Sportski filter(potrebna pomoc)

Sportski filter(potrebna pomoc)

Član
Dakle potreban mi je savjet kako da ovo izvedem,da premostim gljivu na zeljeno mijesto to jest sta mi je potrebno i gdje mogu da kupim ili sam primoran da pravim? :S
Dakle hocu da sa nekom cijevi ili crijevom ili cime moze da premostim gljivu s tim da skinem ovaj oklop na karburatoru i da ide ta cijev sa karburatora prema zeljenom mijestu na slici i da gljivu nakacim tu,isto tako na golfu dodje ali tvornicki u mene je malo komplikovanije,ona i sada radi i cuje se usis i sve to ali me nervira izgled i smeta ovdje malo i morao sam da je svezem ali smeta joj blok motora!!
Dakle ima li iko ikakav savijet da mi kaze gdje mogu da kupim tu cijev ili crijevo da premostim ili moram da pravim.Veoma zahvalan unaprijed.Peugeot 205 1.4 u pitanju..Evo slike:



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
pa samo od kraja ove plastike usmjeri na lijevu stranu... fi 75 kanalizacionu ofarbaš u crno i opleti.... nemaš tu neki pritisak, tu uvlači zrak, bitno je samo na nemaš rupu mimo filtera i to je to...

ovo je ona verzija DIY, a možeš i pomoću gumenih koljena i inox ili drugih cijevi od nekog auta od kojeg bi ti dužina i promjer pasala... ja bih našo koljeno gumeno, okreno ga na lijevu stranu, stavio kanalizacionu i na to gljivu
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
pa samo od kraja ove plastike usmjeri na lijevu stranu... fi 75 kanalizacionu ofarbaš u crno i opleti.... nemaš tu neki pritisak, tu uvlači zrak, bitno je samo na nemaš rupu mimo filtera i to je to...

Hocu da komplet skinem taj okvir i oklop karburatora i da nakacim gore na vrh di je klapna gdje stoje ta tri sarafa(tude se skida) i da preusmjerim tamo u lijevo,a sad trenutno je nakaceno na tu plastiku,a gore na vrhu nesmi bit previse visoko da se moze hauba da zatvori! Dakle moze i sa tim kanalizacionim crijevima da se natakne pomocu oni koje imaju zglobove?
 
Član
Matej19 je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
pa samo od kraja ove plastike usmjeri na lijevu stranu... fi 75 kanalizacionu ofarbaš u crno i opleti.... nemaš tu neki pritisak, tu uvlači zrak, bitno je samo na nemaš rupu mimo filtera i to je to...

Hocu da komplet skinem taj okvir i oklop karburatora i da nakacim gore na vrh di je klapna gdje stoje ta tri sarafa(tude se skida) i da preusmjerim tamo u lijevo,a sad trenutno je nakaceno na tu plastiku,a gore na vrhu nesmi bit previse visoko da se moze hauba da zatvori! Dakle moze i sa tim kanalizacionim crijevima da se natakne pomocu oni koje imaju zglobove?

može... koo što sam reko, tu nema pritiska, tu se usisava zrak... nije baš nešto lijepo, ali jebiga, makar je jeftino... ako imaš više para uradi sa inox ili alu cijevima i gumenim koljenima... ali za to ćeš dat finih para ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Matej19 je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
pa samo od kraja ove plastike usmjeri na lijevu stranu... fi 75 kanalizacionu ofarbaš u crno i opleti.... nemaš tu neki pritisak, tu uvlači zrak, bitno je samo na nemaš rupu mimo filtera i to je to...

Hocu da komplet skinem taj okvir i oklop karburatora i da nakacim gore na vrh di je klapna gdje stoje ta tri sarafa(tude se skida) i da preusmjerim tamo u lijevo,a sad trenutno je nakaceno na tu plastiku,a gore na vrhu nesmi bit previse visoko da se moze hauba da zatvori! Dakle moze i sa tim kanalizacionim crijevima da se natakne pomocu oni koje imaju zglobove?

može... koo što sam reko, tu nema pritiska, tu se usisava zrak... nije baš nešto lijepo, ali jebiga, makar je jeftino... ako imaš više para uradi sa inox ili alu cijevima i gumenim koljenima... ali za to ćeš dat finih para ;)

Hvala drug na savjetu odradjeno je sa kanalizacionim crijevima,pa mogu ti reci i ne izgleda lose sad filteru nista okolo ne smeta a dobio sam i jaci zvuk usisa,ubacio bio 2x zileta u tu cijev pa kad dodas gas kako i tutnji hahaha,hvala na savjetu i na pomoci extra je ispalo ko je pravio (ja) xDDD Thx again
 
Top