Stigao je! Sony alpha a300k

Stigao je! Sony alpha a300k

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nodiash je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
e hebemu, prvo pitanje pikseli...oni su najmanje bitni na aparatu...gledaj koliki mu je objektiv, kolko moze primit svjetlosti za kratko vrijeme...to je najbitnije...

hehehe al fakat prvo sto ljudi pitaju je kolko je piksela....jooooj vidi ovog 12.1 piksela...mora da moze uslikat komarca kako kaki u letu...

pa zato i kazem...sve preko 4 mpx je bespotrebno...jedino ko se bavi izradom jumbo-plakata, pa mu treba sto veca slika...
kod mene je kamera 10.1, pa koristim 5 uvijek...ne treba vise, dzaba samo zauzima prostor na racunaru...
 
hvala svima na zeljama zaista!

a pikselaza,heheh.pa evo neke osnovne karakteristike (iako sam stavio link na dva review-a)

10.2 million effective pixels
23.6 x 15.8 mm CCD sensor
18-70mm f3.5-5.6 (kit objektiv)
built-in stabilisation
9-point AF sa center cross
high ISO (do 3200)
Quick AF Live View (2.7" tilting TFT LCD) (najbrzi AF u klasi :D)
Shutter speed:  30 sec do 1/4000 sec  (including bulb)
Continuous mode: approx. 3.0 frames per second
Battery life: Approx. 740 shots

blabla,ima jos milion sitnica,zaista ja sam odusevljen aparatom,nije mi zao ni marke (iako stara placa:D)


@davor: znas kako,canon ili nikon bili bi bolji izbor "samo" po pitanju POLOVNIH objektiva jer ih ima u izobilju,a kad je u pitanju kvaliteta slika bar u ovoj entry klasi svi su oni isti.
@Goca: kad tebi stize nikon?
@og1: u tom i jest fora :)


edit.faya bitna je pikselaza ako se bavis stock fotografijom sto ja kontam kad se malo ustelim;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
@Goca: kad tebi stize nikon?

erole.. kad ga narucim. u sljedecim mjesecim me cekaju veliki izdaci poslovne prirode da nikon jedino ako djeda mrazu ispadne iz vrece bude ove godine *lol*.. ima dana.. next year oder so.. :lol:
 
Član
Megapixeli su bitni kako neko napisa za stock, za plakate, za izradu slika bolje da ih je sto vise, no nisu glavna stvar na aparatu. Ja skoro uvijek slikam na 4 Mp, iako aparat podrzava vise. No ne treba mi vise, samo punim brze karticu i prostor na HDD-u... :D
 
napisao sam vec,poprilicno,ali ne zalim jer je aparat zaista super.

za gotovinu je 1099,ali posto je na kredu onda je konacna cijena 1220 km
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Megapixeli su bitni kako neko napisa za stock, za plakate, za izradu slika bolje da ih je sto vise, no nisu glavna stvar na aparatu. Ja skoro uvijek slikam na 4 Mp, iako aparat podrzava vise. No ne treba mi vise, samo punim brze karticu i prostor na HDD-u... :D

upravo sam to i ja isto reko...za plakate i to je bolje sto vise, logicno, jer je veca slika...al za obicnu fotografiju, 4 mpx je sasvim dovoljan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top