sportksi filter(gljiva) na 64 KS

sportksi filter(gljiva) na 64 KS

Član
opet ja s nekom fix idejom =)))
citam citam citam ucim...pa naletio an taj sportski filter...
dali bi imalo smisla to staviti na hyundai i10 od 49 kW? dali bi dobio na zvuku(makar kod usisa)?
ugl ako bi stavio udaljio bi je s nekom cjevi(gljivu) da ulazi hladan zrak u motor...a ne topao od motora.
kasnije jos razmisljam o nekom auspuhu pa da bude kompletan zvuk.

ako neko zna hvala...svaki savjet dobrodosao..

i dali mi netko moze reci okrvirnu cijenu tog sportskog filtera i ugradnja?
 
Član
..eventualno nesto zvuka(dakle imalo bi smisla)...kod frenda smo stavljali na sacentu 900 kubika..culo se prilicno,tak da bi se i kod tebe moralo nes desavati:)

30,40,50 itd Km..zavisi na kakav naletis(kvaliteta)...poz
 
Član
Gljiva je skup sport ako gledas sta ces dobiti, najbolje bi bilo polovnu naci i to kvalitetnu, a polovnu ispod 150 marki ne mozes naci...ove pijacarske mozes za 50ak marki ali su smece, ili lose napravljene pa stvara restrikciju na usisu, ili su filteri presiroki pa usisava prasinu direkt u motor...

Kako god, ono sto ces dobiti je odziv na gasu, jeben zvuk ( rezi li rezi na visim obrtajima ), a izgubiti eventualno malkice konjaze ako je bas idealno ne postavis i ne zastitis komplet od motora ;)
 
Član
lako je zvuk dobit, pogotovo na odredenim motorima... evo kod mene je protocni lonac i kn panel filter, pa me cesto neko na raskrsnici pita koji je motor, a ja 2.4 ko iz topa :D :D :lol: :lol:

samo gljiva kn i da se uradi kako treba, racunaj pa i 300km... ove jeftine bolje ne uzimat, smece...
 
Član
Kupi ove obicne gljive za 20-30 km i stavi, imaces dobar zvuk. Kod mene bila KN gljiva pola god na autu, pa sad Pilot ev vec 2 godine, nikakve razlike u zvuku izmedju te dvije, niti u nicemu, a cijene da ne pricam. Peres je i ispuhujes iznetra prema vani i to je to...
 
ja imao BMC glivu na autu placena 500 kuna i ima prestrasan zvuk kod a da ne pricam kod ubrzavanja ljudi na 50 metara se okrecu kontaju sta sad ide, snage ne bas da ces dobit ali malo na odzinu gasa na nizim obrtajima
 
Član
posto je auto u kur**, mali i sminkerski, usto i od staraca... ovo je idealno za mene.

hvala ekipa na odgovorima svim!
btw nemojte jos lockat temu, ako uletim s nekim novim pitanjem za dan dva da nebi novu temu otvarao ;)


hvala !!!
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Kupi ove obicne gljive za 20-30 km i stavi, imaces dobar zvuk. Kod mene bila KN gljiva pola god na autu, pa sad Pilot ev vec 2 godine, nikakve razlike u zvuku izmedju te dvije, niti u nicemu, a cijene da ne pricam. Peres je i ispuhujes iznetra prema vani i to je to...

E o ovome ti ja pricam, ovom metologijom komotno stavi 3 zenske najlonske carape, otprilike toliko imaju moc filtracije :icon_rolleyes:
 
Član
Mada... Zato je u mene filter kad je izvaza prasnjav, a iznutra cist i crven i svaki dio usisne grane i njenih coskica bude cist i onda kad ispusem iznutra prema van cak bude crven i iz vana... Tako da te price da o tome da pusta prasinu objesi macku o rep, sve je to isto kad je filter u pitanju (govori se o gljivi) samo kod nekih placas jos i brend...
Pilot-ova gljiva je dosta jeftina i pristupacna svima, a kvalitet je dobar, poslije dvije godine truna nije pustila...
 
Član
prasina nece ostati u usisnoj grani vec ce je uvuci u motor,
a o posljedicama loseg filtera se moze pricati tek kad otvoris motor pa pogledas koliko risova imas na stublinama!
 
Član
sad ste me malo ispreplasili....probat cu naci nesto sto kvalitetnije. tj moj auto mehanicar.
gledao sam K&N nema za moj model auta..valjda ce znat nesto improvizirat automehanicar...btw potrudit cu se uslikat moj usis, cini mi se koda nije originalni. posto je taj moj auto bio koristen sa strane autokuce(mozda 500 km sve ukupno) oni su stavili vanserijske gume i felge, zvucnici i radio isto vanserijski, diskove na sva 4 kotaca i mislim da je usis nesto drugaciji od slika ko sto sam vidio na googleu...

btw koje su jos poznate i kvalitetne marke tih sportskih filtera, da pogledam dali kojim slucajem postoji za moj i10?
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
prasina nece ostati u usisnoj grani vec ce je uvuci u motor,
a o posljedicama loseg filtera se moze pricati tek kad otvoris motor pa pogledas koliko risova imas na stublinama!

Da, a zasto je onda cist filter iznutra i Crveni se kao nov, a vani prasnjav? Dajte ljudi sta lupate pa nije supalj, providan ili samo mrezica bez platna bobogu... :lol: usput sto se tice motora, 10 bara kompresija na sva 4 cilindra bila 2007 godine kad je osvjezen motor, 10 bara kompresija mjerena prije 2 mjeseca isto na sva 4 cilindra to je dovoljan dokaz da filter radi svoje, i da cuva karike i stubline od prasine... :cool:
A vi ako imate viska para da placate brend 5 puta vise samo da bi stojalo K&N na njemu, samo udrite :D Ono je vazno da ne prolazi prasina u motor a sad hoce li na njemu pisati Mujo, Fate ili K&N, meni je svejedno samo nek radi svoje kao sto i radi ovaj filter PILOT. :cool:
 
Član
i sada bi ja trebao odabrati izmedu dva suprotna misljenja...a o filterima pojma nemam.
hmm.. posto i nije da imam ensto puno para vjerovatno necu K&N uzet...ali nece biti niti onaj od 20 maraka jer nemislim kupovati novi auto za god dana, jer se ovaj anpunio prasine ;))

zlatna sredina.
 
Član
Pa niko ti nije ni rekao da kupujes one sa pijace sto na sebi nemaju ni "oca ni matere" :lol: i pravljene od carapa :lol::lol: odes u prodavnicu sa auto dijelovima i pogledas kakvih ima i po kojim cijenama, i nadjes sebi koji ti odgovara za te pare sto imas... Ja samo kazem da ovaj Pilot nije kao oni sa pijace, dosta su kvalitetne (platno i mrezica), izdrzljive, lake za odrzavanje, ali su mu cijene dosta pristupacne za nas obicne smrtnike :D od 35 do 70 km se krecu sad zavisi kakva je i koja velicina. :cool:
 
Top