sta uraditi???

sta uraditi???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Liquid89 je napisao(la):
nissan 1.8 benzin 75kw/100ks v4/16v...da se postigne malo vise snage???

sto ? da bih isao brze ?

u tom slucaju najbolji i najefikasnije rijesenje jeste "olaksavanje" auta kako god ti znas i mozes, i smijes... u protivnom sve ostalo je skupo i nije isplativo.

ako hoces vec brze, prodaj , dodaj i kupi brze dok nije kasno...

u slucaju da hoces taj auto samo pojacati onda, pravac nekom nissan tuneru kod nas ili u susjedstvu, raspitaj se, ne moze ti HAMDO ili neki SULJO X pojacat taj motor/auto kad pojma nema sta je je ispod haube dok ne otvori... s druge strane sve ce ti donijeti brdo problema i neocekivanih raspanja finansijama. zivjet ces u zabludi da imas +50 KS a ustvari imas -5 KS... chip ako nije turbo je smjesno za taj motor, nitro isto tako je smjesan jer do 50 KS burst neces biti zadovoljan, preko toga svaki korak se mnozi sa 3...

skontaj se... u protivnom kupi si dobar komp , volan s vibracijom i uzivaj doma bez mucine :) stelaj se
 
Član
najlakse je prodati i kupiti neki sa jacim motorom
jer previse ces potrositi novaca i zivaca da iz toga izvuces neku snagu i brzinu

ja mislim da nije isplativo ;)
 
Član
miki321oc je napisao(la):
najlakse je prodati i kupiti neki sa jacim motorom
jer previse ces potrositi novaca i zivaca da iz toga izvuces neku snagu i brzinu

ja mislim da nije isplativo ;)
Potpis
 
Član
nije turbo obicni je...a raspitao sam se za turbinu..ne isplati se ugraditi jer bi je smjeo koristiti samo za start..inace bih bzo sjebao motor...tako da turbina otpada...a samim tim otpada i chip i nitro...posto se takodje ne isplati ugraditi ako nije turbo...znaci olaksavanje maksimalno i to je to...
 
Član
HuKa je napisao(la):
Ili ovo sto ti govore ili izvadi taj motor i ubaci jaci koji mozes ugurat pod haubu :)

to bash i nije pametno ako ce koristiti auto za svaki dan... to je puna vreca vjecitih problema .
 
Član
Liquid89 je napisao(la):
nije turbo obicni je...a raspitao sam se za turbinu..ne isplati se ugraditi jer bi je smjeo koristiti samo za start..inace bih bzo sjebao motor...tako da turbina otpada...a samim tim otpada i chip i nitro...posto se takodje ne isplati ugraditi ako nije turbo...znaci olaksavanje maksimalno i to je to...

de nam pojasni ovo podebljano
 
Član
lik mi je rekao da na obicni motor koji nije turbo...nevalja stavljati turbinu jer unisti motor...a ako stavis i chip i nitro na obicni motor nece se dobiti ista snaga kao kad bi stavio na turbo motor...neznam sta nije jasno???
 
Član
sada je ok al posto prije ovoga malo si nejasno objasnio...

btw... taj ti "lik" nije najbolji , trazi drugog savjetnika :)
 
Ako imaš viška novčanica kupi sebi jači motor ubaci ga u kolica i... Po meni je to najbolje... Opet vidi šta će ti reći ostali, raspitaj se još malo, dobro razmisli prije nego počneš bilo kakve izmjene.
 
Član
mozes samim pomicanjem paljenja izvuci nesto konja kao i sa ostrijom bregastom i pod drugim uglom da prije otvara ventile i duze ih drzi otvorene... onda mozes i uraditi izduvnu granu kako ti izlaze 4 pa idu u jedan ti izvedes od rosfrajne cijevi (ako ti je promjer cijevi sada 50 mm ides 70 mm rosfrajnu cijev). 4 cilinda znaci 2 cilindra u 1 cijev u druga dva u drugu cijev i tako do kraja ides u tu dobivas konje... i ima puno tih sitnih i malih stvarcica gdje mozes izvuci nevjerovatnih 30 HP vjerovali ili ne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top