Šta sa Golfom IV nije prošao homologaciju

Šta sa Golfom IV nije prošao homologaciju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupio sam Golfa IV prije par dana u Njemackoj, u saobracajnoj pisalo euro3 datum prve registracije 05.03.2001.god. na papiru od TUV-a pise euro3, izvadio col tablice i dovezo ga u BiH, na granici napravio propratne papire i odvezo juce na homologaciju. Danas me nazvali sa tehnickog i kazu da nije euro 3 i dali mi izvjestaj o privremenom prekidu postupka homologacije pojedinacnog vozila u kom pise: ne zadovoljava propisane vrijednosti u pogledu emisije stetnih sastojaka ECE 83 (minimalni 70/220*98/69/EC A). Sad me zanima ako neko moze hitno da mi odgovori sta da radim, dali se to auto moze ponovo vratiti u Njemacku s obzirom da je doslo na crvenim col tablicama koje vaze do 25.septembra? Ili ako ga prodam nekom Albancu sa Kosova kakva je procedura da ga on odveze dalje, uglavnom znam da auto mora NAPUSTITI BiH, a znam i da nisam jedini kome se tako nesto desilo pa bi molio za savjet? Pozdrav!!
 
Član
elektron04 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
izvini al koji je to motor u njemu,i koliko kw ima... :icon_question:

Motor je 1.9tdi 66kw

ne razumijem nikako zasto ne prolazi ako je auto 2000 godina i ako prolazi 6 mjesec te godine onda je on euro3 .. ja sam do sad uvezo najmanje 10 golfova takvih ko sto si ti .. 2000 godina 1.9 tdi 66 KW ;)
 
Član
Neznam zasto bi neko zezao oko toga ili ne bi mogao proci,osim ako gore neko nije cackao nesto oko motora ili cak zamjenio drugim nekim.:icon_question: :icon_question:
 
Dzeniii je napisao(la):
elektron04 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
izvini al koji je to motor u njemu,i koliko kw ima... :icon_question:

Motor je 1.9tdi 66kw

ne razumijem nikako zasto ne prolazi ako je auto 2000 godina i ako prolazi 6 mjesec te godine onda je on euro3 .. ja sam do sad uvezo najmanje 10 golfova takvih ko sto si ti .. 2000 godina 1.9 tdi 66 KW ;)

Ni ja ne razumjem!!

Brane984 je napisao(la):
Neznam zasto bi neko zezao oko toga ili ne bi mogao proci,osim ako gore neko nije cackao nesto oko motora ili cak zamjenio drugim nekim.:icon_question: :icon_question:

Motor nije mjenjat niti je sta cackano niti su oni sta mjerili, neko samo po papirima su ustanovili da motor ispusta vise stetnih sastojaka 96/69 a po njihovom mora biti minimalno 98/69 eto ni to mi nije logicno!!
 
Član
otidji i na drugi tehnicki pa provjeri !

Il nadji neku vezu i daj kome sta u dzep da ti to proturi kod bas u BiH izgleda ne moze bez toga :icon_rolleyes:
 
Član
Jebga drug,ne mozez sada tu nista.Iz njemacke si trebao poslati nekome broj sasije da ti provjeri u ovlastenom servisu da li ispunjava sve norme pa tek odna kupiti auto..
Koja je plaketa auto jel crvena,zute ili zelena?.Mi smo jednom trebali uvesti golfa4 1.6i 2001 god.i niej se mogao uvesti :icon_rolleyes:
 
Skrabo je napisao(la):
Jebga drug,ne mozez sada tu nista.Iz njemacke si trebao poslati nekome broj sasije da ti provjeri u ovlastenom servisu da li ispunjava sve norme pa tek odna kupiti auto..
Koja je plaketa auto jel crvena,zute ili zelena?.Mi smo jednom trebali uvesti golfa4 1.6i 2001 god.i niej se mogao uvesti :icon_rolleyes:

Nema nikakve plakete, sad je kasno ja sam se oslonjo na to sto pise u saobracajnoj da je euro3.
 
u njemackoj je dozvoljno da se izverse prepravke kako bi zadovoljilo auto visu normu (to rade zbog manjih poreza) dok u bosni priznaju samo fabricke euro norme. moguce da zbog toga stoji u saobracajnoj euro 3.
 
Član
nije tacno rijec EURO je za motor ,i on ako je euro2 nema tu prepravke koja ce ga dignut na euro3
e sad imas ono D2 il D3 pa i D4 to su one plakate na sofersajbama crvena zuta i zelena

ukratko rečeno u njemackoj auto moze bit sa Euro2 motorm a da mu je D4 oznaka ispusnih plinov tj ima zelenu plakatu na sofersajbi
to rade ljudi koji imaju nabrijana stara auta, halali 1000€ za katalizator i dobije zelenu plakatu ;)

tako da u njemackoj knjizi piše npr Euro3 D3 , i ovako ako pise u njemackoj knjizi nema tog koji ce ti rec na tehnickom da auto ne prolazi,ipak njemacka ima jace kriterije od nas, ne moze njemacka fušerit kad je to u pitanju a kod nas u bosni ko fol precizno
 
Dzeniii je napisao(la):
nije tacno rijec EURO je za motor ,i on ako je euro2 nema tu prepravke koja ce ga dignut na euro3
e sad imas ono D2 il D3 pa i D4 to su one plakate na sofersajbama crvena zuta i zelena

ukratko rečeno u njemackoj auto moze bit sa Euro2 motorm a da mu je D4 oznaka ispusnih plinov tj ima zelenu plakatu na sofersajbi
to rade ljudi koji imaju nabrijana stara auta, halali 1000€ za katalizator i dobije zelenu plakatu ;)

tako da u njemackoj knjizi piše npr Euro3 D3 , i ovako ako pise u njemackoj knjizi nema tog koji ce ti rec na tehnickom da auto ne prolazi,ipak njemacka ima jace kriterije od nas, ne moze njemacka fušerit kad je to u pitanju a kod nas u bosni ko fol precizno

Kod mene druze pise u saobracajnoj EURO 3, znaci nije ni D3 niti je D4
 
Član
mora pisat euro3 pa odma pored D3 il D4 ;)

tako kod mene na svim autima pise,uvozim isto iz njemacke ;)
 
Pozz vidim imas problema daj mi slovnu oznaku koja ti stoji na prednjem lijevom blatobranu da provjerim dali je ta serija Golfa EURO 3
br. sasije pocinje s 1J a tamo pored broja imas samo 3 slova posebno npr. AVU ili BVE tak treba da pise daj ta 3 slova i ja cu ti reci jeli ili nije euro 3 pozzz ;)

EEEEEE ovako taj motor sto ti imas mora imati slovnu oznaku ( A L H ) to vazi samo za ovaj motor tj. 1.9 TDI 66KW s 5 brzinskim rucnim mjenjacem i 4 brzinskim automatskim mjenjacem

ako ti ova 3 slova ovako pisu onda je Golf 100% EURO 3 ako nisu ova tri slova onda jarane ako ti se isplati vracaj u Njemacku ili prodaj ga u dijelove
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top