Sta kupiti? Insignia - Octavia - Passat - Peugeot 508

Sta kupiti? Insignia - Octavia - Passat - Peugeot 508

Pozz raja. U planu sam mijenjati auto, pa ako bi moglo pomoci pri odabiru (licno iskustvo sa nekim od navedenih modela ), mane, vrline, odrzavanje, neki fabricki problemi...
- Skoda Octavia 2014 god
- Opel Insignia 2014 god.
- VW Passat 7
- Peugeot 508 2014 god.
Trenutno vozim Audi A6 2006 god sa 2,7 motorom, full oprema. Godisnje ne prelazim puno, oko 20 000 km tako da mi potrosnja i ne igra bas neku ulogu.
Kakva su iskustva sa 1,6 - 2,0 TDI motorima, kombinacija benzin - plin na benzincima?
Preferiram automatski mjenjac i malo jace auto...
PS. Ako bi predlozili jos neko auto u cjenovnom rangu 16 000 - 20 000, napisite...
 
Član
Octavia = Golf. Nije u istoj klasi kao ostali.

Moj glas ide za 508, pa Insignija.

Plin ne ide u novije generacije VAG grupacije, odnosno jako skupo...

Ood pezoa sa THP motorom isto vrijedi.

Opel poslije 2008. nema motora koji su dovoljno robusni za plina. Moze ali sa posebnom paznjom.

Pozz

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Od tri ponudjena ja bi uzeo Octaviu, 2.0tdi sa dsg mjenjacem, prostran, udoban i kvalitetan auto

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Ja sam imao octaviu (2009-2013 model) ne bi se bas slozio da je udoban. Barem ne na duza putovanja 400+km.
DSG je super mjenjac, mijenjao jednom zamajac (cini mi se na 115.000km), kasnije se na 135.000km upalila lampica motora. Greska bila egr ventil...Sve je to podnosljivo bilo sto se tice kvarova...dsg mjenjac je super, iako je kod mene bio onaj najslabiji DGS7, sa njim nisam imao problema. Jednom sam mijenjao ulje i na njemu ali to je bilo u garantnom roku, tako da ne znam koliko je kostalo.
Sve u svemu uzeo bih ponovo octaviu ako je povoljna cijenom, ali bihi prije gledao A4 ili A6...XC70...V60...
 
Na novijim 2.0 1.6 motorima dobro obrati paznju prilikom kupovine mana na tim motorima su slijedece
Egr koji kosta 800 kinez kojeg se ne isplati ni pomislit ubacit jer nevaljaju mjenjas ga nakon par mjeseci orginal oko 1000
Elektricna dodatna pumpa vode
Dizne ako je trosilo auto lose gorivo
Sto se tice trapa u sustini golf 5 nista specijalno oco pricam za skodu i passata

Eh sad insignija prica za sebe :D s novijim dizelskim motorom 1 grijac kosta 225 KM ostalo imaju mane s pumpama u rezervoaru i jos dosta toga sve zavisi na kakav model naletis da nije s.eban

Pezo ako ciljas na 2.0 hdi u biti motor ko motor mane ostale od starog 2.0 s 100kw samo sad jos komplikovaniji tj filter ulja 20 minuta se mjenja itd.

Ako ciljas na PSA gamu ljepsi Citroen c5 ;)
Na Vag grupaciju ciljaj na audija vecu udobnost ima od vw ili skode

Sta god da kupis naje.o si :) jer na tim godistima taman auta uzdrelila na sve servise
 
Član
Ja bih Insigniu.
Passat B7 unutra isti ko B6, po meni najvisa fula ikada u seriji Passata. B8 je vec druga prica.
 
Član
Ja bih Insigniu.
Passat B7 unutra isti ko B6, po meni najvisa fula ikada u seriji Passata. B8 je vec druga prica.
po meni je B8 jos veca fula, unutra je isti kao B7 ali su mu A pilar* (pilliar ili kako se vec zove) puno tanji i kada se vozi preko 120 prevelika je buka. Ne znam da li je to sa svakim modelom ali u onome sto sam se ja vozio, izolacija je bila ravna nuli. auto je bilo 2015 god.
Mozda B8 sa DigitalDisplay izgleda ljepse ali kosta kao suho zlato.
 
Član
B7 i B8 su nebo i zemlja unutra. Slazem se sa kolegom Frenky b6 i b7 unutrašnjost identicna sve pase od sata klimatronika luftera tapacirunga itd.. Sustinska razlika farovi i stopke... Dok b8 je druga priča
 
Član
2015_09_14_volkswagen_passat_alltrack21.jpg

volkswagen-passat-alltrack-004.jpg
 
Član
Pa bas na slikama se vidi da je kod B8 i B7 sve razlicito, ne znam ko ovdje vidi neku toliku slicnosti, uporedi B7 i B6, ko detaljnije ne pogleda cak i ne moze naci razliku na prvu, ali nebitno. Nije samo stvar unutrasnjosti, B8 je uveo inovativnu tehnologiju od te serije, dok je B7 skoro sve naslijedio od B6 sto se tice tehnologije i pomocnih sistema - mislim na zadnje godisnje B6. Mada eto to je stvar i ukusa ali meni je upravo to razlog zasto ne zelim B7 iako bih rado promijenio na mladje godiste, tako da cu cekati pad cijene B8.
 
Poslednja izmena:
Član
Pa bas na slikama se vidi da je kod B8 i B7 sve razlicito, ne znam ko ovdje vidi neku toliku slicnosti, uporedi B7 i B6, ko detaljnije ne pogleda cak i ne moze naci razliku na prvu, ali nebitno. Nije samo stvar unutrasnjosti, B8 je uveo inovativnu tehnologiju od te serije, dok je B7 skoro sve naslijedio od B6 sto se tice tehnologije i pomocnih sistema - mislim na zadnje godisnje B6. Mada eto to je stvar i ukusa ali meni je upravo to razlog zasto ne zelim B7 iako bih rado promijenio na mladje godiste, tako da cu cekati pad cijene B8.

Vrijedi svake marke. Moj savjet, ne kupuj B8 koji nema 4Motion ili barem DCC. Modeli bez tih sistema imaju bucniji zadnji ovjes kad se prelazi preko rupa. Modeli sa jednim od to dvoje su cisto savrsenstvo :D ...iz iskustva :p
 
Najvise bi ja volio Audi A6 , ali noviju generaciju od svog (ne facelift), ali je previse para 35-40k. Facelift gotovo identican kao i moj, pa me ne privlaci. U uzi izbor sam ubacio i Audi A4 , ali je malo skuplji...
Ovako nesto: https://www.olx.ba/artikal/32159777/audi-a4/

Iskreno, najvise me privlaci Insignia, ali do sad nisam imao Opela, pa sam malo skeptican. Drugi izbor je bila Skoda, ali eto kazete da je gruba, a to mi je veliki minus. Sad sam u jos vecoj nedoumici nego prije :D
 
Član
Od svega navedenog imam samo iskustvo jednog prijatelja koji ima 508, mislim da ce uskoro godina dana i da do sad nije imao nikakvih problema, samo mali servisi. Za A4 B8 vjerovatno znas problem multitronica pa bi ja radije isao na rucni mjenjac. Za ostale ne znam pa ne bi da se mijesam. :D
 
Top