Sredjivanje enterijera Golf4

Sredjivanje enterijera Golf4

Član
Molim za savjet kako srediti plastiku unutrasnjosti kod golfa 4, izgrebane su mi rucke prednjih vrata, plastika oko kasetofona, latica kod suvozaca takodjer nije u najboljem stanju, plastika ispod volana gdje je brava.... jbt bas mi smeta.
Vidim da to danas raja radi sa karbonom, razapnite me ali meni je karbon nekako ofiran, bas jeftino izgleda :(
Ljetos sam dvije rucke sam ofarbao u mat boju tako sto sam prvo odradio pripremu sa vodobrusnim papirom, ocistio rezredjivacem, stavio plastik prajmer i onda ofarbao mat sprejem, nekoliko dana su izgledale kao nove, taman kontam sad cu tako i onaj dio oko kasetofona kad mi se na ruckama pocne boja skidati :(
Ima li neko da je to radio kod lakirera i da sam siguran da mi boja nece spasti, razmisljao sam mozda i donji dio table da uradim sa crnom eko kozom... znate li nekoga da je radio i kako izgleda?
Gledao sam po ebay-u kromirane dijelove umjesto ovih plasticnih, ali nisu mi opcija jer su preko 200 eura.
Hajmo savjeti, proljece samo sto nije :) sad ce lickanje :)
 
Član
imas momka na piku radi sa pravim karbonom... to nikako ne izgleda jeftino...
takodjer na VW Bori su dolazile plastike na tim mjestima pa ako ti se svidja nadji na otpadima...
4421d1217345772-vw-bora-station-wagon-sale-zurich-interior1-vw.jpg


golf-gti-int-1g.jpg


kod mene kod tetka to fino izgleda..

takodjer potrazi na forumu, bilo je DIY tema o tome, kako sta itd...
 
Član
sub3r je napisao(la):
uradis mat crnom folijom i rahat, nista nit farbas niti se guli ;)

ima tutorijal bas sto je momak radio na golfu 4... izgleda haman originalno... pokusam naci.. ;)

EDIT: evo tema.. http://www.bhtuning.com/folija-malo-vjezbam-za-auto-t-40013.html
 
Član
Drug mi ima Boru i on ima isti problem, samo sto je kod njega enterijer bež boje... bas smo ljetos trazili po otpadima i ima tih plastika ali nigdje nema a da nisu izgrebane.
Hajde pokusat cu na PIK-u naci tog sto radi sa originalnim folijama pa da mu vidim radove, mozda se i predomislim sto se tog karbona tice.

GOLF TZ je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
uradis mat crnom folijom i rahat, nista nit farbas niti se guli ;)

ima tutorijal bas sto je momak radio na golfu 4... izgleda haman originalno... pokusam naci.. ;)

EDIT: evo tema.. http://www.bhtuning.com/folija-malo-vjezbam-za-auto-t-40013.html

Bravo za ovu temu ;)
 
Član
ja mislim da je bolje da ofarbas ,samo dobro pripremi za farbanja i ofarbas sprejom sa teksturom
 
Administrator
Evo kako sam ja to rijesio... Doduse nisam rucke radio... cijena par KM http://www.bhtuning.com/svoj-rad-trud-podijelite-sa-nama-sitni-radovi-t-69411.html
 
nema bolje varijante od klavir crne, em elegantno izgleda, em osvjezi enterijer
a ne guli se kad se fino uradi ;) carbon ofiran :icon_biggrin:
 
Član
Imam ja da prodam centralni deo konzole za aluminijumskim umecima sa Bore kao na prvoj slici.... sto se tice kasete i rukohvata to nadji na otpadu u boljem stanju, ne moze se nista spasiti ako je vec naceto.
 
Član
ma dobro, moze se spasavati guljenje matiranog sloja, ali ga ne mozes kavlitetno vratiti u mat, bar ne sa dela table gde smestena kaseta. Rukohvati su male povrsine tako da lakiranje u mat crnu resava stvar, samo je neophodno da se posao uradi profesionalno sa kvalitetnom farbom a ne u kucnoj radinosti sa bojom u spreju od 3,50KM.
Ja sam sebi uzeo centralni deo konzole sa alu lajsnicama koje se mogu skidati, medjutim predomislio sam se i odnecu profesionalcu da mi prefarba moje originalne delove u boju mat aluminijuma.
 
Top