasluzan tome kad je auto upaljeno da kocnica bude mekana, kad ugasi 3-4 puta kad stisnes kocnicu imas taj zvuk i onda kad nestane zvuka kocnica postaje tvrda. to je normalan zvuk... Kod novijih auto to se moze vise cuti nego kod starijih auta jer imaju dopli servo da bi kocnica bila meksa i kad auto radi to ne cujes jer uvijek motor pravi vakum u servu i zato ili necujes ili duplo slabiji zvuk ima ali je kocnica mekana, i kad ugasis auto i stisnes kocnicu cuje se "huuuuu" i pustis i opet stisnes i opet "huuuuuu" ali svakim stiskom je sve slabiji zvuk a kocnica postaje sve tvrdja.
Znaci nije to nista, to je normalan zvuk serva od kocnice...
 
Druze problem je sto taj zvuk ne nestaje kad se auto upali nego i dalje pisti. Sjedao sam u novija auta, kocnica bi trebala bit necujna.
 
Član
Kad auto upalis i radi na leru ti cujes taj zvuk sistanja stisnuo kocnicu ili ne uvijek se cuje?
 
Ne čuje se uvijek, samo kad stisnem kočnicu. Čitam evo po netu, neki kažu da je prdekno kočioni cilindar / servo doboš šta već, neki kažu da ne mora značit, da je samo neki semering, bla bla....Kontaktirao ovlašteni servis, morali su nekad imat isti ili bar sličan slučaj, ali naravno oni "ne znaju" ni riječi unaprijed dok im se auto ne doveze, drugim riječima dok im se ne pruži prilika da oderu :/
Evo jedan negativan feedback za ovlašteni Peugeot servis Blok. Poznanik htio sipati aditiv za DPF, rekli mu tu da se mora dolit 3 litre (3x180KM). On otišao u Dedović, ljudi rekli odmah da nema šanse da u auto može stat 3 litre, već dvije max, i pred njegovim očima nasuli 2 litre. Dakle, čoek mogo' pušnut 180KM tek tako....
 
Za autora teme - ne sikiraj se, sve je ispravno tako to treba

Hvala na odgovoru. Međutim, obzirom na decibele koje proizvodi to šištanje zraka, sumnjam da je sve kako treba :D
Jer vozio sam i druga novija auta, sličnog godišta i tu negdje u toj klasi, nije sigurno ni kod jednog kočenje proizvodilo "buku" ovolikog intenziteta. Al hajd nejse, dogovorit ću pregled u AS Dedović, za njih do sad još nisam čuo da su nekoga pokušali zaebat.
 
Član
sve zavisi od auta do auta u gdje mu he smjesten servo, ja miskim da je to ok kod tebe, probaj naci drugog istog puga pa poslusaj, ja znam recimo da sam na nekima dobrano cuo dok na nekima nikako a auta su bila 2002-3 godiste. Sve zavisi koliko izolazije imas pod haubom i oko njrga i autu. Kod dizela se manje cuje jer imaju tonu izolacije dok kod benzinaca se vise cuje jer nwmaju toliko izolacije jer im ne trwba, jer benzin ne pravi buku kao dizel... Kod novog pola recimo 2012-a godina na 1.2 benzin se cuje servo kad stisnes kocnicu a i recimo cujes el. Motor od serva volana, a na leru kad motas volan toliko opadne napon, toliko servo optereti alternator i motor da pocnu da skilke svjetla jer servo motor optereti alternator, alternator krene proizvoditi vise struje a posto je motor malen 1.2 12v 3 klipa, njega altenator optereti na leru toliko da mu opadnu obrtaji za nekih 1-200 obrtaja jer su ti potrosaci veliki za tako malen motor na leru i zato ''oslabe'' malo svjetla, sto je po meni smijesno da je fabrika to tako napravila i ostavila kao to je ok :D servo kocnice mu se takodje cuje kad stisnes kocnicu... A recimo kod punta mk2 su toliki servo stavili da kocnica bude mekana, da kad na 1.2 16v motoru sto sam ja radio, da kad auto stoji na leru i stisnes kocnicu da za nekih 200 obrtaja ler se spusti haha da toliko servo optereti motor jer je velik bas servo da bi kocnica bila mekana i kod njega se cuje u autu servo....
Ako se tebi onako desava:
Upalis auto i sve rwdi normalno stisnes kocnicu a ono se cuje ''huuuuuu'' i ti pustis a ono se ne cuje i na stisak se cuje a kad pustis nema zvuka i kocnica fina i mekana, ugasis auto i stsnes kocnicu, kocnica je mekana i cujes ''huuuuu'' opet, i pustis kocnicu i stisnes opet i opet cujes ''huuuu'' ali manje i kocnica postaje tvrdja i jos dva pusta mozda stisnes i cuje se sve manje zvuk a kocnica postaje tvdja, i poslije toga nema zvuka a kocnica tvrda. Ako je tako onda ti je sve ispravno, pa i kod mene se tako cuje, ako hoces snimicu ti da cujes :D
 
Član
Svaka cast svim ucesnicima u ovoj temi.Ja nako da vidim sta ima na forumu umoran i vec me glava boli od posla sjednem i naletim na ovo.Tako sam uzivao citajuci komentare da sam se odmorio al ono bas.Najbolji komentar stoljeca da je golf 2 bolji od F10.Steta sto nema jos koja strana komentara.
Autoru teme za sustanje.
Izvini morao sam ovo gore.
Sustanje ti moze dolaziti iz servo aparata(dobos,pojacivac sile kocenja itd kako ga ko zove).Ako se cuje gubis vakum negdje na njemu i trebao bi da osjetis to na kocnici.Malo tvrdja kocnica bude u zavisnosti koliko pusta.Idi ti nekome neka ti to pregleda za svaki slucaj.
 
Top