Šta promijeniti da poboljšam zvuk mkv

Šta promijeniti da poboljšam zvuk mkv

Član
Trenutni setup izgleda ovako:

HU - rcd300(cd player koji dođe oem)

Zvučnici - front 3way što dođu na golf inače dakle na prednjim vratima 2x3 zvučnika
S - back nema zvučnika

U biti ništa posebno od trenutnog stanja, oem setup sa solidnim oem zvukom.

Pri izgradnje budućeg setupa imam par zahtjeva:

- HU mora biti neki 2din u opciji je bio oem rcd510 i rns510 ali sam malo počeo da proučavam i ostalo na tržištu tipa alpine, kenwod i to me još više bacilo u dilemu...tako da sam tu u pravoj nedoumici....cijena ništa preskupo, mora se lijepo uklopiti da je šminkerski :D ako ima sitem protiv krađe nebi bilo loše, navigacija? kontao sam uzeti garmin posebno pa kad mi treba ubacivati znači nebi bio stalno tu, dobra podrška za stikove, kartice hdd, neintersuje me cd,dvd i ostala plastika po autu, mora biti clean

- ako budem mijenjao prednje zvučnike moraju biti 3way i da se mogu ugraditi bez nekog rezanja i normalno da mogu stati na predviđena mjesta

- sub, gepek mora biti čist znači nikakve kutije ne dolaze u obzir, gepek mi treba! jedina opcija za postavljanje je na lijevu stranu od gepeka i to ovako
http://www.freewebs.com/uber-stealth/volkswagen.htm
dakle sve mora da bude tip top, treba mi i savjet i koji sub za ovu kutiju
Ako bi uzeo na prednja vrata neke kvalitetniej 3way koji u sebi ima dva basa po 16cm hoćel moći zamijeniti ovaj u gepeku?

- pojačalo isto mora biti na nekoj lokaciji gdje mi neće smetati recimo ispod prednjeg lijevog sjedišta ili u gepeku ali neka solucija gdje kablovi moraju biti složeni po ps :D i da mi nesmeta kad idem u podmjeru :D da nije veliko

Eh sad će te pitati koja cijena opreme, ovako neinteresuje me ništa jako, idem na kvalitet recimo 5x kvaliteni zvuk od trenutnih zvučnika, da ima malo basa kojeg sad skoro da nema :D i ono vidjećemo kako mi bude ispadala oprema nešto novo nešto polovno...al optprilike da se mogu malo orjentisati, ništa extremno da moram i akumulator sad mijenjati.

Kablovi u prednjim vratima hoćul morati mijenjati? ako da onda koja debljina isto za pojačalo...

Et ljudi da čujem prijedloge...
 
Član
hu probaj nac na zona8.hr, imaju dobrih stvari, kutiju za sub ti moze uradit armin ovdje u tuzli, sub ako hoces nesto specijalno mogu ti ponudit RF 10-ku 400 rms-a, s obzirom da hoces da cuvas prostor u gepeku manji sub ti je bolja opcija tako da bez obzira uzeo od mene il negdje drugo, gledaj da uzmes manji sub (dakle 10-ku) ... 3-way zvucnici su cista glupost (znam jer ih ja imam) a ono sto bi ti cvrsto preporucio jeste da uzmes odvojene 2-way zvucnike sa skretnicama ... dobices daleeeeeeko bolji zvuk od tih sto si ti mislio da stavljas ...
 
Početnik
u g5 imas naprijed 20cm , 3 way je... nepotrebno stavljati jer u onoj konfiguraciji zvucnika nema fajde stavljati mid i kick jedan do drugog..

nemoj zaboraviti dampirati auto...


5 kanalac ako moras imati i nazad zvucnike,

mozes i sub neki u gepek staviti 12ku..


sad koliko para toliko muzike...

od HU, a anravno ako ti se slusa muzika onda /////ALPINE... ako ti se gleda u HU onda...

recimo ovako nesto stavis naprijed

alpine-ixa-w407.3635775.jpg
 
Član
Obavezno dampiraj vrata i stavi neki 3 way odnojen sistem, u nekoliko mk5 sam slušo Hertz hv163 i neloše radi bez woofera, iako po meni nije to to bez woofera...
Gof ima malo čudu poziciju kick bassa (a ni mid nije ništa bolji:D), pa bi ja definitivno išo na 3 way, da ti koliko toliko "povuče" stage naprijed;)
A pojačalo, neko 4 kanala ili 2 2 kanalaca, lakše ih je smonitrat....
Ako ti već toliko treba bunker složiš dupli pod i woofer umjesto rezernog kotača;)
HU, neki alpine bi bio OK:cool:
 
Član
Ovako sub ide na ovo mjesto i treba da liči na ovako nešto

IMG_1190.jpg


Pravi se ovako( ovo će mi morati neko da odradi)(preuzeto sa caraudio.ba )

17052008resizeup9.jpg

p3290097resizemm5.jpg
p4010014resizeys5.jpg


Pošto idem na ovu soluciju znači sub mi nesmeta ovako koji sub da ubacim da radi sa ovom kutijom na ovoj poziciji, cijena neznam ni ja volio bi čuti više prijedloga pa ono kako mi ispadne :D takođe tu mora ići i neki amp pa eto ono koji sub i amp

Što se tiče HU, razmišljao sam i o ixa407, pregledao sam par rew i to je ono baš što bi mi godilo a koliko sam skontao nema cd/dvd podršku što bi mi ovako nekad trebalo, al to je to lijepo izgleda, blutu, ipod, mogućnost kamere podrška za mp3,wma,acc, neznam kakv je za video

U biti ja bi prvo da riješim ovo troj znači hu, sub, amp pa onda prešao na prednja vrata, damp, ubacivanje 2way ili 3way spajanje na amp (zato mi treba neki sub koji bi mogao da goni i ove zvučnike razmišljam o nekoj kombinaciji amp za sub i prednje sistemce)

Za sada ne planiram raditi zvučnike na zadnjim vratima inače auto ima 4 vrt
 
Početnik
ovo u boku gepeka mozemo napraviti nikakv problem nije...

za prednj system ako hoces 3 way, onda bare 500KM odvoji za isti...

ja bi ipak ostavio 20ke naprijed i stavio woofer u bok gepeka, to sve spojio na jedno pojacalo recimo 4 kanalno , vrata i gepek dampirao i gas..

ovaj HU ti podrzava video sa iPod-a, tako da nevidim potrebu za DVD playerom ako vec imas neki video iPod
 
Član
de mi neku preporuku za ovu moju komb znači ostaju zvučnici u prednjim vratima do daljeg, znači sub/amp a imam u planu kasnije zamijeniti u prednjim vratima...neznam koja je ohm trenutnih zvučnika da mi to sve paše...
 
Početnik
aServis je napisao(la):
de mi neku preporuku za ovu moju komb znači ostaju zvučnici u prednjim vratima do daljeg, znači sub/amp a imam u planu kasnije zamijeniti u prednjim vratima...neznam koja je ohm trenutnih zvučnika da mi to sve paše...



ako ces prednje mjenjati onda rekao sam ti

Alpine SPE-20SF

SPE-20SF-ENSEMBLE.jpg



dodaj malo dampinga na ovo i bice bass-a i viska,

kad ti zafali snage ides na amp i to je to...


a IXA-W407 je ;)
 
Član
@fnandjo30
znam ovo je projekat sa croatia foruma i ovo je tu mač za mene, focal i ostalo

@muha
- znači spe20sf za početak mogu raditi bez amp (ovo bi mi godilo dok se malo trznem :D) jel mogu ostati postojeći kablovi ili se i to mora mijenjati

- sub bi išao neki 10' na onu verziju kutije u boku gepeka neki bestbuy tipa uloženo, dobiveno
alpine r ili s serija (koji ampovi za koju seriju)

ili

dls
kw10,310b,310d - amp?
mw110,mv10,w610,w710,rw10- koji amp?

Koji kablove da koristim?
 
Član
RFP4210? imam jedan pa ako si zainteresovan ;) ...

http://www.pik.ba/artikal/411890/rockford-fosgate-4210/
 
Početnik
aServis je napisao(la):
@fnandjo30
znam ovo je projekat sa croatia foruma i ovo je tu mač za mene, focal i ostalo

@muha
- znači spe20sf za početak mogu raditi bez amp (ovo bi mi godilo dok se malo trznem :D) jel mogu ostati postojeći kablovi ili se i to mora mijenjati

- sub bi išao neki 10' na onu verziju kutije u boku gepeka neki bestbuy tipa uloženo, dobiveno
alpine r ili s serija (koji ampovi za koju seriju)

ili

dls
kw10,310b,310d - amp?
mw110,mv10,w610,w710,rw10- koji amp?

Koji kablove da koristim?

type R subvovi su prilicno duboki tako da neznam jel bi ti stao u bok

sto se tice pojacala a ono V serija je OK a PDX da ne pricamo,,,

mozda nebi bilo lose i Type E staviti u bok i to je to..

KW 10 isto dolazi u obzir..

kablove do zvucnika ako ces na HU mozes preko fabrickih, pa i do neke normalne snage za preko treba i njih zamjeniti
 

IGY

Član
KW10 u gepek, i naprijed ove sto ti je muha preporucio, i to sve povezes sa DLS CA41 stavise neke kablove cirka 20mm mislim da je dovoljno na tu snagu, i po meni to bi bilo najisplativije po pitanju ulozeno dobijeno ;)
i da zamjeniti i kablove od pojacalo da zvucnika u prednjim vratima....damping obavezan :cool:
 
Član
-Ok da malo suzimo što se tiče 10' sub cijenom su tu negdje i kw10 i alpine e serija, ako je neko imao da mi napravi paralelu neku, ja nešto glasam za dsl a nemam pojma zašto...

- Ovaj amp ca41 jel dovoljan da goni kw10 i jel moguće na nejga kačati kad zamijenim prednje oem zvučnike sa spe20sf nekad kasnije, znači takav mi amp treba, nešto bestbay...

- Damping ide sigurno

- Koju marku kablova da koristim, koji presjek je dovoljan na ovaj moj setup,kondezator koji i marka i ostale kablove, ps jel imaju se gdje nabaviti i one plastična flex crijeva kroz koja mogu provući te kablove kao zaštita da to liči na nešto :D
 
Top