[split] Brcko-Banovici, foto

[split] Brcko-Banovici, foto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma znas u cemu je zapravo problem,bio je jaaako suncan dan,koristio sam expo 1/400 na f/9,znaci bilo je nemoguce toliko smanjiti expo da bude zamucena pozadina,pokusavao sam "zavrtat" blendu i do maksimuma (sto naravno nikako nije dobro za ostrinu) i opet shutter najsporije sto ide je 1/80,nista nisam mogao bez ND filtera,kojeg naravno nisam imao.:icon_evil:

;)
 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

Ne kontam ovo za ostrinu, sto vise zatvoris blendu, slika je ostrija, a ne obrnuto?! I 1/80 mi se cini presporo, svaka 10-a slika bi valjala, ostalo bi bilo za kante, bar kod mene. Ev dvije na F11, prva 1/125, druga 1/160 :icon_rolleyes: U kvadraticu je 100% crop.





Da je meni posten objektiv naci umjesto ovog kita... :lol:
 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

@erol:pa shvati ti kad uleti bmw 5,i ostade zatecen lik,izgubio se,ne moze mu nista na tako maloj stazi...trening naseg kluba izgleda kao organizacija WRC-a naspram ovog...
ja sam snimao,pa dok uploadam na facebook,moci ces pogledati
iz banovica do brckog vozili 150-160,i opet nismo stigli na pocetak jer je trka pocela 45minuta ranije
fkt,svi iz kluba ogorceni,pricali i sa ostalim,Ivicom Malicem,covjek samo govori Boze sacuvaj...eto to je dovoljno
a ne pijem ja:icon_biggrin:
@boki:eek:rganizacija je na svim ostalim trkama manje-vise extra,sitnica tamo-ovamo,al uglavnom,nema neke velike zbrke...sad ce se BIHAMK pokusat dignut na noge,od strane naseg kluba,ukoliko se nista ne poduzme,ZAK 1946 se povlaci iz tamicenja pod pokroviteljstvom bihamka i formirat ce se novo takmicenje
s ovim se slazu i ostali timovi s kojima smo pricali
 
RE: Brcko-Banovici Rally

Ma ne pijem ni ja ba,to se samo tako kaze:D

@Boki:

Ne,ne,slika jeste ostrija ukoliko se blenda zavrce do nekih razumnih brojki,mislim da je slika (na mom objektivu) najostrija negdje na f/20,a sve preko dobijas veci DOF,ali se gubi na ostrini po citavoj slici.
A meni se 1/125 cini nekako prebrzo za panning,mislim dobit ces ti bluranu pozadinu,ali samo maaaalo,onda cu se radije zajebavat sa PS-om,ali cu barem imati iznimno ostar auto.Dakle 1/80 najbrze,samo treba uvjezbat pracenje auta i to je to.

Evo pazi ovaj primjer 1/13 shutter,ali gledaj zato pozadine:icon_twisted:

i497952_panning.jpg


Nego cime ti inace fotkas?
 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

Mah dobit ces bolji, al rizicno je to, velike su mi sanse da mi neuspije nijedna slika nekog auta pri toj brzini.

Kod mene je Canon XTi - ili 400D, kit objektiv...
 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

Je, ev ovdje ima par ekstra slikica, lik radi za EVO magazin hrvatski...

http://smg.photobucket.com/albums/v723/turbolimac/?start=80

I kod njega ima mutnih iz voznje dosta, no one koje ispadnu dobre, super su :)
 
RE: Brcko-Banovici Rally

Uuu ima dobrih,nego kako oni fotkaju ove iz voznje ali sto su jako nisko fotkane,jel to koristen onaj "rig" ili kako? Tesko da je iz drugog auta fotkano,jasna mi je npr ona prva sa Sebaljom u Mitsi,ali npr ova



mi nije jasna,kako ovako nisko?Jedino sto kontam da je ovaj u Delti isao jedno 10 kmh,a fotograf se nabio na haubu drugog auta i tako opalio

Dobio sam odgovor kad sam prelistao i ostatak portofolija,vidim ljudi imaju opasne igracke.;)

Al mi sad nije jasno sta rade sa ovim vragovima po auto,jel se to sve brise u post procesingu,uh mnogo posla

 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

Deltu ne znam kako je slikao, no super je ispala, vidi se i svjetlo tablice po danu, jako tesko za dobit.

A te sipke se valjda brisu u Photoshopu, jest da se treba ispeglati. Vidio si koja oprema, slikano sa Canon 5D (po exifu).

Ev jedna moja od subote, F5.6, 1/200 sa blicem (neda mi aparat da stavim okiranje brze od 1/200 kad aktiviram blic, skroz blesavo).



Ovaj dio rasprave o fotografiji cu kasnije prebaciti u drugi dio foruma ;)
 
RE: Brcko-Banovici Rally

Ma samo ti!;)

A nije da ti aparat ne da,nego vjerovatno ne moze brze od 1/200.

A dobra ova sa skuterom,fino zblurana,samo je odijelo skuterasa malo pregorilo na nekim mjestima,ali boze moj... Ali sve se to moze spasiti,shadows/highlights mozda?

i499033_plehe4.jpg


Nadam se ne ljutis sto sam je obradio malo,samo za usporedbu koliko jedna mala korekcija u PS-u znaci.

Postavim ja kasnije par fotkica gdje je koristen panning u onoj svojoj staroj temi ako nije lockana.
 
Član
RE: Brcko-Banovici Rally

Jest bolja je tako, samo ja to bas rijetko obradjujem, samo kropujem po potrebi i smanjim :icon_biggrin:

A ne kontam kako mislis ne moze brze od 1/200?! Kad slikam na manuali, nema sta on da konta moze li il ne :D
 
Ma znam da neki blicevi ne idu preko 1/200,sad ne znam za taj tvoj.

A cuj ne obradjujes fotke,pa hebo ti sebe u danasnje digitalno doba post processing je postao isto vazan koliko i okidanje.;)

Eto vidis koliko samo jedna opcija u PS-u moze spasiti fotku,a zamisli tek sta bi bilo da znas bar 50% PS-a korisiti,jooooj!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top