Sportski filter

Sportski filter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Planiram stavljati sportski filter, zanima me tacno sta dobivam sa njim sto se tice preformansi motora i zvuka i naravno potrosnja.
Isplati li se stavljati?
 
Član
Sigurno je da dobivas na zvuku kada ugradis gljivu... Sto se tice performansi, mozda bi motor brze reagovao na dodavanje gasa i imao bi bolji protok zraka...A da ces to biti snage...to sigurno neces... cak stovise, nepravilnom ugradnjom ili odabirom, mozes i smanjiti performanse motora...
 
Član
"Gljivom" se moze dobiti da motor zivlje radi, malo bolje prima gas na nisim obrtajima.. a na visim ces dobiti zvuk..

Sve to naravno važi da kvalitetno postaviš filter i obezbjediš mu dovod hladnog zraka..bez tog će ti auto zagušit još gore..tako da nek ti to oneko stručno uradi ako već sam neznaš..nije dovoljno samo našarafit na motor i to je to kako većina nažalost radi...
 
Član
ovako, htio bih dastavim na svoju dvicu sportski filter...motor je 1,6 GTD sta bih dobio i slicno...
 
Član
na dizelu neces nikakvog zvuka dobit koliko ja znam,jedino mozda odziv gasa bude bolje ali i to sumnjam.
u svakom slucaju ako budes stavljo sportski filter stavi kako treba,a ne filter od 10 15 maraka koji se naziva sportskim filterom,jer ti pijacarski filteri ne filtriraju bas najsitnije cestice koje mogu ostetiti motor.
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
na dizelu neces nikakvog zvuka dobit koliko ja znam,jedino mozda odziv gasa bude bolje ali i to sumnjam.
u svakom slucaju ako budes stavljo sportski filter stavi kako treba,a ne filter od 10 15 maraka koji se naziva sportskim filterom,jer ti pijacarski filteri ne filtriraju bas najsitnije cestice koje mogu ostetiti motor.

Jesi siguran da na dizelu neces dobiti zvuk:icon_question:
 
Član
Ja stavljo k&n filter na fiata tipo 2.0 do 3000 obrtaja leti al poslije mrtav konj......
Poslije kad sam skino on usiso pecurku deformiso, skinem filter ostavim prazno kuciste od 1000-7500 bez prekidanja zavrti .....

Prvo pregledaj forume jel ti godi taj filter, ja sam tek poslije procito da na fiata ne ide K&N jer se lose ponasa sa njim....
 
nokke je napisao(la):
ovako, htio bih dastavim na svoju dvicu sportski filter...motor je 1,6 GTD sta bih dobio i slicno...

nabaci ti na cadju kakav dobar remus i bice zvuka a dzaba ti filter
evo ti primjer kako bruji sa remusom:
http://www.youtube.com/watch?v=4HdprZ4mkU4
 
Član
jasam imo na golfu III tdi zvuk je bijo ali to mi se nije svidjalo jer se cuo koda neka plastka bruji nista katastrofa bijo je malo zesci 1000-2000 obrtaja a poslje isti k..... tako da ti velim iz vlastitog iskustva da nije nista posebno i radje toji 100 maraka zapij barem ces se zabavit
VWozdraVW
[attachment=6806]
 
Član
ma bolje stavi blow off,ako je sa turbinom,
@brum brum prilicno sam siguran da sa 1.6 motorom nece napraviti zvuk ni priblizan nekom benzincu,bolje da stavi blow off ako ima turbinu i da oplete lagano :)
 
Član
imas u A3M-u

ja sam kupio K&N panel u A3M-u i namontirao na svoga dizela
filter je malo popeglao zvuk motora u leru
bolji odziv na gas
zvuk nesto malo bolji ali jedva (jedva primjetno ) na preko 3000 obrtaja
potrosnja opala sto me je iznenadilo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top