Spining rims - kako instalirati na feluge?

Spining rims - kako instalirati na feluge?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
to bi se mozda uklopilo u neke felge sa 5-10 cm falca...a ovako da budu izbaceni je cuning nevidjen;)

ima mi to prijatelj na Tipu...al su ratkape:D fino ih pogledati da se vrte 10 min nakon stajanja auta, al cini mi se da sve zajedno nemaju vise od 400 grama, neka sjebana plastika, sva se uvija, nije ni za sta:icon_evil:

ja bi ih stavio jedino na terasu pa da se vrte na vjetru i svjetlucaju:lol:
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
19" stavi, opruge i zdravo djaci, kakvi spinersi i bakraci...

Pa da znaš, sad ozbiljno razmišljam o toj opciji...

Šta misliš, za koliko bih para mogao utopiti ove svoje felne (5 kom) pa da sebi kupim 19".

A opruge? Mislio si na amortizere ili?
 
Član
Trozic je napisao(la):
stavi neku normalnu dimenziju feluga koštaće felne manje i uradiš chiptuning :123:

Potpis ....

Nadjes neke 17 dobre sa falcom i mjera ako vec mozes priustit sebi neke niklovane onda je vrh :cool:

Ove tvoje trenuto su iskreno receno bezveze felge i sta god da uradis s njima nije to to i sam bi posle vidio da si dzabe bacio pare ....
 
Član
Raspitacu se gdje mogu naci najbolji i relativno najjeftiniji izbor felni. Nisam bas u toku sa tim, posebno ovdje kod nas u Banjaluci. :)

A sta mu znaci da stavim opruge? Sta podrazumijeva pod oprugama?
 
rpetrusic je napisao(la):
Raspitacu se gdje mogu naci najbolji i relativno najjeftiniji izbor felni. Nisam bas u toku sa tim, posebno ovdje kod nas u Banjaluci. :)

A sta mu znaci da stavim opruge? Sta podrazumijeva pod oprugama?

vjerovatno je mislio da staviš kraće sportske
opruge da spustiš auto.
jebeš ga ako ne znaš šta su opruge na autu :lol:

Osnovna funkcija opruga ovjesa bez obzira na vrstu i tip je da drži karoseriju vozila na predviđenoj udaljenosti od podloge te da omogućava oscilacije ovjesa u svrhu ublažavanja dinamičkih sila i komfora vožnje.

Za to nam služe, uz poprečna ramena i spone, prvenstveno opruge i amortizeri.
 
Član
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

Trozic je napisao(la):
ja vidio lik ima na ratkapama spinere vrte se pravo :lol:

ja sam mislio da spineri dolaze već na felugama a čudno da nema uzeti i neki hepek na koji se montiraju

gdje si to vidio ?? Kod nas jel??

ima neko malo auto nemam pojma koje,slicno ima nest
 
Član
Jbt. mogao je reći amortizere... Otkud znam šta su mu opruge... :icon_confused:

Hvala bucky_mb!

Tek sam ušao u svijet automobila, jbt. nisam mehaničar. Normalno da će mi reći, @armine ti si kao znao sve o automobilima prije nego si se raspitao... hajd ba! I za nobove nekad treba imati strpljenja. :lol:

badboy je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
ja vidio lik ima na ratkapama spinere vrte se pravo :lol:

ja sam mislio da spineri dolaze već na felugama a čudno da nema uzeti i neki hepek na koji se montiraju

gdje si to vidio ?? Kod nas jel??

ima neko malo auto nemam pojma koje,slicno ima nest

Imaš na ebay da kupiš radkape sa spinerima, vidio sam.. Čini mi se da je cijena 37$ za set od 4 kom.
 
Član
amortizer i opruga je razlicito i ne ide u paketu kad se kupuje
opruga ti je ono spiralno zeljezo,omotano oko "sipke" koja je ustvari amortizer
u banja luci imas a3m za felge
eto imas gore u desnom cosku reklamu,postavi kursor na nju i imas adresu,broj telefona,a pise i web adresa...njima se mozes obratit za felge;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top