sta mislite o ugradnji plina u alfu 147 1.6 T.S. 120 KS

sta mislite o ugradnji plina u alfu 147 1.6 T.S. 120 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi imam namjeru da ugradim plin u alfu 147 1.6 ts 120 KS kakva su vasa iskustva i sta mislite o tome naravno sekvencni . Hvala unaprijed
 
bravof je napisao(la):
kod mene je na Stilu,tvornicki dosao ugradjen plin,i samo imam rijeci hvale....;)

I ja mislim da nece biti problema pogotovo sto je motor presao 110000 KM pa ne bi trebalo da zeza sa plinom bar su mi do sada tako govorili
 
Član
Ako vec nije dosao ugradjen u auto, ja ti nebi preporucio da ga ugradjujes. To su ti dodatni troskovi odrzavanja (ako hoces da budes siguran u plin), a lagano mozes doci i do racuna i vjeruj trebat ce ti mnogo mnogo kilometara da isplatis instalaciju a kamoli da krenes stediti... Oduzimas prostor u gepeku, a da radis rezervoar onaj sto ide umjesto rezervne gume to ti je zahmet, trazi benzinske gdje ima plina, ovo, ono jer u taj rezervoar ide oko 40 litara plina... Znaci, iskeno, ne preporucujem u auta sa kubikazom manjom od 2.5 benz.
 
Početnik
BEGA je napisao(la):
Ako vec nije dosao ugradjen u auto, ja ti nebi preporucio da ga ugradjujes. To su ti dodatni troskovi odrzavanja (ako hoces da budes siguran u plin), a lagano mozes doci i do racuna i vjeruj trebat ce ti mnogo mnogo kilometara da isplatis instalaciju a kamoli da krenes stediti... Oduzimas prostor u gepeku, a da radis rezervoar onaj sto ide umjesto rezervne gume to ti je zahmet, trazi benzinske gdje ima plina, ovo, ono jer u taj rezervoar ide oko 40 litara plina... Znaci, iskeno, ne preporucujem u auta sa kubikazom manjom od 2.5 benz.


izvini drug jesil svijestan sta si napisao..:icon_rolleyes:

sad svaka druga pumpa ima plin,za taj prostor u gepeku momak vjerovatno zna,ali kupis kompresor i sprej za krpljenje guma i izbacis rezervnu gumu,

a to za isplativost,to ti je do same voznje koliko je auto u pokretu,procjena je da nakon predjenih 20 000km otplatio si...
 
Član
Ma to su samo price da na svakoj drugoj ima, ev ja isao za vikend u Rijeku, citav auto put Bosanski Brod - Zagreb, dvije benzinske imaju plin, i to pred Zagrebom... U citavoj Rijeci jedna na kojoj ima plin... Tako da nije bas to tacno...
Tacno je da se isplativost gleda koliko je auto u pokretu, a opet ti kazem da ljudi to racunaju malo u korist plinasa, ne racunaju uopste potrosnju benzina, npr. u zimskom periodu dok motor postigne temperaturu za prebacivanje na plin povuce "podosta" benzina a koji niko ne ubaci u racunicu...

bravof je napisao(la):
BEGA je napisao(la):
Ako vec nije dosao ugradjen u auto, ja ti nebi preporucio da ga ugradjujes. To su ti dodatni troskovi odrzavanja (ako hoces da budes siguran u plin), a lagano mozes doci i do racuna i vjeruj trebat ce ti mnogo mnogo kilometara da isplatis instalaciju a kamoli da krenes stediti... Oduzimas prostor u gepeku, a da radis rezervoar onaj sto ide umjesto rezervne gume to ti je zahmet, trazi benzinske gdje ima plina, ovo, ono jer u taj rezervoar ide oko 40 litara plina... Znaci, iskeno, ne preporucujem u auta sa kubikazom manjom od 2.5 benz.


izvini drug jesil svijestan sta si napisao..:icon_rolleyes:

sad svaka druga pumpa ima plin,za taj prostor u gepeku momak vjerovatno zna,ali kupis kompresor i sprej za krpljenje guma i izbacis rezervnu gumu,

a to za isplativost,to ti je do same voznje koliko je auto u pokretu,procjena je da nakon predjenih 20 000km otplatio si...
 
Početnik
potpuno se slazem,ali u Hr i nija zastupljeno pumpi kao kod nas opcenito,mi imamo pumpu na svaka 3-4km,kod njih i nije bas tako,pa samim tim su i rijedje pumpe koje imaju plin...

i da tacno je da zimi ce vise uzimat benzina nego recimo ljeti,ali i to nije toliko strasno,pricam iz svog iskustva,ja licno sutra da kupujem auto vise bi volio auto s plinom nego bilo kojeg dizela,meni licno je isplativo u svakom pogledu imao sam srecu da je dosao mi ugradjem i automaski mi je ostalo u 1.500km u dzepu,ali ko se puno krece svakako je preporuka ugradjivanje PLINA;)
 
Član
U mog je passata plin i sta god ko kaze da ne valja zaj*o se jedino sto je ugradnja skupa ali ako mozes stavljaj odma i to s benzinskama ima sad svadje gotov pogledaj cijene plina i benzina pa ces vidit koliko ce ti ostata u dzepu a ako te strah zbog ubrzanja tu je uvjek prekidac kojim ga vracas na benzin i opet si na konju iskreno ja bi ga svakom preporucio i jos k tomu manje oneciscuje zrak sto znaci da spasavas zmlju hehehhe
 
Član
zašto ne! ako se bojiš motora zaboravi na to, u mog starog je to bilo 90-ih godina na stojadinu, znači stara oprema i opet je sve bilo u redu;);)
 
Druze ja godisnje zgazim sa njom aman 50000 KM a isplatice mi se za 3 mjeseca moje voznje a to oko rezervoara svaka druga pumpa ima gas tako da to nije problem a i sa tih 40 litara mozes preci bar 250 Km minimum tako da to nece biti problem

A sto se tice ugradnje imam ugradnju kod prijatelja acovjek je provjeren majstor i ugradice mi sekvencni sa rezervoarom u rezervnoj gumi za 800KM
 
Početnik
alfa147 T.S. je napisao(la):
Druze ja godisnje zgazim sa njom aman 50000 KM a isplatice mi se za 3 mjeseca moje voznje a to oko rezervoara svaka druga pumpa ima gas tako da to nije problem a i sa tih 40 litara mozes preci bar 250 Km minimum tako da to nece biti problem

A sto se tice ugradnje imam ugradnju kod prijatelja acovjek je provjeren majstor i ugradice mi sekvencni sa rezervoarom u rezervnoj gumi za 800KM

samo mala ispravka ja sa Svoim Stilom predjem sa 35l plina oko 400km,kombinovane voznje...;)
 
bravof je napisao(la):
alfa147 T.S. je napisao(la):
Druze ja godisnje zgazim sa njom aman 50000 KM a isplatice mi se za 3 mjeseca moje voznje a to oko rezervoara svaka druga pumpa ima gas tako da to nije problem a i sa tih 40 litara mozes preci bar 250 Km minimum tako da to nece biti problem

A sto se tice ugradnje imam ugradnju kod prijatelja acovjek je provjeren majstor i ugradice mi sekvencni sa rezervoarom u rezervnoj gumi za 800KM

samo mala ispravka ja sa Svoim Stilom predjem sa 35l plina oko 400km,kombinovane voznje...;)


Onda je to idealno odma ga ugradjujem,:cool:;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top