Sta ubaciti u Zastavu 128

Sta ubaciti u Zastavu 128

Početnik
ma da skonto sam....;) jbg ali gledao sam one zastave 128 sta rade po street race po argentini,i to bas raznosi po stazi bgm,i to sa ovim carbasima i atmosfercima....
 
Početnik
ma OK shvatio sam..NEISPLATI SE..a imao je moj otac nekada 2 komada uporedo zelenog i plavog i to plavi bio mediteran,NIKAD ga necu prezalit...a dobro vidim da si ti podkovan ZNANJEM :p i ja cu ga vrlo rado usvojit...dakle premekan je stojadin...
 
Član
niksa je napisao(la):
http://www.mirafiori.com/~courtney/128/corral/milenovic/milenovic.html
evo ti slika mog pokojnika 1978 1300 75 ks i link o najboljem stojadinu-zastavi ikad sa nasih prostora
tvrdim da se ne isplati ulagati
http://img294.imageshack.us/img294/3836/stojadin.jpg

boljeg stojadina nisam vidio.hahaha.svaka cast brate.jel ovo cudo jos zivo.112hp:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
momci samo da ne dodje do zabune maslinasti nije bio moj bio je u vlasnistvu drugog momka (DANE)
bjeli je bio moj ;) Prijatelj slaze "novog" maslinastog sa 1,6 motorom bice slika
 
Član
1.6 16V iz fiata i leti al ne isplati se to sredjivat kako god okrenes,zastarilo je, sasija slaba, i kad stavis taj jaci motor ne mos to potjerat radije kupi yugu opet je bolja varinta od 128 pa u njega ubaci :icon_smile:;)
 
Član
ovaj gore stodžer je dobar ,al ne i najbolji ,ima tu dosta 128-ica , i kečeva iz HR koji su bolji ;)
evo 128-ica od Maria Franića ,1500ccm -140ks
http://www.youtube.com/watch?v=ClmWkghCNNI&feature=related
 
Član
U svako auto se moze svasta ubaciti samo treba znanja, strpljenja, rada a najvise novca. U 128 teze malo nego u jugu ubaciti neki fiatov ili alfin motor, al mogu stati sa malo prepravki. 1.6 16v, 1.8 16v, 1,7 ts, 1.8 ts, samo dobro pripremi novcanih sredstava.
 
Član
Joj dobro mi dodje ova tema majke mi..Naletih ja na stojadina neki dan sitno 200km trazi za njega sa papirima i reg do 10 mjeseca ove godine i mislim ga uzeti i ubaciti motor 2.0 16v iz golfa al kad procita ovo..Odustao sam stvarno neizgleda mi pouzdano limarija kod tog auta kako ste naveli tako da nist od toga..Jos jednom svaka cast onima koji su pisali :D
 
Član
nisi rekao sta zelis sa tim autom i zbog cega ti treba jaci motor...
ako mislis za svakodnevnu upotrebu,po mom misljenju najbolja kombinacija je fiatov motor 1.6,npr iz tipa,kojih ima pun Q,sa dvogrlim karburatorom i mjenjacem sa kratkim prenosom,kojeg mozes iscupati iz yuge 45


@Bost666
previse prerada(CITAJ previse para) za premalo snage. u odnosu na neki talijanski motor sa manje snage ali bez ijedne prepravke,a opet dobijes sasvim dovoljno snage da nekog golfa sa tim motorom koji si planirao staviti(2.0 16v,predpostavljam da nije ABF),usisas na onu lijepu sacastu masku,prozvaces u JEDNOM dvogrlom karbu a onda ga ispljunes na auspuh :icon_biggrin:
posto je golf dvica najpouzdaniji auto na svijetu sto se limarije tice,to ce ti reci svi rejseri,bez problema podnosi 500+ks :lol: onda ti nema druge,nego dati cca 5000KM za neku extra dvicu i napucat je ono pravo.ima da se stojadini raspadaju kad proletis pored njih (od straha naravno)
pozz

p.s. tek sad vidim da je tema stara ko isusovo magare :icon_question:
a zaboravih da smo se vratili dva mjeseca u proslost :spam:
 
Top