Stravično

Stravično

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istrebljivači psa ubijaju štapovima

Kina se po prvi put priprema uvesti zakon za zaštitu životinja, a njegova priprema je u početnoj fazi. Tim će se zakonom pokušati stati na kraj zlostavljanju životinja i njihovom napuštanju od strane vlasnika.
Kina se u jeku donošenja nacrta tog zakona bori s porastom broja oboljelih ljudi od bjesnoće, a u jeku te borbe, nemilosrdno je ubijeno oko 36.000 pasa lutalica, ali i onih koji imaju vlasnike, točnije, kućnih ljubimaca, piše Reuters. Dosad je dvanaestero ljudi umrlo od bjesnoće u gradu Hanzhongu, u centralnoj kineskoj provinciji Shaanxi, dok je njih čak 6,000 od kraja svibnja pretrpjelo ugrize ili grebanje od strane kućnih ljubimaca i životinja lutalica.

Kako bi se mogli nositi s virusom bjesnoće, lokalne vlasti organizirale su timove od po 12 osoba, koje su zadužene za premlaćivanje svih pasa na koje naiđu, bez obzira imaju li vlasnike ili ne. Svjetske udruge za zaštitu životinja već dugi niz godina upućuju najoštrije kritike kineskim vlastima, zbog njihovog odnosa prema životinjama, navodeći kako milijuni životinja u toj zemlji, uključujući mačke i pse, završavaju ubijene na krajnje neljudski način te oderane radi krzna.

Prema trenutnom kineskom zakonu, od ubijanja su zaštićene samo ugrožene životinjske vrste, dok bi se novim zakonom zaštitile i domaće životinje te kućni ljubimci, a praksa masovnog istrebljenja bi postala nezakonita i kažnjiva.

60236025.jpg




link na video klikni
 
Član
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad: fuj! nista mi nema gore neg kad se neko izivljava nad bespomocnim!:icon_evil:
 
Član
ovakav nacin ubijanja treba strogo kazniti ovo je uzasno a inace ja jesam da se lutalice uklone sa ulica i eutanaziraju na pravilan i human nacin ali ovako to nebi trebalo
 
Super Moderator
majku im :icon_rolleyes:
ja ne mogu na filmu gledat kad neko ubije zivotinju pogotovo cuku...
a kad ljude ubijaju mogu gledat :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top