Član

Porsche AG je na poslednjem Salonu automobila u Šangaju održao svetsku promociju svog novog Gran Turismo modela sa četvora vrata Panamera, čija prodaja inače u Nemačkoj startuje 12. septembra (u početku će se prodavati modeli sa motorima od 400 i 500 konja).
Već su u planu i osnovni model sa V6 motorom i 300 konja, kao i hibridna verzija, a sada stižu i prve informacije o još snažnijoj Panameri GTS i modelu sa dizel agregatom.
O Panameri GTS, koja će u gami zauzeti poziciju iznad sadašnjeg Panamera Turbo modela, za sada u stvari i nema konkretnih informacija, sem što se očekuje da će raspolagati sa više od 500 konja i da neće imati vazdušno ogibljenje.
Što se Panamere dizel tiče, za sada se kao mogućnost pominje ugradnja modifikovanog 3,0 litarskog V6 dizelaša iz SUV modela Cayenne Diesel, kao i snažniji Audijev 4.2L V8 sa 326KS.