Stelovanje karboratora na skuteru?

Stelovanje karboratora na skuteru?

Član
Mozel neko objasnit kako se steluje to cudo, nije meni nikakav problem nosit to majstoru, al s obzirom da se igram sa skuterima vec 2 godine, mislim da je vrijeme da i sam naucim pokoju o njima ... pa eto ako nekom nije mrsko da mi objasni kako se barata sa tim cudom (u pitanju je delrotov karborator na aprilia area 51) ... hvala unaprijed :) ... pozz
 
Član
Imas seraf na karburatoru s kojim podesavas odnos zraka i goriva. On se nalazi najcesce kod serafa za stelanje ler gasa. Stavis ga na pola i onda se provozas (predjes nekih 20-ak km ali ne penzionerske voznje). I kad dodjes kuci onda izvrni svijecicu i vidi kakve je boje. Ako je crne boje (cadjava) onda ima viska goriva, ako je sivkaste boje (boja bijele kafe) onda fali goriva, a ako je smedjkaste boje tj. smedje boje onda je dobar odnos zraka i goriva. Ako je cadjava ili siva (boja bijele kafe) onda uvrnes za pola kruga ili krug taj serafcic i opet se isto tako provozas i onda opet skines i vidis boju kakva je, ako je opet sivkaste boje onda vratis za koliko si ga uvrnuo i onda opet odvrnesseraf i tako se stela, i tako se onda zezas sa tim serafcicem za stelanje odnosa zraka i goriva dok ne dobijes pravu boju na svijecici, a to je smedje fine boje (malo svijetlije smedje boje). Ako te jos sta zanima slobodno pitaj.
 
Član
budem probo, citam dosta i na netu o karboratorima, vec sam malo u fazonu i nastelovo sam karborator fino motor sad radi spram prije, al vjerujem da moze i bolje ... probacu ovu caku sa svjecicom ... hvala drug najljepsa ... pozz
 
Član
Imas dva sarafa na karburatoru,jedan je za zrak a drugi za ler gas,znaci prvo nastimas ler gas,da radi ok, ovaj sarafic za zrak zavrnes do kraja i onda odvrni jedan ili jedan i po krug. Ova dva sarafica ti sluze za stelovanje do 1/3 gasa.

Za 2/3 ti je zasluzna igla u karburatoru, na njoj imas zareze iscrtane i nju takodje mozes stelovat,znaci u zavisnosti od visine igle tj na kom zarezu je postavljena stimas koliki je protok goriva.

Za full gas ti je zasluzna glavna dizna, znaci na full gasu igla je skroz gore i glavna dizna je skroz otvorena, ove dizne se kupuju u setu npr od broja 60 do 90. Na tvoj skuteru treba bit otprilike 60-65 dizna.To je optimalno za serijalu,ako budes stavljo sportski auspuh ide par brojeva veca dizna, dok za 70 ccm kit ide od 80 pa do 100 dizna u zavisnosti od setupa.


Svjecica ti je indikator smješe, znaci idealno bi bilo da je vrh svjecice smedjkaste boje, Ukoliko ti je tamnija svjecica onda je prebogata smjesa i treba ti jos vazduha.

Takodje provjeri kako ti nalijeze filter zraka tj airbox na karb, tj da ne vuce negdje vishka zraka.

Prije stelovanja bi pozeljno bilo da ocistis i karburator i filter zraka od necistoca i prasine :D
 
Član
Dignu ti temu iz duuubokog sna :D Evo ti odgovor ;)

Princip je isti, na 4T karburatoru imas isto serafcic za odnos zraka i goriva, ler ti se podesava na leptiru gasa gdje je sajla, posto je 4T motor ti imas leptir gasa. Imas seraf na karburatoru s kojim podesavas odnos zraka i goriva. Zavrnes ga skroz i onda odvrnes jedan krug i onda se provozas, predjes nekih 15-20 km normalne voznje, da ne bi vozio sada kao baba :D . I onda izvrni svijecicu i vidi kakve je boje. Ako je crne boje (cadjava) onda ima viska goriva i trebas malo zavrnuti seraf i ponoviti postupat voznje, ako je sivkaste boje (boja bijele kafe) onda fali goriva i trebas malo odvrnuti seraf recimo za cetvrtinu kruga, ta boja bijele kafe je ustvari i najbolji odnos mada ti je bolje dodati malo goriva zbog hladnenja samog motora jer kad je sivkasta boja na svijecici i ako cesto vozis gas do poda tu nastaju previsokre temperature i moze nesto stradati u motoru, klip, karike, stublina, dihtung... a ako je smedjkaste boje tj. smedje boje onda je dobar odnos zraka i goriva jer tada ti je dovoljno goriva da bi imao imao i snagu, a i da ne ostetis masinu. Najbolje ti je dobiti svijetlo smedju boju sagorijevanja na svijecici i tada ti je dobar odnos zraka i goriva.
 
Član
Vidio sam temu koja mi dosta znaci pa sam se reg. ujedno i podigli temu :D

Hvala puno, znaci kod 4t 150cc to dodje kao sto si gore vec opisivao, ovo sam pitao zato sto sam stavio sportski filter pa je to normalno velika razlika od fabrickog pa da pitam kako ide da nastimam da vuce, odaziva se i to ;) sad cu morati poslije ovoga jos cdi uspostaviti ... ako nije problem mogu li se javiti kasnije u vezi cdi? Hvala opet pozzzzzzzzzzz .....
 
Član
Zamjenio sam svijecicu sad prva bila skroz cadjava nije bilo nimalo humano :D i odvrnuo sam serafic za jedan krug pa cu se provozati kisa sad pada :) .... je li ovo znaci bio problem sa previse goriva kada mi trza kad dodam gas, slabije vuce, veca potrosnja i to. Sad se cak i na nogarama osjeti pomak ...
 
Član
To imas viska goriva, moras zavrnuti serafcic malo, zavrtanjem dajes manje goriva a vise zraka, sad kako si ti opisao ti si mu jos dodao goriva, a vec ti bila cadjava svijecica :D
 
Član
Ja sam ga zavrnuo skroz bio je puno odvrnut, zavrnem ga srkoz i samo ga 1 krug odvrnem :D i osjeti se razlika danas sam se provozao, a mozda budem morao jos malo da ga barnem da odvrnem da dobijem svjetlo-smedju zavisi kakva ce biti kada je budem opet pregledavao :)
gore se nisam dobro izjasnio :D
 
Član
Jeli saraf za stelovanje ler gasa se prvo namjesta , I dali se saraf za smesu privija kada je svijecica crna i mokra ovo pitam za 50 ccm 2t
 
Top