Specifična snaga motora: koje auto ima najvise KS po litri obujma, koje po 1 cilindru?

Specifična snaga motora: koje auto ima najvise KS po litri obujma, koje po 1 cilindru?

Član
dacu primjer dvica gti 140 KS 4 klipa to je 35 KS po klipu

eh sad me zanima koje auto ima najvise ks po jednom klipu, a koje po jednoj litri obujma.
1. fabrika
2. ovi tuneri(kao supra od armina)

auti u svakodnevnoj uptrebi dostupni širim masama
 
Legend
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

sto se atmosfere tice, honda s2000 ima 2.0l motor sa 240ks :)
 
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

To je druga priča - ks po litri obujma, ali svejedno je impresivno: 60ks po cilindru u 4cilindarskom atmosfercu :cool:
 
Član
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

e jbg skrenuli s teme, haj nema veze
imamo pobjednika :cool:
 
Član
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

technoGeek je napisao(la):
Onda uzmemo RX-7, 1.3 / 280ks - Racunamo ks po litru :D
Wankel je tu rekorder ;) rx 8 npr 2 klipa 231 ks 1,3 motor,samo 211 nm zbog cak 9000 rpm.Specificni motori.
 
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

Ma hajd... ima svjetskih cuda za koje ne znamo, a mislim da bi bilo zanimljivije stavljati podatke o nekim starijim autima, ne mislim na supersportase, nego auta koja su bila dostupnija vecoj masi ;)
 
Član
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

technoGeek je napisao(la):
Ma hajd... ima svjetskih cuda za koje ne znamo, a mislim da bi bilo zanimljivije stavljati podatke o nekim starijim autima, ne mislim na supersportase, nego auta koja su bila dostupnija vecoj masi ;)

Zanimljivije bi bilo da ogranicimo godinu proizvodnje i onda da trazimo :D
 
Početnik
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

A dobro ovi nasi cuneri pretezo imaju najvise konja po svemu jer nerijetko izvalce vise od 800ks iz 2 litre i tako to,razbacuju se ko da su to jabuke..A rijetko ko ima dokaz napismeno da to potvrdi :lol:
 
NAPOMENA: ovo je jako zanimljiva tema i ako želite pišite u njoj argumentirano jasno i ozbiljno, mnogi bi mogli nešto i naučiti, bar iz teorije.

Tko se ne bude držao toga dobit će upozorenje u bodovima.

U prvom postu piše posebno svakodnevna auta dostupna širokim masama.

Redajte modele i podatke o njihovim motorima... ;)

A još jedna dobra stvar je i specifična masa - kg/ks i ks/t
 

IGY

Član
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

Lija je napisao(la):
A dobro ovi nasi cuneri pretezo imaju najvise konja po svemu jer nerijetko izvalce vise od 800ks iz 2 litre i tako to,razbacuju se ko da su to jabuke..A rijetko ko ima dokaz napismeno da to potvrdi :lol:

kako si krenuo mogao bi na jedno hladzenje, neki neplanski godisnji odmor od foruma
pripazi se malo ;)
 
Početnik
RE: Koje auto ima najvise KS po jednom klipu ?

IGY je napisao(la):
Lija je napisao(la):
A dobro ovi nasi cuneri pretezo imaju najvise konja po svemu jer nerijetko izvalce vise od 800ks iz 2 litre i tako to,razbacuju se ko da su to jabuke..A rijetko ko ima dokaz napismeno da to potvrdi :lol:

kako si krenuo mogao bi na jedno hladzenje, neki neplanski godisnji odmor od foruma
pripazi se malo ;)

Samo neznam zasto,jesam ja to nekoga uvrijedio ili nesto licno,ja nisam nikoga imenovao..A i moj post je u skladu sa temeom,pitanje je ko ima najvise,ja reko ONI nasi sraceri
 
Top