Street Race Sarajevo 2008

Street Race Sarajevo 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
admir jahic je napisao(la):
Daj te boni sta vam je vidite da momak ima poteskoca sa autom nemoze se ocekivat nista kad je to sve prerade na auti koje nemogu da trpe tolike okrete al ja se nadam da ce to Repo slozit i da vise poderes tog Hotu pzz od ekipe iz Livna


pozz i vama. pozdravi i Dzaju

moze se sloziti auto da drzi manje vise, ali ipak zna biti neocekivanih poteskoca, jbg.

slozit cu ga vrlo brzo a za iducu godinu da ne govorim!

a sto se Hote tice davno sam reko da ovo pravim da bi ga skino, pa kad se nadjemo na crti nadjemo se, mislim da mu golf nije ni sekunde inferioran snagom

a za te koji nesto pricaju... bah.. I don't care :icon_biggrin:
 
HONEY je napisao(la):
admir jahic je napisao(la):
Daj te boni sta vam je vidite da momak ima poteskoca sa autom nemoze se ocekivat nista kad je to sve prerade na auti koje nemogu da trpe tolike okrete al ja se nadam da ce to Repo slozit i da vise poderes tog Hotu pzz od ekipe iz Livna


pozz i vama. pozdravi i Dzaju

moze se sloziti auto da drzi manje vise, ali ipak zna biti neocekivanih poteskoca, jbg.

slozit cu ga vrlo brzo a za iducu godinu da ne govorim!

a sto se Hote tice davno sam reko da ovo pravim da bi ga skino, pa kad se nadjemo na crti nadjemo se, mislim da mu golf nije ni sekunde inferioran snagom

a za te koji nesto pricaju... bah.. I don't care :icon_biggrin:

mojne se sekirat samo polako vidio sam danas dzaju bas cu ga pozdravit dobar momak govori vazda o tebi da ces uspjet i to se nadam pozzz
 
Oggy je napisao(la):
Adnan_1.8T je napisao(la):
1.  Golf IV
2.  Ford
3.  Audi A3

Golf 4 zasluzeno, najkvalitetnije odradjen... Ford ima samo felge, karambolka zahrđala, zmigavci zafarbani onim sprejem i to lose, Audija prvi  put vidim uzivo i mogu reci da sam razocaran kvalitetom uradjenog,  lose se uklopili farovi, blatobran udaren, retrovizor razbijen, farba se slila na vratima, na stoku izmedju vrata i blatobrana jako lose prefarban, takodje ispod vanjskih steka lose ofarbano, muzika je dobro odradjena, unutra zice vise sa svih strana.. takodje i vekina skoda je nekvalitetno uradjena.. Elkin dvica jako dobro izgleda i uzivo...

kao prvo slazem se za golfa,kao drugo ford nema samo felge jer nisi upucen u auto i nemas pojma sta je radjeno i kakvo je auto bilo,sto se tice karambolki,ipak je nejgovo auto staro(1974) ne znam sta ocekujes,sto se tice audija i skode moje ,nismo mi krivi sto nam je loshe uradjeno,ko da ne bi mi volili da nam je uradjeno sve po psu,a ti ako mislis da imas bolje odradjen auto,fino bujrum druze prijavi se pa da te vidimo,i nemoj vishe komentarisati o tudjim autima,odnosno mom,a za ostale ne znam...pozz
 
Član
muha, koji je tebi ? neznam više šta hoćeš u svim ovim postovima... ? pusti momka na miru da radi ono što ga interesuje... vjerojatno namjerno podjebavaš, podižeš tenzije... jer jednostavno si ljubomoran na momka i njegov auto.

eto se muzikom baviš, šta bih sada mi trebali tebe podjebavat da neki likovi koji uopšte se ne bave istim poslom kao ti, a imaju više decibela na monitoru od tebe ?

svaki posao se cijeni, to trebaš da shvatiš.

Svakako čestitke svim učesnicima, i onim na pobjedničkim postoljima svaka čast... sve naj, i da puno još trofeja ostvare.

Repo samo naprijed.

pozz.
 
Član
nije on reko da ti auto ne valja,nego da ima nekih gresaka u radu,tacnije u lakiranju,mislim da je na to mislio,a toliko ulozeno u njeg
 
Član
Oggy je napisao(la):
I kako idu one nagrade na utrkama, posto sam danas bio prvi put na SR-u ne kontam... Jel svaki put kad pobijedis dobijes, ili...

Kada ostanes posljednji u klasi prvo si mjesto :cool: i dobijes nagradu.



@ostali :icon_exclaim:
 
Član
Sarajevo SR201, rezultati

Trka koja se više puta odgađala i sa nestrpljenjem očekivala, konačno je dobila pravu lokaciju i pogodan termin za održavanje. Vozilo se na Ilidži kao i prošle godine, s tim da je ovaj puta staza bila duga samo 201 metar. Kratka staza odbila je neke izuzetno brze takmičare, no opet, učesnika nije nedostajalo. Na dan trke vrijeme je bilo oblačno, ali bez padavina, a temperatura zraka niska. Nešto što odgovara motorima automobila, ali publici i nije bilo najednostavnije. Kao i na prethodnim trkama u Sarajevu, cijelu manifestaciju je popratila mnogobrojna publika. Upravo publika trku u glavnom gradu čini posebnom i većini takmičara je pobjeda tu najvrijednija. Za razliku od sarajevskih utrka prethodnih godina, kada je publika probijala ogradu i izlazila na stazu, ovaj put su se držali na sigurnoj distanci, što je vrlo pozitivna stvar. Trku je otvorila gradonačelnica Sarajeva, Semiha Borovac i mlade vozače posavjetovala da se umjesto dokazivanja na cesti, prijave na ovakve utrke i u sigurnim uslovima pokažu šta znaju.

Takmičenje je startalo malo iza 13h, kada su vožene dvije kvalifikacione vožnje. Nakon kvalifikacija, takmičari su podjeljeni u 4 klase, od 8 do 11 sekundi. No najbrža klasa od 8 sekundi je poništena, jer je takmičar odustao, zbog problema sa vozilom. Riječ je o Romanu Jurišiću iz Mostara, koji je dobio priznanje za najbolje vrijeme dana, jer je stazu prešao za samo 8,8 sekundi i time dokazao da posjeduje najbrži Golf 2 u državi i uopšte, jedan od najbržih automobila za utrke ubrzanja.

No i u najsporijoj klasi 11 imalo se šta vidjeti. Prvo mjesto pripalo je Alenu Maljiću, drugi je bio Hadis Kadić, a treći Salko Nišić. U nešto bržoj klasi od 10 sekundi konkurencija je bila na vrhuncu, jer se za prvo mjesto borilo 20 učesnika. Jedan po jedan otpadali su svakom vožnjom, a najbržim se pokazao Siniša Krstović iz kluba Karbon Sarajevo. Na nižu stepenicu postolja popeo se Velimir Čarapić, dok je najmanji pehar pripao Anesu Rašiću.
Iznenađujuće, ali i najbrža klasa od 9 sekundi bila je izuzetno popunjena. U finalnoj vožnji, prvi je ciljem prošao Emir Heljić iz Sarajeva, za upravljačem Honde CRX, dok je drugo mjesto osvojio Dženan Sirćo iz Olova sa Volkswagen Polom. Na najnižu stepenicu pobjedničkog postolja popeo se Mustafa Salanović, koji je vozio VW Golf 1 Turbo. Pehare pobjednicima uručio je gospodin Omer Stambolić, predsjednik sportskog saveza Bosne i Hercegovine.

Nakon završetka utrka, prešlo se na ocjenjivanje vozila prijavljenih za styling takmičenje. U klasi malih vozila konkurencija je bila jaka i brojna, a prvo mjesto osvojio je Veko Muratčauš sa Škodom Felicijom. Drugi je bio Sadin Bogilović i njegova Seat Ibiza, dok se trećim mjestom okitio Renault Clio Emira Nikšića. Klasa velikih vozila ugostila je samo četiri takmičara. Najljepšim je proglašen Volkswagen Golf 4, Bašić Emira. Drugi je bio već dobro poznati Ford Taunus Nedima Tekaća, a treće mjesto osvojio je Audi A3 Adnana Prašovića.
 
Član
RedLine je napisao(la):
Drago mi je da je cile sada uvazio moj komentar,svaka cast na tome,kada bih jos malo brze redali klase,ma perfekcija samo takva,nikakvih stimanja niti kalkulisanja nije bilo i opet svaka cast na tome,

Sugestija je bila na mjestu i ispoštovali smo je ;)
Sto se tice redanja klasa tu smo imali malih zastajkivanja sto je i nas dovelo u neugodnu situaciju a izazvano je nedostatkom adekvatnog prostora i gužvom. Momci iz organizacije imali su malih problema da pronađu određene startne brojeve., međutim poslije smo povukli sve vozace iza startne linije gdje je bilo dovoljno mjesta a kako bi sve ubrzali.

Sve u svemu mislim da je SR prosao na zadovoljavanjucem nivou, prijavljenih za SR je bilo 33, kakvo je vrijeme bilo i kakvo je najavljivano odziv je super :icon_smile:
Hvala Repi ispred organizacije sto je dosao i ujedno mi je zao sto nije mogao odvesti zvanicnu trku.

Sto se tice onog bjelog audija A3, moje licno misljenje kao velikog fana A3, da je auto dobro zamisljeno ali je potrebno malo vise truda oko zavrsne izrade. Ako momak tvrdi da mu guma stvara problem na blatobranu, onda je vrlo loše procjenio velicinu guma. Zavrsna izrada, odnosno vraćanje plastika na svoje mjesto nije urađeno kako treba, pohvala za sjedista i instrument tablu, dobar duplu step koncem i kvaltetan materijal, mada su zabrljali mao oko kilometar sata. Zvuk koji proizvodi tvoj A3 nije zvuk koji treba da se cuje iz jednog 1.8T.
Jel mi se cini ili je ona plastika na kilometar satu razbijena? Je li u desom faru spalo sjenilo za zmigavac?
 
Član
cestitke svim ucesnicima, pobjednicima svaka cast a gubitnicima vise srece drugi put;)
Repo rekao sam ti (na izazu iz Termi) neda ti se nikako, al lagano ici ce to kako treba ;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top