Stilo JTD-trese

Stilo JTD-trese

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Previse je glasan i dosta se osjete vibracije u unutrasnjosti na volanu i na rucici mjenjaca i kada ga npr vozim u 3 i naglo pustim gas pojave se vibracije? Neki kazu da su mozda dizne prljave ili da nije nosac motora? Sta vi mislite?
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Previse je glasan i dosta se osjete vibracije u unutrasnjosti na volanu i na rucici mjenjaca i kada ga npr vozim u 3 i naglo pustim gas pojave se vibracije? Neki kazu da su mozda dizne prljave ili da nije nosac motora? Sta vi mislite?
Jaran ima iste simptome na svom stilu jtd, i u servisu su mu rekli da su dizne prljave.
On nasuo onaj aditiv za ciscenje, i sad je stanje puno bolje.
 
Član
Provjeri ti te nosace vrlo moguce da je to razlog, ali ipak je to Fiat krsh :icon_smile: Sala mala hehe
 
Član
Aj ga pitaj molim te sta je sipao,koji je aditiv,jer i meni kazu da moze biti do toga,a i malo mi slabije vuce,tj. treba mu malo pa da krene!
 
Član
on je koristio WYNS aditiv.
kupio na El tarik pumpi. prije toga je sipao Abro i nikakvog efekta.
poslije ovog WYNSa auto se puno bolje ponasa.
kod njega je, u trenutku kad zatrza, izlazio crn dim, tako da je i to jedan od simptoma, pa ti skontaj.
u svakom slucaju mozes pokusati sa ovim aditivom, nista te nekosta.
 
Član
Moze biti i nosac motora a na Stilu najcesce ode tzv. nosac mjenjaca
Nalazi se odmah ispod akumulatora pa ga mozes i sam pogledat/vidjet
Stari nosac (Stilo prije 2004) najvise strada, pa je zato zamjenjen novim, na ovim slikama mozes vidjeti razliku

72750874.jpg


pq1jwe80.jpg


Kao sto mozes vidjeti, novi je dosta masivniji i ima vise gume
U ovlastenom servisu je oko 140km

Takodje i dizne mogu biti problem, preparatima ne mozes bas puno napraviti, najbolje je da odes na ciscenje dizni
Po tvom opisu prije bih rekao da je nosac motora u pitanju...
 
Član
Pitao sam vec za ovaj nosac i u Pofalicima kosta 112 km! A probacu prvo sa ovim aditivima za ciscenje pa da vidim kako ce se ponasati posle toga! A izbacuje i dima crnog....pa ne znam! Trebam ovih dana otici i da zastopam EGR pa da vidimo i to!
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Pitao sam vec za ovaj nosac i u Pofalicima kosta 112 km! A probacu prvo sa ovim aditivima za ciscenje pa da vidim kako ce se ponasati posle toga! A izbacuje i dima crnog....pa ne znam! Trebam ovih dana otici i da zastopam EGR pa da vidimo i to!

To je cijena bez PDV-a...
I ja sam kontao da zatvorim EGR ventil, javi gdje budes radio i koliko dodje
 
Član
Evo da javim.... Danas kupljen i zamjenjen nosac motora..... Vibracije nestale,auto radi puno tise,znaci razlika je ogromna! A nosac kosta 66km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Evo da javim.... Danas kupljen i zamjenjen nosac motora..... Vibracije nestale,auto radi puno tise,znaci razlika je ogromna! A nosac kosta 66km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

znaci nije skupo odrzavati fijata :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top