Stajanje auta

Stajanje auta

Član
Vozdrica,

imam jedno onako mozda i cudno pitanje. Ovog Seata sto sam uzeo, necu sigurno provozati za jedno 15-25 dana, sto zbog registracije, sto zbog procesa izrade vozacke, dakle, stajat ce na livadi, jer nemam mjesta u garazi, a ispred garaze na beton ga ne mogu ostaviti, jer se onda ne moze izaci iz garaze. Hoce li mu se to stajanje na livadi odraziti na limariju, posto sam nacuo da mu ta vlaga moze naskoditi? Ja njega palim svaki dan, pustim ga malo da odradi, provrtim ga toliko po livadi tek toliko da 'ne zapekne'. Kontam, sad je i ljetno vrijeme, velike su suse, hoce li mu biti sta od tih nekih mjesec (gore-dole koji dan)?
 
Član
Ne moraš ga ni paliti tih mjesec dana, neće mu ništa biti. Eventualno klemu sa akumulatora da skineš da sat ili neki drugi sitni potrošač struje ne isprazni akumulator, poslije kad ga upališ malo će zahrđati diskovi, ali dva-tri kočenja i nema problema. Ovo sve ako je auto ispravno...
 
Član
Nista od navedenog se nece desit niti ce naskodit autu i nema potrebe da ga palis svaki dan. Ne trebas skidati ni klemu sa akumulatora a diskovi nece zahrdjat a i da zahrdjaju nema veze. :)
 
Član
Nista njemu nece bit, ja u njemackoj kupim auto sto je stajalo godinu dana na placu neasfaltiranom i opet upalim i zgazim 1300 km
 
Član
ja sam 3 sedmice bio u turskoj dok je seat ibiza 2001 godina stojo u beogradu na livadi (otiso pred novu godinu vratio se poslje nove godine pa skontaj kakvo je vrijeme bilo) ... auto nije paljeno, dirano, mrdano, otvarano ma nista ... kad sam se vratio kresnem iz prve i odem kuci. autu nije bilo nista. ne drami, opusti se :D
 
Član
sta tu ima loše, ko je to otišao gore i čekao žutog švabu da mu odjavi auto pa da kupac prijavi

Jbg , ako ima taj neko nekog gore da zivi moze se naci tako , i ta su auta vecinom najbolja ;)..1.Hand od svabe :cool:

Meni nema tu nista lose nego vidim gore neko je napisao nesto , ne znam je li se odnosi na ovo ;)
 
Top