Sređene čeličare :D

Sređene čeličare :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vjerovatno se rijetko ko zeza sa ovim čeličarama "ispod ratkapa" al eto mene nerviraju onako ofucane(barem su kod mene zadnje takve bile) pa eto pat markica i par sati slobodnog vremena dalo lijep rezultat pa evo da podijelim i sa vama.
evo kako je bilo:


Uploaded with ImageShack.us

evo oguljena, malo smirgla i puno dobrih nastavaka za bušilicu :d


Uploaded with ImageShack.us
spremno za farbanje(sprejem naravno):


Uploaded with ImageShack.us
ofarbani i fianlni proizvod:

Uploaded with ImageShack.us

 
Član
bgm. lijepo si to odradio puno je bolje sto si ih sredio i to na vrijeme dok ih hrdja nije sve obuzela...;)

PS. samo jos gume izribaj... :D
 
Član
heh gume jedva izribo od one prasine od brusenja, al et, lijepo gledat prvi sat vremena dok se nisu isprljale heh
 
Administrator
sve je to ok... lijepo izgledaju... samo trebao si fino objasniti postupak rada, pa zatim da li si koristio nesto prije spreja, neku temeljnu i tak...
a felge su lijepo ispale
 
Član
i ja sam sebi isto ovako radio a nije tesko da treba postupak.Slike govore 1000rjeci;)
 
Član
ima ljudi koji se prvi put susrecu s ovime(vjerovatno) pa cu radi njih napisati cim stignem
 
Administrator
raymo je napisao(la):
i ja sam sebi isto ovako radio a nije tesko da treba postupak.Slike govore 1000rjeci;)

ma nije problem za mene, ja znam, vec kao sto grga rece mozda ima neko ko se prvi put susrece sa ovim pa zato...
 
ovo jee sve dzaba jer nema podloge nema primera nema filera stavio si direkt boju na golf čelik čim na vap i kise kamencici sve se ogulit (cjenim rad i trud al postupak izrade ne) znam iz iskustva nista drugo
 
i jos nesto vrlo bitno sprej nema ni u pola snagu nanosa sloja laka na predmet koji se farba kao sto to cini kompresor sprej je za sitne stvari male lajsne popravke makse itd a danas ljudi neki i auta farbaju sprejeom pa kad se na suncu sve digne kako ovo ??? nemojte me pogresno shvatit al volim uputi na vrijeme na pravu stranu da jednom das novac kako treba a ne dva puta bezveze
 
Član
Slažem se sa tobom dado skroz...ja sam isto svoje ofarbao sprejom al sam ih lakirao i izdržale su zimu čitavu ništa im ne fali...al sam ja malo više uložio, šprickit,siva boja pa sjajni lak....a primer na poklopce.hehehehhehe
 
ove celicare poslije dobrog smirglanja treba - namazati antirostom(sred.protiv korozije)
zatim- ocistiti antirost sa felge
-nanijeti filer tj sprickit
-smirglati vodobrusnim od 500 pa nadalje zavisi od laka, za mat moze 5,6,800 za metalik 1000,1200
-ocistiti felgu i lakirati u nekoliko slojeva
ovo sam ja napisao kako bi trebalo da se uradi da ne izbije korozija za 20 dana, nista bez alu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top