Sredivanje kompletne unutrasnjosti

Sredivanje kompletne unutrasnjosti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Novi sam u ovome svijetu, totalni pocetnik, sto znam znam iz americkih touning emisija... Na par tema na ovom forumu vidio sam da je moguće promjeniti kompletan enterijer automobila.... e sad zanimaju me sljedeće stvari (koliko bi otprilike kostale)
- centralna konzola da se pruza preko cijelog automobila (ba i zadnju klupu dijei na dva dijela-nesh slicno kao u Mazde RX-8)
- ubacivanje navigacije i DVD-ja
- presvlačenje cijelog enterijera u eko kozu
- start dugme (na koji fazon radi)
- postavljanje hromirani dijelova (papucica gasa, kocnice, kvacila i mjenjaca; hromirana kugla na mjenjacu i otvori za ventilaciju)
 
Član
1. Konzolu raditi od fibera, pikaj da ce te izaci puno para dok se uradi.... Recimo prepravka karambolke ti je oko 400 marki, a kod tebe treba sve rucno nanovo izlijevati, dakle kalup + konzola...

2. Navigacije i DVD ? Cijena ovisi od navigacije, jesi mislio 1 DIN, 2 DIN... DVD mozes neki no-name naci za 2-3 stoje, renomirane poznatije kao sto je Pioneer pikaj oko 1000+ marki, Alpine jos i vise, ali je ultimate...

3. Presvlacenje cijelog enterinera, pa pikaj vrata jedno 250, siceve oko 350, centralnu konzolu oko 3-4 stotke, nebo oko 250+....opet zavisi koji materijal, koji detalji i kod koga radis...kod prijateljevog rodjaka koji presvlaci sebi neke kerefeke ili u nekoj tapecirskoj firmi...

4. Start dugme je oko 40-ak marki, radi na fazon da kljucem ostvaris kontakt, a dugmetom upalis auto...dakle simulira II poziciju kljuca u bravi...

5. Papucice ( serijala nesto od tvornice skulje ) aftermarket oko 80-100 da su kvalitetne, rucka kocnice oko 40-50, ako hoces kvalitetu lako preko 100 predje, kugle mjenjaca oko 50-60 solidne kvalitete, otvori z aventilaciju ako ima u ponudi isto oko 100-150 minimum...kad sve saberes, dizi sa racuna bankovnog koju hiljadarku jer ce brzo planut ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
1. Konzolu raditi od fibera, pikaj da ce te izaci puno para dok se uradi.... Recimo prepravka karambolke ti je oko 400 marki, a kod tebe treba sve rucno nanovo izlijevati, dakle kalup + konzola...

2. Navigacije i DVD ? Cijena ovisi od navigacije, jesi mislio 1 DIN, 2 DIN... DVD mozes neki no-name naci za 2-3 stoje, renomirane poznatije kao sto je Pioneer pikaj oko 1000+ marki, Alpine jos i vise, ali je ultimate...

3. Presvlacenje cijelog enterinera, pa pikaj vrata jedno 250, siceve oko 350, centralnu konzolu oko 3-4 stotke, nebo oko 250+....opet zavisi koji materijal, koji detalji i kod koga radis...kod prijateljevog rodjaka koji presvlaci sebi neke kerefeke ili u nekoj tapecirskoj firmi...

4. Start dugme je oko 40-ak marki, radi na fazon da kljucem ostvaris kontakt, a dugmetom upalis auto...dakle simulira II poziciju kljuca u bravi...

5. Papucice ( serijala nesto od tvornice skulje ) aftermarket oko 80-100 da su kvalitetne, rucka kocnice oko 40-50, ako hoces kvalitetu lako preko 100 predje, kugle mjenjaca oko 50-60 solidne kvalitete, otvori z aventilaciju ako ima u ponudi isto oko 100-150 minimum...kad sve saberes, dizi sa racuna bankovnog koju hiljadarku jer ce brzo planut ;)


Hvala ti puno drug pomogo si mi puno.... a enterijer bih radio od eko koze.... btw imal se za Elantru naruciti svjetla sa led diodama (nesh kao u A4-ke) i koliko bi kostala... cacko sam po netu al nisam nish uspio naci...sta mislis bili me neki 900 KM moglo zadovoljiti za centralnu konzolu....???
a stose tice navigacije gledo sam ono 300 KM e sad me zanima kakvve su to navigacije... valjal tov sta il je to samo bacanje para??
 
Član
Nema na cemu drug, tu smo da si pomazemo...Za LED stopke raspitaj se u A3M-u, ili Taxi-Baru, brojeve imas na donjim podforumima na forumu ili ti mogu poslati na PM...a sad 900 KM ne znam, nista se ne zna dok se ne raspitas, opet sve zavisi od izvedbe i kompliciranosti zbog mjenjaca, rucne itd, hoce li biti potrebno njih prepravljat da bi njima mogao normalno rukovati, ima dosta nepoznanica...A koju si navigaciju trazio, za tako malu cijenu sigurno su one aftermarket ciste ala Garmin i slicne...napisi ime i oznaku navigacije sto si mislio uzimati pa cemo pogledati... ;)
 
navigacija obicna znaci ne kao player vec samo kao navigacija se moze nac i za 100 eurica novo i to da ima adria route odnosno sve ove balkanske zemlje,,,takva navigacija ja sasvim solidna imao sam ja jednu i prodao za 200 KM i bila je bash precizna...sto se tice konzole trazi na ebayu ili negdje po otpadima ako ima od nekog modela auta da ti pashe to ti je jednostavnija varijanta da dodam josha za ovu navigaciju ako si mislio da ima i ono player fin player se nedavno prodavao za nekih 800 KM sonyev onaj sto je po mobil medijama i po 1700KM onako nije losh estetski je predobar a vjerovatno i za slusanja nije losh za neke tvoje potrebe...to dugme ti je zivo sranje koji ce ti to qrac....te farove gledaj kod lokalnih cunera dal ima odnosno dal ti mogu nabavit jer nesto ne vjerujem da bilo ko ima na stanju znaci imas ove sta se reklamiraju po forumu imas f1 kod bosmala ako si iz sarajeva imas solonet na ciglanama itd itd....ako ni kod koga ne nadjes opet ti ostaje ebay
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top