Stize Bugatti Veyron Sa 1600ks

Stize Bugatti Veyron Sa 1600ks

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VR6Boki je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
i ti ga sad pretjera Boki :icon_rolleyes:

To je covjek rekao i sto je najgore, nije jedini...

http://www.worldcarfans.com/110041325639/bugatti-veyron-is-a-piece-of-junk---mclaren-boss-ron

Samo brzina na pravcu je ono cime se Veyron istice, ali kao sportski automobil je generalno jako los. A ono sto je Zela napisao to i jeste tako.

Da, ali zar je mala stvar onaj luksuz i ovoliku tezinu nositi rekornim brzinama? Slazem se sa Zelom, marketing nego sta, ali da je lagan zadatak, sto svaki brand nema takav marketing, pa nek se stizu maximalnim brzinama...

Kako god, najbrzi serijski automobil, pa pricali mi sta god hocemo...
 
Član
aaaaaaaa neeeeeeeee

pa jos jedna izdrkotina puna testosterona koja se samo razbacuje snagom na pravcu i nista vise.... o boze!!

kakav ring kakvi bakraci to je napravio vrijeme u jednom krugu u drugom krugu je ostao bez guma u trecem ibez kocnica i goriva a u cetvrtom je sporiji od kosilice koja odrzava travu oko ringa :lol::lol::lol::lol::lol:


osim sto je ''piece of junk'' jos je i ''useless'' :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Al se odma VW-ovci uzjogunili :lol: ;)

Ali realno koji će mu quratz 1600KS , sem da mu se raznorazni prebogati snobovi po garažama dive i pričaju da ima tolko i tolko kubika i konja i da može ići pitaj qurtza kolko na sat , jer vjerovatno nikad neće voziti max. speed , a na stazu sramota otići da te deru duplo slabiji auti.

U suštini samo veeeeoma skupo reklamno vozilo bez neke prave funkcije.
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
ma da nije vw-ov nebi "s*ali" ovako o njemu ;)

O čemu ti? Divim se tehnologiji i inženjeringu, na isti način na koji se divim Apollu 11:D No finalni proizvod mi uopće nije relevantan u auto industriji, niti ću o njemu razmišljati. Veyron je morao biti napravljen, za njega su bila omogućena neograničena financijska sredstva, te su mi upravo zbog toga bilo kakve usporedbe sa "konkurencijom" neumjesne. Ovdje pričamo o autu koje ima 10 (DESET) hladnjaka motora:lol:

Da ne duljim, manjina je valjda shvatila moju poentu:D
 
Član
poentu su shvatili svi koji iole ozbiljnije prate automobilizam, samo nisu shvatili nadobuti balavci koji nisu nikad ni imali auto ili oni kojima je dvocifrena brojka snage u KS upisana u njihovoj/ocevoj saobracajnoj.... kraj svijeta.....
 
Član
Kad se već Ron spomenuo, Mp4-12 je dobio Bugatia na TG stazi sa 592 HP.
Mogz mislit sta ce mu uraditi McLaren P1 kad izadje. :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
Kako god, najbrzi serijski automobil, pa pricali mi sta god hocemo...

Slazem se, ali najbrzi na pravcu i samo po tome. O tome i pricamo ovdje, brzina na pravcu nije jedina stvar koja cini sportski auto. McLaren F1 je preko 10 godina bio najbrzi auto na svijetu i niko ga nije ni pokusavao stici. A to sto je bio najbrzi je bila onako usputna stvar, on je konstruisan sa sasvim drugim ciljevima, to je auto koji je imao i jako uspjesnu trkacu verziju. Veyron je napravljen iskljucivo da bude brz na pravcu, znas li neku trkacu verziju? Nema je. VW je otkrio jednostavan nacin za marketing i izradio Veyrona, nisu pokusali osvojiti titulu u F1 jer bi to bilo daleko teze. Drugima ne treba takav marketing, zato rade prave stvari. Sta ce Ferrariju to, kada su sampioni F1 toliko puta bili? Ionako tu brzinu niko na cesti nece ni dostici. Odes li na stazu sto bi bilo logicno da uradis sa sportskim autom, Veyron ce se tamo pogubiti. Kad bolje razmislim, Ferrariu, Porscheu i sl bi bilo sramotno da naprave auto poput Veyrona, jer od njih ljudi ocekuju aute koji su dobri u svemu, a ne samo u 1 od stavki koje cine sportski automobil.
 
Član
pa kad bi se vozio ring 10 krugova vejrona bi obilazili turisti sa FWD autima i ukljucenom klimom..

nema potrebe objasnjavati, Vejron je izdrkotina, vjestacki produzetak VW ćune.
 
Član
Znam Boki, dijelim isto misljenje, ali zbog makar te jedne stavke ja ga ne smatram smecem, nevezano za to jel on od VW-a ili nekog drugog branda. U porodici svakakvih brendova ima, meni zapao VW :D



I da imam novac, veyrona pored Zondene bih ni pogledao :cool:
 
Član
Pa ja ga postujem zbog ubrzanja i brzine na pravcu, ali ne i kao sportski auto.

Sto se tice smeca, to je Ron rekao, njemu se zali :D
 
Član
sta se svadjate, eto ja bi vozio tog veyrona ako vama ne odgovara :cool:

inace teska srca se slazem sa zelom ovaj put, a boki je standardno relativno upravu

bugatti je napravljen za prestiz, cisto da i vw bude u necemu prvi, i prvi su, ali opet to je bugatti (dakle ime je nekorektno i nije u duhu vw -a)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
Kako god, najbrzi serijski automobil, pa pricali mi sta god hocemo...

Slazem se, ali najbrzi na pravcu i samo po tome. O tome i pricamo ovdje, brzina na pravcu nije jedina stvar koja cini sportski auto. McLaren F1 je preko 10 godina bio najbrzi auto na svijetu i niko ga nije ni pokusavao stici. A to sto je bio najbrzi je bila onako usputna stvar, on je konstruisan sa sasvim drugim ciljevima, to je auto koji je imao i jako uspjesnu trkacu verziju. Veyron je napravljen iskljucivo da bude brz na pravcu, znas li neku trkacu verziju? Nema je. VW je otkrio jednostavan nacin za marketing i izradio Veyrona, nisu pokusali osvojiti titulu u F1 jer bi to bilo daleko teze. Drugima ne treba takav marketing, zato rade prave stvari. Sta ce Ferrariju to, kada su sampioni F1 toliko puta bili? Ionako tu brzinu niko na cesti nece ni dostici. Odes li na stazu sto bi bilo logicno da uradis sa sportskim autom, Veyron ce se tamo pogubiti. Kad bolje razmislim, Ferrariu, Porscheu i sl bi bilo sramotno da naprave auto poput Veyrona, jer od njih ljudi ocekuju aute koji su dobri u svemu, a ne samo u 1 od stavki koje cine sportski automobil.


Druze objasnio si !!! :cool:;)
 

MTR

Član
Ja jos nisam cuo ni za jednu firmu na planeti koja radi za 0% profita ili cak da ide u minus , to su price za malu djecu i levate , iz auta koje kosta 1.200.000 EUR/2.346.996 KM ( bez poreza , 17 % kod nas npr..) da se ne izvuce profit to je nemoguce , ima u ovoj cifri minimalno 50 % zarade , da su htjeli napravit to sto pricaju izradili bi ih 100 , 200 komada u limitiranoj seriji i cao , nabij cijenu i kurci se , ovako samo ih stancaju dalje , pare su bitne danas ba , kakav prestiz i kurcevi .

Ovaj auto je najogavniji primjer izivljavanja na jednoj tako posebnoj marki automobila , Bugatti je bio poznat po rafiniranosti i dizajnu , ovo danas nije vidjelo dizajna , lici mi na kornjacu sa turbinom .

ne negiram da je najbrzi , mislim na onih 20 minuta koliko gume drze :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top