Štimanje automatskog sauga!!!Pomoć!!!

Štimanje automatskog sauga!!!Pomoć!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako,posjedujem audija 100,1.8 B,koji ima automatski saug,ali je malo previse pojačan,zanima me postoji li neki nacin da to smanjim,ili....Hvala unaprijed!!
 
Član
Trebas malo vise informacija dati, jesi nesto radio na autu da se pojacao? jeli konstantno pojacan toplo hladno? koliko je pojacan a koliko je normalan? Sta si mjenjao do sada od dijelova koji bi mogli biti povezani sa saugom? I tako nesto.... postoji brdo nacina da se smanji saug, ali samo je jedan da ti rjesi problem kako treba tj kvar koji te zadesio..

Evo ti jedan odgovor na osnovu informacija koje si dao, zamjeni motor sa istim saugom kao i u tebe koji nije pojacan ;)
 
Član
postoji skini deklo filtera e sad zavisi sta oces da smanjis broj obrtaja ili automatski saug ako je kako si napisao na saug idu dva crijeva od vode a drze ga tri sarafica kad je motor hladan vidjeces da je lepitr zatvoren mislim trebo bi biti samo ih popusti i saug zakreni tako da ga sasvim malo otvoris bogdu i zatim ih stegni i vrati na sve na svoje mjesto ako ti to bude puno komplikovano ako si iz ze otidi do ajdina_ze on ce ti to napraviti ;)
 
O.K drug, pokusat cu sutra da to sam smanjim,ovako kako si mi objasnio,ali ak ne uspijem,gdje je taj Ajdin,mislim u kom dijelu grada!!!!Hvala Punoooo!!

"Trebas malo vise informacija dati, jesi nesto radio na autu da se pojacao? jeli konstantno pojacan toplo hladno? koliko je pojacan a koliko je normalan? Sta si mjenjao do sada od dijelova koji bi mogli biti povezani sa saugom? I tako nesto.... postoji brdo nacina da se smanji saug, ali samo je jedan da ti rjesi problem kako treba tj kvar koji te zadesio.."

Odkako sam kupio autoprije jedno 3 mj,imam ovaj problem, saug nije konstantno pojacan mozda jedno prvih 15 min. vožnje,ali je previse pojacan,to znam tako sto kad auto stavim u 5-tu,i pustim gas,on se krece 60km/h,dok kad dostigne radnu temp.,to mi se ne desava,krece se normalno,i jos nesto,kad je pod saugom,puno mi auto trza,ak mu dam malo vecu kolicinu gasa,a jedino sto je promjenjeno od dijelova na motoru je membrana na karburatoru!!
 
Član
ajdinov ti je servis kad kadsae ide prena vatrostalnoj nmislim da se tako zove sa one raskrsnce se smota desno pored one zgrade dje su u ratu bili oficiri jedno kilometar na desnu stranu servis klima al ti je bolje kontaktiraj ga na pm pa se dogovori sa njim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top