Sta znaci "spaljen far" ?

Sta znaci "spaljen far" ?

Nasao sam se oci u oci sa ovim izrazom ali mi nije jasno sta znaci, kako se to desava, kako to sprijeciti, kako uopste izgleda spaljen far ?
Mislim da se ovo odnosi na plastiku, kad se polira far
Da li neko moze da objasni molim vas i mozda sliku nekakvu da prikaci da vidim kako izgleda taj spaljeni far
 
Vidi prijatelju spaljen far je izraz za farove nove generacije koji su napravljeni od visoko temperaturne plastike.pravo značenje je problem na plastici koja moze biti izmatirana sa unutrasnje ili vanjske strane moze biti da je sjenilo na staklu unutra fara izgorilo (pocrnilo)
 
Ne bi rekao da je to to.

Ovde se misli, kao sto sam napisao, na far - kada se polira pa se masina za poliranje dugo drzi na jednom mjestu pa se plastika zagrije na previsoku temperaturu i onda se nesto desi, da li pocrni ili zamuti se, ne znam, to pokusavam da saznam i da vidim kako to tacno izgleda.

Pretpostavljam(logikom)da se to izbjegne tako sto se masina pomjera, ne smijes dozvoliti da bude na jednom mjestu dugo, i takodje dobro je koristiti dual action masinu za poliranje, to je ona sto vrti a i pomjera(drnda na sve strane :D) spuzvu(onaj jastucic/pad sto se zakaci na nju).

E jos sad mi ostaje da vidim primjer na slici, kako izgleda taj spaljen far, da li je pocrnio ili matirao, pomutio se(pretpostavljam da je bas to, matirao)...
Ako neko ima, dajte sliku molim vas
 
Član
Far mora biti vlazan dok poliras-manje su sanse da ces nesto zeznut, pomjerat masinu konstantno, smanjit broj obrtaja
To ti je za pocetak
 
E ovako slažem se sa odgovorom edoze far mora biti vlažan kada se polira veoma je bitno pri poliranju fara da se vodi racuna o kalibraciji povrsine koju poliras. Najbitnije je dobro pripremiti far za poliranje korištenjem vodobrusnih papira P600,P800,P1200,P2000 i P3000 kako bi se neutralizirala oštečenja na faru.Za poliranje farova u svojoj radionici koristim najvise polir pastu proizvođača 3M i polir masinu sa spužvenim nastavcima za poliranje.Naravno pri korištenju mašine bitno je da je povšina vlazna jer tada ne dolazi do ostecenja materijala koji poliras. Masinu koristis tako sto je pomjeras konstantno pri poliranju a za pocetak smanjiš obrtaje rada.Kada zavsis sa poliranjem polir pastom nanosis zavrsni sloj tzv Hologram koji daje faru visoki sjaj i stiti ga od vanjskih uticaja :) :) :)
 
A kako izgleda taj spaljeni far, to mene zanima ?
Ima li neko sliku ?
Na googlu kad trazim pokazuje mi slike karnevala i neke klovnove :D
 
Član
Da sprzis farbu, ili "far" moras biti konj. Em moras jako pritiskati, a i bas bas bas bas dugo drzati na istom mjestu. Ionkao ces primjetiti kako prvo skidas sloj "bezbojnog laka", pa onda ce na spusti poceti da ti se pojavljuje boja auta.
Kada kaze izgorio far, misli se na kada izgori unutrasnje dio sociva i sjenilu unutrar istog.
Burned%20ZKW%20E46%20projector.jpg

 
Objasnio sam to momku već ali on se ne slaže sa mojim odgovorom za par dana će mi doci jedna Laguna na poliranje koja ima problem spaljenih farova poslaću sliku fara prije i poslije poliranja.....lijep pozdrav
 
Vjeruj da mi svaka informacija dobro dodje i da sam zahvalan na svakom i da sam procitao par puta neki odgovor ako nisam nesto shvatio, jbg totalna sam livada, dosta toga ne znam, ali me strasno interesuje.

Na Youtube sam ugledao komentar "vidis da si spalio far" na jednom video snimku
Eto ti tu komentar ispod klipa
(vidim na snimku na 7:27 i 7:28 kad on okrene far na stranu da je kao mutnije na jedno mjestu, ne znam da li je to "spaljeno")

Kasnije mi je odgovorio momak koji je snimao video da se radi o plastici koja se polira, da ako se stisne jako i ako se dugo polira na jednom mjestu da se "spali" plastika(A i vas je to dosta reklo kao i momak prije tebe), pa sam imao par pitanja u vezi toga svega(kako da se ne "spali", kako do toga dolazi, kako to izgleda itd).

Sad me jos zanima samo da vidim na slici kako to izgleda, pretpostavljam da ce far biti mutan jer vjerovatno se plastika na visokoj temperaturi mjenja, zamuti joj se struktura ali i dalje bi volio da vidim.

Ajd molim te okaci slike da vidim kad dodje taj auto znacilo bi mi puno :)

U zdravlje i hvala vam jos jednom na svim odgovorima
 
Poslednja izmena:
Član
Vjeruj da mi svaka informacija dobro dodje i da sam zahvalan na svakom i da sam procitao par puta neki odgovor ako nisam nesto shvatio, jbg totalna sam livada, dosta toga ne znam, ali me strasno interesuje.

Na Youtube sam ugledao komentar "vidis da si spalio far" na jednom video snimku
Eto ti tu komentar ispod klipa
(vidim na snimku na 7:27 i 7:28 kad on okrene far na stranu da je kao mutnije na jedno mjestu, ne znam da li je to "spaljeno")

Kasnije mi je odgovorio momak koji je snimao video da se radi o plastici koja se polira, da ako se stisne jako i ako se dugo polira na jednom mjestu da se "spali" plastika(A i vas je to dosta reklo kao i momak prije tebe), pa sam imao par pitanja u vezi toga svega(kako da se ne "spali", kako do toga dolazi, kako to izgleda itd).

Sad me jos zanima samo da vidim na slici kako to izgleda, pretpostavljam da ce far biti mutan jer vjerovatno se plastika na visokoj temperaturi mjenja, zamuti joj se struktura ali i dalje bi volio da vidim.

Ajd molim te okaci slike da vidim kad dodje taj auto znacilo bi mi puno :)

U zdravlje i hvala vam jos jednom na svim odgovorima
to su hologrami, vjerovatno koji su nastali radi jakog pritiskanja i poliranjem ivicom spuzve
what-are-holograms.jpg
 
Top