Spustanje golf 2

Spustanje golf 2

Član
E pa ovako,zelio bi da spustim golfa 2 1.6b kad prodje ovo nevjreme i kad malo otopli konacno :lol: prije neki dan sam stavio nove amortizere Blinsten org Germany,e sada imam neke opruge ali one spustaju pravo puno oko 6 cm,a ja bi htio neke opruge od 3 do 3.5 cm max,imam bbs 15,pa me interesujete na sta trebam da obratim paznju kod spustanja,jer sto se tice ovoga potpuni sam amater i koje su opruge dobre mislim koja marka.
Svaka pomoc bi dobro dosla ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma samo ih nemoj sjeć, drugo šta god uzmes nije skupo za dvicu ;)

Ma ne bih sjekao ni pod razno,a znam da nije skupo,nego me interesuje na sta da obratim paznju kad budem spustao auto jer o ovome nemam pojma ;)

Anes_mo je napisao(la):
Mislima da ima bar 1000 tema oko spustanja Golfa mk2 ;)

Drug ja sinoc nisam nasao ni jednu koja mi moze pomoci,zato sam ovdje postavio pitanje :icon_smile:

dami2580 je napisao(la):
kupis opruge 100km ima i jeftinije i spustis i vrh ;)

Ma dobro opruge kupiti nije problem,samo me interesuje kako cu znati da spustaju 3.5 cm max
 
Početnik
Sve zavisi za koji su model te opruge, i zavisi ti od amortizera...znaci, ako to sto pise da spustaju 6cm (mada mislim da je 4cm maximum na obicnim amortizerima), zavisi od modela..ako ce gti 16v spustiti za 6, tvog golfa ce za 4cm...

da ne duzimo, dok ne postavis, neces znati na cemu si :cool:
 
Član
Oggy je napisao(la):
Sve zavisi za koji su model te opruge, i zavisi ti od amortizera...znaci, ako to sto pise da spustaju 6cm (mada mislim da je 4cm maximum na obicnim amortizerima), zavisi od modela..ako ce gti 16v spustiti za 6, tvog golfa ce za 4cm...

da ne duzimo, dok ne postavis, neces znati na cemu si :cool:

hvala drug,a amortizeri su blinsten njemacki obicni ma ne bi preko 3.5 cm u tome je najveci problem ;)
 
Član
Drug,koje su marke te opruge sto ti imas :icon_question:
ne moze biti da spustaju 6cm ;)
Originalne gti opruge spusatju oko 2cm,pa mozda da trazis te,ali je to vrlo mala razlika ;)
medju fabrike i gti :)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Drug,koje su marke te opruge sto ti imas :icon_question:
ne moze biti da spustaju 6cm ;)
Originalne gti opruge spusatju oko 2cm,pa mozda da trazis te,ali je to vrlo mala razlika ;)
medju fabrike i gti :)

Drug ne znam neke plave su boje,juce mi stavljali na rodjakovog golfa lego kao lud skoro 6 cm :D ali potrazicu ja opruge kad ovo bijelo govno otopi :lol:

zlajaaa je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Mislima da ima bar 1000 tema oko spustanja Golfa mk2 ;)

Ima metar. Pik.ba za Golfa tuninga ko u priči ;)

znam drug da ima,ali posto nisam nikad spustao auto morao sam da pitam :icon_smile:
 
Član
Stavi kratke opruge na normalne amortizere propisace ti za god/ god i po to se meni desilo na dvici sa crvenim oprugama.

Dok ne uzmes kratke sa kratkim hodom uvjek ce ti opruga sjebat amortizer i neces imati stabilnost koju pruzaju takve opruge, naginjaces se u krivinama i skakutat po cesti ko kakva vjeverica.

Osim ako nisi od onih kojima je bitan izgled, a ne funkcionalnost.
 
Član
takac je napisao(la):
Stavi kratke opruge na normalne amortizere propisace ti za god/ god i po to se meni desilo na dvici sa crvenim oprugama.

Dok ne uzmes kratke sa kratkim hodom uvjek ce ti opruga sjebat amortizer i neces imati stabilnost koju pruzaju takve opruge, naginjaces se u krivinama i skakutat po cesti ko kakva vjeverica.

Osim ako nisi od onih kojima je bitan izgled, a ne funkcionalnost.

i drug sta predlazes da uradim da idem na ovim amortizerima dok ne propadnu,a onda da kupim sportske amortizere :icon_question:

Amer13 je napisao(la):
takac je napisao(la):
Stavi kratke opruge na normalne amortizere propisace ti za god/ god i po to se meni desilo na dvici sa crvenim oprugama.

Dok ne uzmes kratke sa kratkim hodom uvjek ce ti opruga sjebat amortizer i neces imati stabilnost koju pruzaju takve opruge, naginjaces se u krivinama i skakutat po cesti ko kakva vjeverica.

Osim ako nisi od onih kojima je bitan izgled, a ne funkcionalnost.

i drug sta predlazes da uradim da idem na ovim amortizerima dok ne propadnu,a onda da kupim sportske amortizere :icon_question:

OVDJE MOZE LOCK
 
Joj crvene opruge, plave opruge... kakve to ima veze ? Boja zavisi od proizvodjaca, i nema veze s tim koliko spustaju.

Uzmi opruge i stavi, neces skakutati, a za koliko i da li ce propisati zavisi od trenutnog stanja amortizera. U tvom slucaju ne bih spustao vise od 30mm na fabrickim amortizerima. Ljudi voze po 4-5 godina na nizim oprugama pa nikom nista ;)
 
Top