SRAMOTA

SRAMOTA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Stvarno nemogu da vjerujem
nakon jucerasnjeg dogadjaja u SB i citave frke oko toga ovo je jedini forum gdje se ta teme zakljucala krajnji bezobrazluk

Stvarno stidite se nemam rijeci,na svim forumima se prica oko jucerasnjeg 04/10/09 nemilog dogadjaja a vi jedini bjezite od toga nemam rijeci......
neka vas je stid
stvarno ste ma nemam rijeci.....katastrofa razocarali ste me....

Pokoj vjecni daruj mu Gospodine...
Iskrena sućut porodici i prijateljima preminulog.
Pochivaj u miru...


i nek me banuju pa sta

Prije Sirokog Brijega policija je razvdvojila navijace FKS u dvije grupe.. Prvu su postili a drugu zadrzali pod izgovorom da ne bude guzve na ulazu u stadion.Onda prvu kolonu napadaju pred stadionom navijaci SB razbijaju buseve i gadjaju se stolicama i pepeljarama iz susjednih kafica... Momci izlaze iz autobusa i krecu da se odbrane od navijaca SB. Onda policija koja je nijemo posmatrala kamenovanje navijaca FKS od Skripara zalijece se na navijace sarajeva i prska ih suzavcem,tuce i stjerava u cosak dok iza ledja policije Skripari nastavljaju gadjati navijace FKS.Kada je to cula 2 kolona koja je cekala pred sirokim (bus i 8 kombija + auta) krece u siroki i malo prije stadiona bivaju kamenovani.Navijaci sarajeva izlaze iz kombija i buseva i krecu na navijace sirokog koji bjeze u sporednu ulicu... vidjevsi da ih navijaci fks ganjaju jedan navijac SB se okrece vadi i rapetira pistolj i usmjerava ga na navijace sarajeva.... navijaci sarajeva staju. i nakon par minuta se vracaju da se prikljuce ljudima koji su nedaleko ispred stadiona suzbijeni i koje policija tuce a navijaci SB gadjaju kamenjem.Policija na to odgovara slanjem kordona policije na momke iz druge kolone i ispaljuju suzavce na njih.Tada vec smo vec izrevoltirani jer smo vidili da je ovo sve vec bilo isplanirano i momci iz druge kolone probijaju kordon policije i istu odbijaju do benzinske pumpe i na taj nacin se prikljucuju momcima iz 1. kolone. Onda se cuo pucanj is smjera benzinske pumpe (gdje se nalazila policija) i momak pada na zemlju dok mu krv siklja iz glave.Kada su to vidili navijaci sarajeva krecu na navijace SB koji neprestano kamenjaju iz ulice nize od stadina (oko 200 njih) navijaci (ako ih uopste tako mozemo nazvati) Sirokog bjeze prema gradu i nastavljaju kamenjanje u toj bjezaniji.Navijaci FKS su trcali za njima kada pucinju pucnji iz grupe "navijaca" Sirokog ... puca se iz pistolja - Tada nastaje jos veci bijes navijaca sarajeva jer su culi da je momak umro a sada "navijaci" Sirkog pucanju po njima (policija to nijemo gleda)... i nevjerovatno ali uprkos pucnjavi od strane Skripara (tada je ranjen u prsa navijac sarajeva) navijaci fks nastavljaju da ganjaju skripare... onda se cuje nekoliko rafala iz AUTOMATSKOG ORUZIJA isto is pravca grupe Skripara.Onda i "obicna" policija pocinje OPET (5 "obicnih policajaca koji su stali kod jedne kuce) da puca i to u zrak i prema navijacima sarajeva !!!!!Na sto navijaci sarajeva se povlace na prvobitnu poziciju i staju na "crtu". Tu opet napada specijalna policija na navijace sarajeva i opet bivaju odbijeni i natjerani u bijeg (tada je nekoliko policijskih auta zapaljeno)-Opet se cuje pucnjava sa strane gdje benzinska i gro policije.Onda Skripari napadaju i sa druge strane (pod njihovim napadom smatram kamenjanje jer za nesto drugo oni nisu sposobni.. pucati i kamenjati PICKE) na sto navijaci FKS odgovaraju zalijetanjem na iste ali ovi opet bjeze i tu strada nekoliko lokala i auta koje navijaci sarajeva lupaju jer su svjesni da je ovo organizovan napad policije,mjestana i tih "navijaca" iz tog mjesta.Nakon toga navijaci fks opet se vracaju na prvobitnu poziciju (cosak kod ulaza na stadion za goste) i staju na "crtu". Onda dolazi jos pojacanja specijalaca i transporter... a Skripari opet trce iz ulice nize od stadiona sa kamenjem na navijace sarajeva koji su na cosku i stoje ... Onda policija umjesto da sprijeci skripare da nastave kamenovanje i opet izazovu sukob NAPADA OPET navijace sarajeva prskajuci suzavcima,ispaljujuci suzavce iz onih puski udarajuci navijace stitovima i palicama po glavama. a pucnjava od strane Skripara se jos uvijek mogla cuti ! Nekako se sve smirilo napokon iako Skripari nastavljaju da kamenjaju nas koje je policija suzbila... skripari iza ledja policije bacaju cigle itd na nas - trpimo jer nema druge jedino sve da nas pobiju.Onda policija dogovara da udjemo u buseve i da idemo kuci jer je utakmica prekinuta-i tako je i dogovor.Naredjuju vozacu da NI POD KOJU CIJENU NE STAJE i busevi krecu.. policija u koloni neda da busevi staju (policajac nam cak govori da cemo biti sretni ako izadjemo zivi).Sledeca 3 kilometra SA SVIH STRANA ulice ljudi nas gadjaju ciglama,kamenjem,blokovima itd... dok policija ne dozvoljava da stanemo i pri tome vozi polako nebi li valjda koji kamen ubio kojeg navijaca FKS.Momak koji je upucan u prsa... ne znam jos sta je sa njim.

Brate Vedrane pokoj ti dusi NIKAD TE NECEMO ZABORAVITI I VJECNO CES ZIVITI U NASIM SRCIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -Tvoja braca HZ
 
Početnik
jest sramota, ali je isto tako pametna stvar, u redu bi bilo da vecina misli kao ti reci pokoj mu dusi ili nesto slicno, ali to je tema koja ce se sigurno razvijati na nacionalnoj osnovi, sto nemislim da je uopste potrebno jednom ovakvom forumu... NHF, ali to je moje misljenje...
 
Član
r.i.p .. ja bas trazio da vidim ima li ista na forumu ali nisam mogao naci i cudilo me reko mozda niko nije nista ni napisao.. a znaci obrisana tema.. hmm..
 
Administrator
ERSANE ja sam temu zakljucao i ako ti nesto nije jasno mozes se meni licno obratitit kad god ti bude odgovaralo

Ovo je auto forum i vise raspravljat necemo, tebi je ovo zadnja opomena

poz Samir
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top