Šta kupiti Fabiju SDI ILI TDI 1.9

Šta kupiti Fabiju SDI ILI TDI 1.9

Član
Pozzz imam jedno pitanje za vas malo iskusnije u ovome,naime posjedujem auto skodu feliciju 1.9 D (dizel) 2001 g i stvarno nemam neki veliki problema desava mi se u zadnje vrijeme da auto trza pri kretanju,trese jako kad palim i gasim,naglo kad pustim kvacilo nesto lupa,nosac su zamjenjeni samo jedan je osto ali ne vjerujem da je do toga,ovo sam sve pitao na ovom forumu i niko mi nije pomogo pa me interesuje ako ima ko ovo auto koliko je gradska potrosnja znam da je otovrena do 5 l max,e sad me inteesuje imam neki plan ne odma ali odlucio sam se za fabiju kad budem mjenjao feliciju ja mislim da je "dobar" izbor nisam neki koji boluje od brze i ostre brzine,godisnje prelazim najvise max izmedju 10000-11500 km znaci auto mi treba za iskljucivo gradsku voznju pa me inteesuju ove fabije SDI I TDI 1.9 (iskljucivo sa klimom) kako se ponasa to auto na gradskoj voznji koja mu je potrosnja max u gradu i da li se moze npr sa SDI motorom uputit na dalji put bez problema,kako se ponasa sa upaljenom klimom i naravno jesul li skupi djelovi i odrzavanje,to su ta neka pitanja ili mi preporucujete da sredim svoju feliciju koju imam ako je potrosnja u fabije sdi 1.9 kao u moje felicije 1.9 D onda ne bi ni mjenjao jest da je ova felicija kao traktor ne udobna vjerovatno u odnosu na fabiju.....hvala unapred volio bi da mi pomognete.[/i]
 
u tebe felicija 1.9 d a fabia 1.9 sdi fabija ima 50Kw a tvoja felicija koliko ima :icon_question:
a to sto ti trese prikretanju stavanju itd zamijeni set kvacila tj. korpu lamelu zamajac druklezaj sajlu i bit ces miran ;)
 
Član
Sdi sto se tice odrzavanja je bolji al je kenja veca od w123 200D hahaha
Dakle tdi definitivno gledaj to kao da ces nekad morat vozit cetvero ljudi a h sdiu neces moc s mjesta. Govorim iz iskustva jer sam vozio golfa sdi par dana i reko nikad vise
 
fabia sdi je nevjerovatno mali potrosac...imao sam to auto i za normalnu voznju je super auto...motor je jeftiniji za odrzavanje od tdi-ja...uglavnom ako ti brzina nije bitna, i ako te nece nervirati malo sporiji auto (pogotovo s klimom) fabia sdi je definitivno bolji izbor...uglavnom sdi bezobrazno malo trosi, i ponavljam da ako ti je potreban auto za normalnu voznju kupi sdi...kako god savjetujem ti da provozas i da se onda odlucis...
 
Član
nemojte poredit golfa sdi sa skodom, golf je dosta tezi...
Sto se tice fabie sdi, to je auto naslijedilo golfa 2, znaci radi mu sta hoces tesko ces ga pokvarit, nikakvih plutajucis zamjaca, nikakvih turbina nit dizni, znaci u auto komotno lozu sipat mozes.
Sto se tice brzine ja sam danas fabiu sdi vozio uz karaulu u 4 brzini, na par onih ostrih krivina sam morao vratit u 3. Znaci auto nije sporo ovako kad si sam, uz to jako je lijep osjecaj procitat na bordu potrosnju od 3.8 L na 1000 km ..
Tdi fabia je za malo dublji dzep zbog nesto skupljeg odrzavanja, nije to sad preskupo za odrzavat samo eto da spomenem da je skuplji
 
Administrator
Dzeniii je napisao(la):
nemojte poredit golfa sdi sa skodom, golf je dosta tezi...
Sto se tice fabie sdi, to je auto naslijedilo golfa 2, znaci radi mu sta hoces tesko ces ga pokvarit, nikakvih plutajucis zamjaca, nikakvih turbina nit dizni, znaci u auto komotno lozu sipat mozes.
Sto se tice brzine ja sam danas fabiu sdi vozio uz karaulu u 4 brzini, na par onih ostrih krivina sam morao vratit u 3. Znaci auto nije sporo ovako kad si sam, uz to jako je lijep osjecaj procitat na bordu potrosnju od 3.8 L na 1000 km ..
Tdi fabia je za malo dublji dzep zbog nesto skupljeg odrzavanja, nije to sad preskupo za odrzavat samo eto da spomenem da je skuplji



Šta ti je škoda:D:D
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
u tebe felicija 1.9 d a fabia 1.9 sdi fabija ima 50Kw a tvoja felicija koliko ima :icon_question:
a to sto ti trese prikretanju stavanju itd zamijeni set kvacila tj. korpu lamelu zamajac druklezaj sajlu i bit ces miran ;)

Moja felicija ima 47 kw i malo je troma i bucna pri kretanju vjerovatno kao i fabia sdi i nema nikakvi problema osim ovih navedeni pa bi volio ako ko ima ovakvu feliciju da mi kaze gradsku potrosnju max posto ja nisam toliko iskusan da to upratim,a sto se tice navedeni problema znaci da je set kvacila a sad kad ja promjenim taj set da li ce moja skoda biti malo zivlja sto se tice voznje jer ipak je 1.9 D motor,zaboravi reci kad sam opisivao problem da i kad gasim auto cuje se kako motor zalupa e sad da li je i to do ovog seta kvacila posto sam nosace zamjenio????

Što se tice seta kvacila on u motorexu kosta 145 km pa vas pitam sta spada u taj set jel ovo sto cu nabrojat:korpa,lamela,zamajac,druklezaj....i kolko otprilike kostaju ruke za to sto mi zamjeni...HVALA
 
Legend
Fabia sdi je auto koje sa svim solidno ide, kao sto dzeni rece ne mozes porediti golfa i fabiu, a i kad je cevtero ljudi u njoj tromija je malo, ali ne da ne moze krenuti iz mjesta. Ja sa klimom i bez klime neku razliku nisam primjetio, sto se tice odrzavanja veoma je zahvalna, servisi su jeftini i potrosnja veoma mala.
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
A zasto ne 1.4 tdi?
Ja sam je vozio i ide bolje od 1.9 sdi cak je i potrosnja manja

ma dobro 1.4 tdi pocinje tek od 2003 godine, i onda to je motor onako et ne baš za pohvale, mada se zna potrefit dobar , odlaze im nosači motora često

i za takvu fabiju je potrebno izdvojit 7000+ KM ,da to na nesto lici :icon_smile:
 
Član
Ma znam ja da je bolje tdi od sdi ali 7000 km + nisam bas za to trenutno....pa vas pitam da li motor 1.9 D u feliciji trosi isto malo kao i sdi 1.9 u fabiji i ako ima ko ovdje na forumu da je majstor ili da mi koga preporucite u vezi ovi moji problema,mene interesuje da li ce poslije seta kvacila auto biti zivlje i da li ce mi ostati ovi problemi npr kad krecem da trza ili jos gore od ovog ono kad palim da motor zatrese hoce da ispadne a tako isto kad gasim osjetim da motor zalupa ustavri da je labav,jer stvarno auto ide ok samo sto ga ovo smori npr idem u 2 brzini na 1300 obrtaja auto pocne da se cuna/poskakuj cim ga dignem iznad 1500 obrtaja sve je ok i naravno u voznji nemam nikakvi problema.
 
Član
ne moze ti druze niko bit majstor ovako preko foruma, eto to sto si nabrojao gore moze da bude uzrok neki od nosača motora ili mjenjača, zamajac, pa caki bosch pumpa mozda trazi neku reparaciju
 
Član
Sdi troši manje u gradu, otvorene vožnje troši više nego tdi. Održavanje je jednostavnije i jeftinije, motori su kvalitetni. 1.4 tdi zaobiđi, taj motor ti može preporučiti dušman ili neznalica.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Sdi troši manje u gradu, otvorene vožnje troši više nego tdi. Održavanje je jednostavnije i jeftinije, motori su kvalitetni. 1.4 tdi zaobiđi, taj motor ti može preporučiti dušman ili neznalica.

pa nemoj tako bolan :lol: direktno si prozvao greendevil-a
 
Top