Sredjivanje alu felgi - 15-ke Mercedes

Sredjivanje alu felgi - 15-ke Mercedes

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovo su slike kako su slike izgledale prije nego sto sam ista poceo, felge su plastificirane, sto je stvaralo dodatne probleme.

s6300180800x600.jpg

s6300181800x600.jpg


Onda se pocelo sa struganjem, od 60P smirgla pa polako do najsitnijih, koristio sam i SKID boju ( sredstvo za skidanje farbe ).
s6300184800x600.jpg


Poslije struganja i poravnavanja felge su ofarbane sa sprickitom, poslije toga je islo struganje vodobrusnim 1200P.
s6300185800x600.jpg

s6300190800x600.jpg


finalni proizvod
s6300193800x600.jpg

s6300194800x600.jpg

s6300195800x600.jpg


Ako neko treba sredjivanje i farbanje felgi, 061/537-432, sve se radi sa kompresorom, nema znaci spreja, cetke, macka i sl. xD
 
Sto se tice ove plastifikacije, otidji u prodavnicu boja i lakova, ima tecnost koja se kupi i stavlja se na felgu ili sta vec radis, u glavnom staji nekih 15 min i podigne i svu boju i plastifikaciju, ostane cist aluminij, vodom se opere, da poskida ostatke... Ne mogu se sjetit naziva te tecnosti, gled'o sam na jednom snimku momak koji se bavi poliranjem felgi je pokazivao tu tecnost, nije ni skupa nesto koliko se sjecam!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Sto se tice ove plastifikacije, otidji u prodavnicu boja i lakova, ima tecnost koja se kupi i stavlja se na felgu ili sta vec radis, u glavnom staji nekih 15 min i podigne i svu boju i plastifikaciju, ostane cist aluminij, vodom se opere, da poskida ostatke... Ne mogu se sjetit naziva te tecnosti, gled'o sam na jednom snimku momak koji se bavi poliranjem felgi je pokazivao tu tecnost, nije ni skupa nesto koliko se sjecam!

sto se tice plastifikacije, otidji drug malo gore iznad da vidis prvu sliku, eeeeeeeee, vidis li to plavo u kantici, da nije to to. Hahaha, od kad ja za to znam, samo nije to tako ko sto ti mislis da to tako skida, treba truda i poslije toga da se ostruze i to debelo, pa da se felga dobro ocisti da se nebi neka reakcija pojavljivala na laku i slicno. sta kad fali komad aluminija, od kamenja i od ivicnjak, ili kad su rubovi otisli, sta onda, ako mislis da je lagano bujrum kod mene pa odradi ove moje sto su na autu.
 
Ti si mene pogresno svatio, ja nisam u opste rek'o da je to sve lahko uraditi, vidim da si pisao gore da si imao problema oko skidanja plastifikacije, pa sam se sjetio te tecnosti, al' eto nema veze pogresno si me svatio, nisam ja nikome solio pamet... Ne znam za skid boju, ja govorim tecnost sam vidio, momak stavio na felge, za 15 min samo spricom oprao felge, ostao gol alumij...
 
Član
ma nisam te ja napadao, hvala drug za savjet. samo sam napisao da sam vec radio sa tom SKID bojom, imas sliku, prva po redu. ali nije to tako da bas skida sve, ima tu i vise od tog posla, slomim se vjeruj mi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top