ŠTA ZNAČI ZNAK NA CESTI USPON 5% ????

ŠTA ZNAČI ZNAK NA CESTI USPON 5% ????

Član
Ne znam da li je ovo bila tema do sad, ali me zanima kako taj uspon u procentima pretvorit u stepene (lupam 5% uspona = ugao od 3 stepena).
 
Član
Franki je napisao(la):
Pa sto posto ti je 90 stupnjeva pa racunaj:D
Ugao od 90 stepeni je 200 % uspon, a ovaj ugao koji tebi treba je 2,86 stepeni

A ako ti treba nacin kako se nadje, vrlo je lako, osnovna matematika... 5%= 5/100; arctg5/100=2,86 stepeni...
 
Član
eh hvala ti sad sam siguran u ono što i ja mislim, dobijem istu vrijednost kao što kažeš
 
Član
Uzima se da je nagib od 45 stepeni 100 %-tni uspon. A znak 5 % znaci da se na duzini od 100 metara popnes na visinu od 5 metara
 
Član
;)

Uspon od 100% je 45 stepeni, i meni bilo čudno kad sam prvi put pročitao da

pinzgauer_710K.jpg


savlađuje uspon od 100%. Reko, jest on premoćan, ali nemoguće je i onda saznam ovo.;)
 
Član
jusuf je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Pa sto posto ti je 90 stupnjeva pa racunaj:D
Ugao od 90 stepeni je 200 % uspon, a ovaj ugao koji tebi treba je 2,86 stepeni

A ako ti treba nacin kako se nadje, vrlo je lako, osnovna matematika... 5%= 5/100; arctg5/100=2,86 stepeni...

ako vec koristis arctg, onda ti je za ugao od 90° stepeni, uspon beskonačan... :D
 

rs6

Član
gaga je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Pa sto posto ti je 90 stupnjeva pa racunaj:D
Ugao od 90 stepeni je 200 % uspon, a ovaj ugao koji tebi treba je 2,86 stepeni

A ako ti treba nacin kako se nadje, vrlo je lako, osnovna matematika... 5%= 5/100; arctg5/100=2,86 stepeni...

ako vec koristis arctg, onda ti je za ugao od 90° stepeni, uspon beskonačan... :D



pa normalno da ce bit beskonacan ..... sta ga moze savladat osim helica ? :D
 
Član
gaga je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Pa sto posto ti je 90 stupnjeva pa racunaj:D
Ugao od 90 stepeni je 200 % uspon, a ovaj ugao koji tebi treba je 2,86 stepeni

A ako ti treba nacin kako se nadje, vrlo je lako, osnovna matematika... 5%= 5/100; arctg5/100=2,86 stepeni...

ako vec koristis arctg, onda ti je za ugao od 90° stepeni, uspon beskonačan... :D
Jest, dobro si :D:D:D

A za 200% je 63,43.......
 
Top