Spining rims - kako instalirati na feluge?

Spining rims - kako instalirati na feluge?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi,

evo već 4 sata pretražujem po netu da nađem način i zahtjeve kod instalacije Spinner-a na feluge i nikako mi ne polazi za rukom... Sve što sam našao su nekoliko kuća koje prodaju spinnere i to je to.

Moje pitanje je sledeće:

Da li ja mogu instalirati na svoje, već postojeće aluminijumske feluge spinnere i kako se to izvodi? Na šta moram obratiti pažnju, pošto sam ih mislio naručiti preko neta? Sve što mislite da bih trebao znati a nisam pitao, molim vas da mi napomenete jer stvarno nisam upoznat sa materijom, a glupo bi bilo da dam 800 Eur za nešto što ne bih mogao kasnije iskoristiti. :)

Evo jedan link koji sam našao sa spinnerima:

http://www.just-spinner-rims.com/spinner2.html
 
Legend
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

kao sto si se vec informisao, vjerovatno da znas da spinners radi na principu "duple felge" znaci imas jedan dio, felgu, koji je fixirana sarafima na auto, i drugi dio, koji prakticno na toj istoj osovini putem lezaja se okrece neovisno o felgi..

kako ubacit taj lezaj, svaka felga ima onaj dio u sredini gdje dodje obicni plasticni cep, moguce je da nadjes lezaj bas te velicine, ubacis ga tu, odes kod nekog ko vari aluminij, da ti zapikuje samo na 2-3 mjesta da slucajno nekad lezaj nebi ispao iz svog lezista, i onda napravis neku osovinu, ubacis unutra u lezaj, i ovamo ga fixiras na taj dio koji ce ti se okretat (mislim da taj dio koji se okrece je najteze naci jel) jedino da ga kupis..

ovo gore sve sto sam naveo je teretski jako jednostavno napravit, medjutim u praksi bi vjerovato bilo teze.. stoga sretno ;)
 
Član
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

joooj onaj stavio na invalidska kolica:D posavjetuj se dobro ko bi ti to mogao ugradit, 800 eura nije malo mozes te pare uzeti felge da vriste
 
Član
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

ja vidio lik ima na ratkapama spinere vrte se pravo :lol:

ja sam mislio da spineri dolaze već na felugama a čudno da nema uzeti i neki hepek na koji se montiraju
 
Član
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

Hvala .nOke!

Nadam se da ce mi jos neko dati koristan predlog... Siguran da bi vecina vas voljela na svom ljubimcu imati spinnere. Imam prilicno fine feluge i zao mi je da mi ih upropasti nestrican majstor, a jos teze bi mi palo ako bih morao sjeci te iste spinere da ih skinem zbog nestrucnog zato sto su nestrucno postavljeni...

Sta mislite kako se balansiraju gume kad se stave spinneri? Vjerovatno ne na klasican nacin... mozda i da, otkud znam...
 
Super Moderator
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

rpetrusic je napisao(la):
Hvala .nOke!

Nadam se da ce mi jos neko dati koristan predlog... Siguran da bi vecina vas voljela na svom ljubimcu imati spinnere. Imam prilicno fine feluge i zao mi je da mi ih upropasti nestrican majstor, a jos teze bi mi palo ako bih morao sjeci te iste spinere da ih skinem zbog nestrucnog zato sto su nestrucno postavljeni...

Sta mislite kako se balansiraju gume kad se stave spinneri? Vjerovatno ne na klasican nacin... mozda i da, otkud znam...

ja mislim da ne smetaju za balansiranje ;)
 
Član
RE: Spinners - kako instalirati na feluge?

Možda sam našao nešto na netu, a možda i nisam.
Mislim da postoji razlika između spinning rim i spinner. :)

Pogledajte link ispod jeste da su papreni, ali mnogo su moćni:
http://www.crite2000.zoovy.com/category/spinningrimkits/

ovi mi se posebno sviđaju ali je 900$ set od 4 komada:

spintek.htm


Evo još jedne slike:

spinning%20rims.gif


I evo, konačno sam pronašao šemu:

spinek0001.jpg


Šta mislite?
 
Ako ih stavljas zbog sebe licno, onda svaka cast sto se trudis uci u projekat i potruditi se napraviti kako treba, ako ih stavljas da bi impresionirao druge trebas znat da je to dio americke kulture i kod nas ces naici samo na podsmjeh isto kao sto neke nase stvari nailaze na podsmjeh u US jer jednostavno ne pripadaju toj kulturi.

Ovo ti samo dobar tokar moze odratiti cisto iz razloga sto spiner, tj dio koji se vrti mora biti skoro pa savrseno izbalansiran zbog uticaja centrifugalne sile jer ce ti svaka nejednakost u tezini na krakovima prouzrokovati vibracije na citavom tocku pri malo vecim brzinama a i taj lezaj ti nece trajat duze od mjesec kakav god da stavis, a mjenjati ih svaki mjesec, neces imati volju.

Znaci ili kupi gotovo, ili prodji upola jeftinije al nadji stvarno DOBROG tokara da ti to odradi od ALUMINIJUMA jer ti je to ne ovjesena masa.

Na koje auto kontas stavit, koja je dimenzija i model feluge, stavi neke slike i sl.
 
Član
Stavljam ih iskljucivo zbog sebe. Sve sto sam radio na autu sam radio zbog sebe, jer uzivam u tome... :)))))

Naravno da shvacam da cu ostati neshvacen od okoline, ali to je cijena uzitka...

Postavicu slike, ali ih nemam trenutno kod sebe... Auto nije nista posebno, Octavia 1.9 TDI, ima ugradjen sportski filter (ne znam napamet tacan naziv) koji joj daje dosta snage. Kupio sam je prije godinu dana i htio bih je malo napucati. Ide kao luda, pa me strah da ne opteretim nesto ako se dobro ne ugrade spinneri.

Ispod je slika felni koje sam nasao na netu a koje su identicne mojim:

http://i.ebayimg.com/11/!!qj!Vv!!m0~$(KGrHgoH-D0EjlLlyn79BKVtG(F51w~~_27.JPG

Na ovoj se mozda bolje vide felne jer je auto razbijen pa se vidi dio gdje bi se montirao spinner.

http://i.ebayimg.com/08/!!qRpBWQ!20~$(KGrHgoOKkIEjlLmVUyCBKETKTvGCQ~~_27.JPG
 
Ne znam kako si ti zamislio, ali koliko vidim pogresno si zagazio u taj svijet...Na ovim felgama ce to biti uzas i dzaba ces baciti novac...Radije kupi neke lijepe felge za to para sto ces dati za spinere...
 
Član
To je uzas sto hoces da radis...nagledo sam se tih spinera po Houstonu i nikad nesto ruznije i gore nisam vidio...pretezno nigeri ih stavljaju na svoje uglancane niklovane feluge...spinner ti je pretezno a mozda i cak(nisam siguran)uvijek niklovan tako da ce to na ovoj tvoj alu felgi izgledat blago receno katastrofa...i na niklovanoj felgi mi je kich a kamol na ovoj alu....nemoj to da radis dzaba...
 
Član
Poslušaću savjet i neću ih kupovati.

Jesu niklovani, čitao sam na netu... Upravu si, sigurno bi izgledali kao zakrpa, mada sam ja mislio ako mi se ne svidi kombinacija da kupim i felne druge u skladu sa ovim spinnerima... To bi mi bio dobar razlog... :)
 
Član
Pa vec sam rekao zato sto uzasno kichasto izgleda i na niklovanoj felgi (bar meni a vjerujem i vecina ce se ovde slozit a neki vec i jesu) a sad zamisli kako ce tek izgledat na ovoj tvojoj alu...neko je vec gore rekao to je americka furka koja i jeste samo za njih..uvijek su i bili poznati ko kichu i sundu..drugacije i bolje i ne znaju...njima je bitno samo da nesto svjetluca, svjetli, okrece se, sljashti itd...bolje da te pare ulozis u kakve dobre felge i da ti auto duplo bolje izgleda a to nece biti slucaj sa spinersicama na skodi i alu felgama...trust me;)
 
Član
mislim da ti je to glupo da radis jer 99% da ces baciti pare pogotovo na tim tvojim felugama... ako bas hoces spiner kupi original namontiran i rahat si, mada i to da das toliko para a da vozis po nasim putevima brzo ces im dohakat...

P.S.
"Postavicu slike, ali ih nemam trenutno kod sebe... Auto nije nista posebno, Octavia 1.9 TDI, ima ugradjen sportski filter (ne znam napamet tacan naziv) koji joj daje dosta snage. Kupio sam je prije godinu dana i htio bih je malo napucati. Ide kao luda, pa me strah da ne opteretim nesto ako se dobro ne ugrade spinneri."

Sportski filter ne daje nikakve snage pogotovo na tvom motoru, samo bolji odziv na gas;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top