Sta je ovo???

Sta je ovo???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E pa ovako, u posljednje vrijeme mi se samo ponekad pojavljuje ulje na odredjenom dijelu koji je kako izgleda zakacen na intercooler, na samom sastavu...ali pojma nemam sta je...

Turbina je suha ko barut, auto fura ko ludo, bez problema...Samo me to ulje nervira...

I jos jedan dio koji je takodjer povezan sa zracnim filterom i turbom ponekad takodjer ima tragova ulja na sebi...

Sve je na slikama...pa ako neko zna sta je sve ovo...hvala!

Ovo je inace Renault-ov motor 1.9 DI, ili DTI, iz Lagune...
 
Član
ja mislim da je ono naprijed uberlauf a ono nazad EGR ventil povrata izduvnih gasova ako griješim ispravite me da i ja sta naucim
 
e ovako koliko mene iskustvo služi odnosnio šta se meni desilo slično ovako ono malo crno što si zaokružio to ti je mala posuda za gorivo neki je zovu preljev posuda goriva neki plovak posuda uglavnom ona služi za regularan dotok goriva kod benzinaca na karburator kod dizela ma boshpumpu a nema je svako vozilo sve ovisi od motora do motora dakle ona je meni bila puštala tako da je uvijek ispod nje i oko nje bilo vlage i mokro od goriva.....pa sad.....
 
Član
Da ona gore je za naftu tkz prelivni velntil, a ovo crno gdje ti se pojavljuje ulje je odusak iz motora! Sto znaci da malo baca ulje na odusak crijevo...Ako je loshe ulje, tj ako je staro zna se desit da baci na odusak ! I jos xxx faktora, pritegni selnu, pa vidi ocel rasipat! Ako bude rasipao, javi da trazimo uzrok!
 
Hvala ljudi...Ulje nije staro, mijenjam to redovito...i stavljam Valvoline Full Syntehic, bla-bla - ne znam sada tacno, za motore sa turbokompresorima...Uglavnom skupo je ko sam djavo, tako da s tim nema problema...Ne smijem se zajbavat s Volvom i stavljat neke surogate...jer je servisiranje astronomija...hehehe...

Znaci, prelivni ventil goriva, uredu i treba da ponekad bude mokar...to mu je onda i funkcija, da preljeva...Haha...

A ovaj dole odusak motora ima par selnica, pa cu onda to da pritegnem da propratim sta se desava tu...Uglavnom, auto ide super nema promjena nikakvih...samo eto zna biti iritirajuce kad se na ovakvom motoru pojavi ulje negdje...

Jos jednom se zahvaljujem i nadam se ipak da necemo dalje istrazivati...heheh...jezik pregriz'o Error...Hehehe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top