sporo gasenje svijetala

sporo gasenje svijetala

Član
e ovako znam da ima elektronicki sklop za kasnjenje svijetala mene zanima kad bi na izvor postavio kondezator da zadrzi napon i tako kad izvor prestane davati napajanje da sijaica radi malo pa se pođe gasiti u pitanju su led diode i unutrasnje svietlo od auta
 
Član
za led diode je to teze izvesti jer koliki god da ugradis kondenzator one ce ti svijetliti i dalje kao da su spojene na napajanje. probano vec vise puta i isao sam od 500mikroF do 10mikroF i nista nisam postigao s tim da je obicna sijalica dalo bi se nesto uraditi
 
Član
a kaoliko dize svijetle meni i treba da one kad ja zatvorim vrata da malo svijetlo jos radi pa se ugasi
 
Član
nenad je napisao(la):
Marijo94 je napisao(la):
a kaoliko dize svijetle meni i treba da one kad ja zatvorim vrata da malo svijetlo jos radi pa se ugasi

De prevedi, probaj sastaviti prosto prosirenu recenicu koju i ostali mogu razumjeti !

hahaha nenade ne galami na covjeka..ipak smo nekako skontali..:D
 
Član
sta fali da gore duze vrijeme ako trose alternativnu eneriju tj. energiju koju zadrzava kondezator,bitno je da aku ne trosi ispravi me ako grijesim.:icon_smile:
 
Član
To i mislim nek radi jer kondezator daje energiju ne akum. samo me zanima koji napon da uzmem za kondezator mislio sam 16 volti pa sad mikrofarada cu uzimati dok mi nebude dosta
 
Član
Kod mene je nastimano nakon zatvaranja vrata, svijetlo radi jos 7-8 sec. i nakon toga se gasi. al nisu diode vec je obicna sijalica. Da li je to fabricki il je naknadno radjeno neznam. takav je dosao meni.
 
Član
prvo provjeri sa koliko najmanje mikro farada mozes naci kondenzator.
ja evo imam 5 mikro farada i sa tim kondenzatorom ubodna pozicija svijetli oko pola sata.
ja mislim da ispod 5 neces uspjeti naci
 
Top