sta vi mislite koji je otprilike ET ove felge..??

sta vi mislite koji je otprilike ET ove felge..??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kako god je gledam NEMOGUCE da je ET50.. ja mislim da je bar upola manji nego sto mi je vlasnik felgi rekao.. ali ett dajte mi vi vase misljenje jeli moguce da je 50..
 
Član
sto da ne...moguce je...pa vidi kolko je siroka felga, i pogledaj kolko je onda rupa gdje se montira daleko od centra...
 
Član
7 jota felga.. a pogledaj samo kako je rub felge izbacen pa me zato buni.. ja sam mislio nije ni 25-30ET .. meni odgovara do 38 tako da ako je 50 neodgovara mi:icon_cry: a mozda se jos neko javi pa mi kaze da je manji et:icon_biggrin::lol:
 
Član
da si dobro procitao moje objasnjenje shvatio bi neke stvari,ali ocigledno nisi!
Ova felga sigurno ima velik ET ali je ovako sa slike jos iz ovog ugla tesko reci koliko bi mogao biti!
Napisao sam ti da nemora imati uvijek veze sa falcom,u praksi najcesce je tako ali ima i drugacijih izuzetaka.
A sto ti ne odgovara ET50???? Tebi mozda ne odgovara ispod 38,jer je moguce da ce ti udarati u kljesta!
 
Član
ma opet, sta ja znam...svasta je moguce...al nek on tebi ba javi, tesko je ovako "odokativno" odredit :)

Al_Galone je napisao(la):
da si dobro procitao moje objasnjenje shvatio bi neke stvari,ali ocigledno nisi!
Ova felga sigurno ima velik ET ali je ovako sa slike jos iz ovog ugla tesko reci koliko bi mogao biti!
Napisao sam ti da nemora imati uvijek veze sa falcom,u praksi najcesce je tako ali ima i drugacijih izuzetaka.
A sto ti ne odgovara ET50???? Tebi mozda ne odgovara ispod 38,jer je moguce da ce ti udarati u kljesta!

moze mu ako je previsok ET, tj. sam ovaj 50, udarat guma od amortizer il grebat od blatobran na rupama...a klijesta nemaju veze, ne vjerujem da ce u njih bas udarat...:S
 
Član
Sa velikim ET-om nece udarati u kljesta,ali sa malim hoce.
Ali mislim da nece imati problem sa dodirom amortizera jer je samo 7J siroka,da je veca pa hajd.
 
Član
ma ebo ga ET sad sam sve pobrkao sad vise neam blage veze.. u mene na autu je sad ET35 i sve je odlicno.. nasao sam ove felge pa bi mjenjao al mi covjek rece da je ET50 pa sad neznam sta radit.. aaa nasao sam na forumu da za fiat odgovara samo ET od 33 do 38 ako se nevaram.. ja koliko sam vas shvatio sto je MANJI ET FELGE srce ono felge gdje su rupe za sarafe je uvucenije prema tamo a sto je VECI ET srce felge je izbacenije.. zato sam ja i zakljucio da je ovdje na ovoj felgi manji ET.. ma neznam vise ni sta znam:D jojjj jojjj majko mila jesam i glupppp
 
Član
pa ***** te u tastaturu uzmi i zaguglaj malo i skontaces,imas diagrame sta je tacno ET

evo valjda sad skontas

http://www.volksdivision.co.uk/blog_content/assets/images/wheel_offset_diagram.jpg
 
Član
nisi upravu elmire...
sto je broj ET veci, centralna rupa je izbacenija, tj. tocak ce bit uvuceniji kad montiras...znaci sto je uvucenija felga, veca ti je sansa da ti grebe od amortizer...
a sto je ET manji, centralna rupa je bliza centru, tj. uvucenija, tj. bice tocak izbaceniji kad montiras...tad postoji sansa da ti napolju grebe na rupama, ali nije to toliko strasno...
 
Član
za fiat je preporuceno od ET30-38. probaj pa ces vidjeti kako ti pase. ako tine bude pasovalo morat ces izvlaciti blatobrane

evo slika da skontas sta je ET

wheel_offset_diagram.jpg
 
Član
Strasno....ista prica po 300toti put

MALEN ET

Felga je izbacena "van", udaljava se od vozila :D

VISOK ET

Felga previse uvucena, potencijalni problemi s zakacanjem amorta itd. itd.



VISOK ET se moze rijesiti distancerima. NIZAK, samo sirenjem blatobrana :D
 
Član
to upravo ja pokusavam dokazat...al eto, ti si to u kratkim crtama...nadam se da si sad shvatio elmire...:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top