Spor odziv na gas

Spor odziv na gas

Član
Nedavno sam radio ciscenje turbine i zamijenio aktuator turbine (vakuum pumpa, dozer turbine, doza...).
Nakon toga auto ima slab odziv na gas ne samo prilikom ubrzavanja vec i kad ga drzim na nekih 2500 obrataja (ili cak i vise) pa pustim gas na kratko i stisnem opet, auto ponovo nece da ubrzava odmah nego prodje nekih 1-2 sec dok ne povuce...To se ne bi trebalo desavati kod ovog motora 74 kw (pumpa - dizna). Prije ciscenja turbine i zamjene aktuatora auto je primalo gas momentalno kad ga stisnem...
Moze li mi neko pomoci molim vas.

GOLF 4 2001 74 kw (pumpa - dizna)

Lp
 
Član
Upravo. Ako je nešto radilo prije nečega što je majstor uradio, vratiš se i reklamiraš. Nije sramota vjeruj.
 
Član
Cesto ti majstori znaju navodno cistiti turbine,mijenjati ovo ili ono kao sto je bio slucaj kod mene..trazio ciscenje turbine,frajer mi nista nije od toga uradio vec je "štelovo" na tom vakuum ventilu i slab odziv bio skroz..uzbrdo ni naopako..kod drugog otisao,taj sve vratio kako treba i sad fercera sve.
 
Član
Pa to me interesuje...Jel tesko nastelovati taj vakuum, moze li se to uraditi bez skidanja turbine i koliko ce me to otprilike kostati?
 
Član
A zašto komplikuješ, odi liku koji ti je radio i traži da ti vrati aktuator na fabricku postavku. Ako ga "previnta" moze ti prepunjavati ili ne puniti dobro turbo. Bolje da radi on nego ti, u svakom slucaju.
 
Top