Spustanje na torziji

Spustanje na torziji

Dakle interesuje me vase misljenje,jer citao sam na nekim mjestima da je jako riskantno spustat tvornicku torziju...
Tj samim zakretanjem zubaca,tu su kratki amortizeri bla bla...
Valjda zbog nedovoljne njene elasticnosti dodje do pucanja.Koliko je to sigurno da ako ga spustim na taj nacin,da mi nece u kojoj krivini odletit sve u p.m???
U pitanje je Renault 21.
 
Član
Kod nekih auta, kazu znaju lezajevi u torziji vise trpit spustanjem, sad ne znam koliko je to tacno.

A sto se tice pucanja, nema razloga da puca...
 
Član
Ima li ko da zna neki servis gdje mogu podici citroena za jedan ili dva zuba u Sarajevu??
 
Nema tu nikakvih zubaca, zubi, nije to proteza za usnu supljinu.. To je vec prozvakana tema par puta..Torzija ili ti ga uvrtanje u smjeru ili kontra smjera kazaljke na satu (laicki receno)..Sila djeluje na "sipku" (torzionu), "sipka" pruza otpor amortizeri i opruge amortizuju udare itd. Torzione sipke se izvlace van mosta, most podesava na zeljenu visinu, te se tirzone sipke vracaju u utore..Citav proces zavrsen. A one price :" Ima co'jk specijalni kljuc samo mi uvrnu torziju i auto se spusti ili dize po zelji" padaju u vodu..Kad podignes auto moguci su problemi sa amortizerima i pucanjem torzionih sipki..Iz kog razloga dizes auto?
 
Član
Pa imam osjecaj da mi je auto "spao" 1 ili 2 cm pozada. Jednostavno kad ga gledam nekako mi je malo nizi nazad nego naprjed. Citroen zx je u pitanju. Koga god sam pitao za dizanje zadnjeg trapa svi majstori su me blijedo gledali...
A vrlo dobro znam da se podesava visina...imam i negdje tacne mjere koliko zadnji trap mora biti visok. Imam i upustva kako se to sve radi al ja se jednostavno ne usudjujem da to odradim sam. Orginal gume su 165/70/13 a ja sam nazad stavio 175/70/13 da ga malo podigne :) i za sad vozim tako...
 
Top